Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Radek Meidl: Jsem šťastný, že tady mohu hrát!

14.10.2015 · Martin Stebel
To byl hokej - to byli Oceláři! Předehrávka 11. kola Tipsport extraligy ukázala pravou sílu týmu z WERK ARENY, který po celý průběh utkání proti Plzni diktoval tempo hry a zvítězil přesvědčivě 5:1. Útočník RADEK MEIDL ozdobil extraligovou premiéru důležitou asistencí u druhé trefy Erika Hrni, která byla v konečném zúčtování vítěznou.

Radku, první extraligový duel a hned zdařilý výkon plus tři body s lídrem soutěže...

Byl to moc příjemný zápas, navíc se podařila výhra. Byl jsem šťastný za šanci si tady zahrát. Přispěl jsem k výhře, proto může panovat spokojenost. Ve Frýdku se vyhrávalo, hráli jsme jako tým, asi proto nás poslali do Třince, za což můžeme jen poděkovat. Jestli mě tahle nabídka překvapila? Musím říct, že tomu tak bylo.

Skok o dvě soutěže nahoru asi nebyl snadný. Jaká byla adaptace?

Extraligový hokej je víc o nahrávkách, hráči jsou logicky na vyšší úrovni, bylo to super. Je to samozřejmě hrozně rychlé, je tady vidět chytrost hráčů. Nebudu ukrývat, že jsem byl ze začátku trochu nervózní, protože Třinec je TOP týmem, ale myslím, že se to zvládlo slušně.


Jak zní hodnocení souhry s Danem Rákosem a Erikem Hrňou? Z tribuny to vypadalo, že si docela rozumíte a vyhovíte...

Byl to zatím jen jeden zápas, ale myslím, že jsme si sedli. Erik dal první dva góly sezony, je to rozený střelec. Uvidíme, jak to bude dál. Zatím nevím, jestli nastoupím do dalšího utkání v neděli. Budu rád za každou šanci si tady zahrát, musím ale pořádně makat.

Utkání sledovala ve WERK ARENĚ vaše přítelkyně Petra Kvitová. Adresovala svému partnerovi před dnešním duelem vzkaz či přání? Bude nějaká odměna za povedené vystoupení?

Jen mi popřála štěstí a vzkázala, ať to vyhrajeme. Pochopitelně jsem rád, že Péťa tady byla. Má nabitý program, ale když může, tak se přijede podívat. Podporuje mě, za což jsem rád. Jestli mi něco slíbila? To ani ne, možná dostanu pusu (směje se). Vzájemně si fandíme, když se daří, je to určitě příjemnější.