Startují odvety Generali Česká Cupu: Oceláři mohou ve Zlíně postoupit do čtvrtfinále

12.08.2020 · Martin Stebel
Není čas na odpočinek, ve čtvrtek přijde na řadu další porce hokejového zápolení. Letní turnaj Generali Česká Cup napíše už čtvrté pokračování, což logicky znamená, že v základních skupinách začínají odvety. Oceláři se představí na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, kde duel startuje v 17:30 hodin.

PSG Berani Zlín

Berani začali ve WERK ARENĚ výborně. Po půlminutě se pohotovou dorážkou prosadil bývalý mládežnický Ocelář Jakub Herman, ale v dalším průběhu už domácí favorit dominoval. Statistici celkem třineckým napočítali osmatřicet střel, kterým musel čelit novic v brance seniorského týmu žlutomodrých Michal Kořének: "Byl to můj první zápas od začátku března, kluci už měli dva zápasy za sebou. Třinec je velmi kvalitní a silné mužstvo. Chtěl jsem odvést maximum, ale pauza byla dlouhá a pár drobností mě trápilo po celý zápas. Bohužel jsme prohráli, ale kluci podali solidní výkon," popisoval dvacetiletý gólman své dojmy pro zlínský web.

S herním projevem svého kolektivu nebyl po úterním úvodním vzájemném utkání nespokojený ani hlavní trenér zlínského celku Robert Svoboda: "V první třetině jsme byli pod tlakem, góly šly rychle za sebou. Poté se naše hra zlepšila, ve druhé třetině jsme se dostali až na kontaktní gól. Nakonec konečný výsledek je nepříznivý, ale hra nebyla špatná. Měli jsme řadu příležitostí, neproměnili jsme přesilovku do třech. Nastoupila řada mladíků, dobře chytal mladý gólman Michal Kořének. Každopádně bereme výsledek jako přípravný zápas. Utkání nám ukázalo další věci, na kterých musíme v tréninku ještě zapracovat."

Z kabiny Ocelářů

Tři zápasy, tři odlišné sestavy, tři výhry. Ocelářům se dosud v rámci letního poháru daří na výbornou a pokud zvítězí za tři body také na stadionu Luďka Čajky, budou mít dvě kola před koncem základních skupin v kapse definitivu postupu do čtvrtfinále play off. Tam by se v rámci dvojutkání střetli s druhým týmem skupiny C (aktuálně Pardubice). Zanechme ovšem spekulací, variant je ještě stále mnoho, je zapotřebí se plně koncentrovat pouze na nejbližší klání.

Asistentovi hlavního kouče Markovi Zadinovi udělal úterní výkon Ocelářů naprosto oprávněně radost: "Měli jsme dobrý pohyb, což platí o útočné i obranné třetině. Do poloviny zápasu jsme dominovali, ale trochu nás rozhodila série vyloučení ve druhé části, lehce jsme vypadli z role, vypadli jsme z tempa. Zlín po druhém gólu ožil, ale od stavu 4:2 jsme znovu měli hru pod kontrolou. Odehráli jsme slušný zápas. Převládá pocit spokojenosti."

Minulé vzájemné utkání:

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Hrňa (M. Stránský, Vrána), 15. Dravecký (Kofroň), 16. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Musil), 46. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Doudera), 52. M. Kovařčík (Gernát) – 1. Herman (Fořt, Gazda), 31. Fořt (Ondráček, Gazda).

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 13. srpna 2020, 17:30