Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Velmi cenné body, říká Filip Zadina po bitvě s Hradcem

29.11.2020 · Daniel Ježek
Druhý duel s Mountfieldem v jednom týdnu? Druhá výhra! Oceláři navázali na úspěšné střetnutí z východu Čech a i doma porazili Hradec. Vítěznou branku obstaral Filip Zadina, který se prosadil po výstavní kličce.

Potkaly se dva výborné mančafty, jaké jsou vaše dojmy ze zápasu?

Byl to velmi těžký zápas, jak po fyzické stránce, tak i na hlavu. Proti Hradci se vždy hraje těžce. Mají dobré silové obránce, šikovné a rychlé útočníky. Jsme rádi za vítězství, jsou to pro nás cenné body.

Nakonec rozhodla vaše trefa, kde jste si slušně povodil spoluhráče z Detroitu Filipa Hronka.

Neřekl bych, že jsem si Filipa povodil. Fery dobře držel modrou lajnu, dal puk Marcimu na střed, ten mi to přenechal. Já se snažil vystřelit co nejrychleji mezi nohy. Hroňas šel na druhou stranu, tak jsem zkusil rychlou kličku a vystřelit. Naštěstí to tam padlo. Vedli jsme 2:0 a měli zápas pod kontrolou.

V závěru jste mohl stvrdit výhru druhým gólem, co tam chybělo?

Jáša to výborně zahrál. Už nebyl tak dobrý led, já se to snažil trefit, bohužel se nepovedlo. Puk mi přeskočil hokejku, myslím, že jsem ho lehce lízl. Já se pak modlil, aby z protiútoku nedali gól. Sprintoval jsem zpátky, nakonec to dobře dopadlo. Je to škoda, nakonec ale ty dvě branky stačily.

Jak se osobně cítíte v extralize? Jak se vyrovnáváte s častou tvrdou hrou?

Je to trochu jiné než v zámoří. Hráči se snaží bránit soupeřovy útočníky, aby nedostávali góly. Občas tam něco je, to je ale součástí hokeje. Je to těžší na hlavu, někdy mi ujedou nervy. Je to hokej, tvrdý sport. Je to pochopitelné.

Máte v zádech úžasnou sérii, třináct zápasů, pokaždé jste bodovali. Znamená to pro vás něco?

Řekl bych, že jdeme krok za krokem. Když vyhráváme, tak to je pro nás velký plus. Celý tým šlape naplno, gólmani chytají suprově. Musíme s pokorou pokračovat dál a makat na 120%. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Asi nemůžeme vyhrávat do nekonečna, budeme se ale snažit tu sérii natáhnout co nejvíc.

Nebude vás nakonec mrzet, že se budete v průběhu sezony muset vrátit do zámoří?

Nějaké emoce v tom budou, kluky z týmu mám rád, tým je výborný. Nechci, aby to vyznělo špatně, můj cíl ale je hrát v NHL. Jsem rád, že můžu být v Třinci a hrát v silné extralize. Týmy jsou vyrovnané, věřím, že budu dobře připravený. Pro mě to je velký krok dopředu, že můžu hrát když ostatní stojí.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec