Netradičně ve středu: Oceláři hostí vedoucí Plzeň!

13.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se blíží ke konci své první čtvrtiny, netradičně ve středu jsou na programu dvě předehrávky. Oceláři na svém ledě od sedmnácti hodin hostí lídra tabulky z Plzně. Podaří se Slezanům prolomit sérii dvou porážek a opět získat body?

Sponzorem středečního utkání s Plzní je společnost Refrasil, s.r.o.

HC Škoda Plzeň

Plzeňští zakončili loňskou základní část na sedmé příčce, cestu do play-off si tedy museli proklestit skrz předkolo. V něm se ale Škodovce nevedlo. Mladá Boleslav zaskočila lépe postaveného soupeře po základní části a proklouzla do čtvrtfinále. Plzni tak skončila sezóna, po které celkově brala deváté místo.

Před sezónou se v Plzni událo jen pár změn. Tým opustila čtveřice hráčů, jmenovitě brankář Mensator, obránce Mozík a útočníci Sýkora se Simonem. Na západ Čech se naopak vydala šestice hokejistů. Mezi největší plzeňské posily můžeme zařadit útočníky Kracíka s Marcelem Hossou. Dalšími příchozími jsou obránce Andrlík a forwardi Pitule, Poletín a Preisinger.

Svěřenci trenérů Michala Straky, Ladislava Čiháka a Jaroslava Špačka zatím prožívají velmi povedený vstup do sezóny. Škodovka drží po deseti kolech první příčku, na svém kontě již má jednadvacet bodů. Plzeňští doposud prohráli jen třikrát, proti Spartě to bylo až v prodloužení. Naposledy si poradili s Mladou Boleslaví, kterou přehráli 3:1.

“My jsme vstoupili výborně do utkání a brzy jsme vedli o dvě branky. Dostali jsme sice následně laciný gól, ale vše jsme napravili na začátku druhé třetiny, kdy jsme vstřelili třetí gól, který se ukázal jako rozhodující. Nedovolili jsme Boleslavi, aby dala kontaktní branku. Jsme moc rádi, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce,“ řekl Michal Straka po posledním kole.

Poslední zápas Plzně:
11. října: HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kracík (Jeřábek, Kubalík), 5. Johnson (Bližňák, Pulpán), 21. Hossa (Pulpán, Jeřábek) – 9. Ovčačík (Lenc, Pabiška).

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský – Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Jeřábek "A", Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Sýkora.

Jaroslav Kracík se po pěti letech vrátil do svého mateřského klubu. Kracík vytvořil spolu s Kubalíkem a Indrákem velmi údernou formaci, právě centr této lajny vede plzeňskou tabulku produktivity. Kracík na svém kontě má deset bodů za tři branky a sedm asistencí. FOTO: Milan Podpera (www.hcskoda.cz).

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se výsledkově v poslední době nedaří. Hráči s dráčkem na hrudi mají po deseti kolech na svém kontě dvanáct bodů za čtyři výhry a šest porážek. Slezané navíc dvě kola čekají na získaný bod. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi v pátek doma podlehli Kometě, v neděli neuspěli v přestřelce na ledě pražské Sparty.

”Mrzí mě, že si neodvážíme žádný bod. Pět vstřelených branek nám tu šanci mohlo dát, ale bohužel jsme nabídli Spartě několik přečíslení, která využila. Tyto chyby nás zatím sráží a nejsme pak schopní zápas dotáhnout k bodovému zisku,“ řekl Jiří Kalous po nedělním duelu.

Třinečtí neprožívají dobrý start do sezóny, tabulka hovoří za vše. Loňskému vicemistrovi patří desátá příčka. „My jsme tohle nečekali ani v nejhorším snu, že budeme mít takový začátek. Ale nesmíme se za nic schovávat, neseme za to zodpovědnost sami a je naše chyba, že takhle hrajeme. Měli jsme některé zápasy dobře rozehrané, některé jsme měli zvládnout líp. Udělat jedno dvě vítězství, tým by si věřil víc,“ ví Jiří Polanský.

Netradičně ve středu čeká hráče s dráčkem na hrudi souboj s vedoucí Plzní. Z důvodu velké marodky, která v posledním kole čítala osm hráčů, Oceláři do svých řad povolali čtveřici hráčů z Frýdku-Místku. Jedná se o útočníky Růžičku, Meidla, Káňu a Luku.

S tréninkem už znovu začali čtyři marodi, jmenovitě Hrabal, Orsava, Dravecký a Plíhal. Nad jejich startem ale visí otazník, rozhodnutí padne po středečním dopoledním rozbruslení.

Poslední zápas Třince:
11. října: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Hlinka (Buchtele, Réway), 22. Piskáček (Hlinka, Buchtele), 24. Sabolič (Pech), 34. Réway, 37. Mikuš (Buchtele, Přibyl), 45. Hamilton (Réway), 60. Kumstát – 12. Polanský (Linhart, Irgl), 17. Svačina (Hrňa, Klesla), 18. Svačina (Polanský, Irgl), 31. Polanský (Foltýn), 55. Chmielewski (L. Doudera, Klepiš).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (od 41. Šimboch) – Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Roman, Linhart, Adámek, Foltýn – Irgl, Polanský, Cienciala – Matuš, Klepiš, Svačina – Hrňa, Rákos, Rufer – Christov, Jašek, Chmielewski.

Vladimír Svačina se v posledním zápase dvakrát prosadil. Pro šikovného útočníka to byly první dvě trefy v dresu Ocelářů, bude Svačina střelecky aktivní také ve středečním klání? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v rámci čtyřicátého pátého kola minulého ročníku. Duel na plzeňském ledě se proměnil v gólovou přestřelku, ve které byli úspěšnější Oceláři. Slezané vsítili šest branek, domácí kontrovali jen čtyřmi trefami. Hráči s dráčkem na hrudi touto výhrou poprvé v klubové historii pokořili hranici sta bodů v základní části.

11. února 2015: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:6 (2:4, 2:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos (Plíhal), 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa).

O zápase

Hrací den: 11. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, 14. října 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec