Rozebereme si pár věcí, které se nepovedly, poučíme se, burcuje Tomáš Marcinko

13.08.2020 · Redakce
Teprve ve čtvrtém utkání v rámci Generali Česká Cupu našli Oceláři přemožitele. Navzdory tomu, že třinečtí hokejisté měli na stadionu Luďka Čajky výraznou herní aktivitu (poměr střel 15:36), odjeli ze Zlína s nepořízenou. "Pokud by nás Zlín celý zápas přehrával, nemůžeme říct ani slovo, jenže tak to nebylo. Měli jsme dostatek možností, které jsme měli vyřešit lépe," hodnotil TOMÁŠ MARCINKO.

O odlišnostech oproti úternímu duelu v Třinci

V minulém utkání jsme doma byli daleko produktivnější v zakončení, dařilo se nám proměnit šance. Dnes to bylo přesně naopak. Po našich šancích se na druhé straně hned prosadili domácí. Neřekl bych proto, že nás Zlín přehrával, ale rozhodla jejich efektivita. V tomto směru se musíme příště zlepšit.

O nepovedené prostřední dvacetiminutovce

S touto třetinou pochopitelně nemůže panovat spokojenost. Soupeř skóroval snad pokaždé z protiakce po naši šanci. Najednou to bylo 3:0 a takový vývoj hrál domácím do karet. Pokud by nás Zlín celý zápas přehrával, nemůžeme říct ani slovo, jenže tak to nebylo. Měli jsme dostatek možností, které jsme měli vyřešit lépe. Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak.

O častých faulech Ocelářů

Těžko se hledá  konkrétní důvod. Nikdo nechce faulovat, ale tyhle situace jsou součásti hry. Čím méně budeme dělat tyhle zákroky, tím více sil nám ke konci zbude. Když navíc hrajete na tři útoky, tak logicky potřebujete zachovat víc energie. Nikdo nechce prosedět na trestné tolik minut, daleko raději hrajeme přesilovky.

O slabší efektivitě v předbrankovém prostoru

Naše efektivita byla mizerná, skóre hovoří jednoznačně. Častokrát jsme trefovali jejich brankáře, ale měl také pár výborných zákroků. Několikrát jsme ani netrefili prostor v brance, což je úplně špatně. Nikdo nechce prohrávat, je to nejhorší pocit ve sportu. Každý neúspěch bolí. Na druhou stranu každý takový výsledek vás může posunout dopředu. Je třeba hledat pozitiva. Rozebereme si věci, které se nám nepovedly, poučíme se. Zítra přijdeme na stadion a budeme ještě tvrději pracovat. Každý jednotlivec se může zlepšit.