Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři vyrazili na sever: Vítězství je udrží ve hře o play off CHL

10.10.2023 · Adam Sušovský
Dvě víkendová vítězství daly Třinci klid v domácí soutěži, a tak může v dobré náladě přepnout na tu evropskou: Oceláři už v úterý vyrazili leteckým speciálem do Norska, kde ve středu od 18:00 nastoupí na ledě Stavangeru. A potřebují zápas zvládnout!

Navzdory třem porážkám a jedinému vítězství mají Oceláři nadále svou situaci v základní skupině Champions Hockey League pevně ve svých rukou. K tomu, aby měli i nadále kontrolu nad postupem do vyřazovací části, ale potřebují zvládnout utkání na ledě norského mistra. 

Do Stavangeru tým odletěl leteckým speciálem i s fanoušky na palubě s denním předstihem a v kompletní sestavě, tedy i s brankářem Ondřejem Kacetlem, který se vrací po zranění zpět a pokud se nestane nic nečekaného, měl by ve středu v Norsku poprvé v sezoně nastoupit do ostrého zápasu. 

Utkání má úvodní buly v 18:00, přímý přenos nakonec odvysílá stanice Sport 1. Stream ze zápasu bude k dispozici také na stránkách všech českých sázkových kanceláří. K dispozici bude pochopitelně také textový onlajn.

Oceláři: Plná síla a touha vyhrát

"Příkládáme Lize mistrů velký význam, a proto jedeme do Norska v nejsilnějším možném složení. Chceme uspět," řekl trenér Zdeněk Moták reportérům na letišti Leoše Janáčka v Ostravě, odkud Oceláři v úterý v dopoledních hodinách odletěli, aby ještě večer stihli v Norsku trénink. 

"Čekáme, že Stavanger bude těžký soupeř. Na světových šampionátech Norové dlouhodobě dokazují, že umí hrát hokej a já doufám, že se s tím dobře popereme a budeme úspěšní. Máme před sebou dva zápasy, ve kterých máme na to získat všech šest bodů a postoupit do osmifinále," doplnil Moták. 

Ocelářům aktuálně v tabulce patří sedmnácté místo, do play off postupuje nejlepších šestnáct týmů. Bodová ztráta je minimální, a protože se ve vzájemných zápasech budou obírat o body i soupeři, kteří jsou v tabulce aktuálně před Třincem, dává plný bodový zisk ze závěrečného dvojzápasu ve Stavangeru a doma s Aalborgem českým šampionům stoprocentní jistotu postupu. 

Věděli jste, že? 

Stavanger: Suverén ligy, spousta zkušeností z MS

Stavanger Oilers byl založen v roce 2000 finským zahraničními dělníky a mezi absolutní norskou elitu si razil cestu od nejnižších norských soutěží, aktuálně vyhrál norskou ligu už dvakrát v řadě a také v letošní sezoně si počíná suverénně. Před duelem s Oceláři dokonce Norové dokázali celek Comet na jeho ledě v rámci norské nejvyšší soutěže porazit 10:0.

V Champions Hockey League už to ale v podání Stavangeru v aktuální sezoně taková sláva není, Oilers prohráli všechny čtyři dosavadní zápasy, a to i na ledě Pardubic, kde padli vysoko 1:5. 

V sestavě má Stavanger ale celou řadu vynikajících hokejistů i norských reprezentantů, které doplňují borci ze zámoří. Zaujme třeba jméno Grega Mauldina, už jednačtyřicetiletého amerického útočníka, který dlouhá léta válel ve švýcarské nejvyšší soutěži a má na svém kontě také takřka čtyřicet startů v NHL v dresech Columbusu, New Yorku Islanders a Colorada. 

Ze světových šampionátů zase můžete znát Mathiase Trettenese, Tommy Kristiansena nebo Ludviga Hoffa, kteří pravidelně reprezentují Norsko. Fajnšmekry jistě zarazí i jméno Nicolaie Bryhnisveena, který si před pěti lety zahrál také Tipsport extraligu v dresu Dukly Jihlava. 

Své domácí zápasy Stavanger hraje v DNB Areně pro 4 377 diváků, která byla postavena v roce 2012.