Kacetl: Cítil jsem se dobře, máme důležitou výhru!

11.10.2023 · Adam Sušovský
Fantom extraligových play off je zpátky, Ondřej Kacetl se po smolném zranění vrátil do branky Ocelářů a v prvním ostrém zápase v sezoně vychytal nesmírně důležitou výhru. Oceláři porazili Stavanger 4:2 a vezou z Norska body, které je přibližují k postupu do play off Champions Hockey League. "Příští týden zabojujeme o postup," slibuje fanouškům brankář Ondřej Kacetl.

Gratulujeme Ondro k famóznímu výkonu na ledě Stavangeru, skoro by se dalo říct, že jsi měl i docela blízko k nule, ne?

Děkuji moc a jsem rád, že to tak vypadalo. Na to, že to byl první zápas po dvou měsících, jsem se cítil na ledě dobře. Že nemám nulu, to nevadí. My počítáme body, ty jsou to hlavní. Jen se prostě musíme vyvarovat špatných konců, zase jsme ho nezvládli tak, jak bychom chtěli.

V první třetině jsi pochytal několik těžkých dorážek, ve druhé jsi se zapotil při sérii oslabení. Dá se říct, že sis po návratu na led v zápase vyzkoušel všechno, co šlo?

Už v první třetině nás při oslabení asi na minutu a půl zamkli v pásmu. Možná neměli nějakou lepší střelu, ale všechno se točilo kolem branky, takže jsem musel lítat tam a zpátky, nahoru a dolů. Bylo to těžké i fyzicky a jsem rád, že mě to napoprvé tak potrefovalo a gólů jsem nedostal moc. Oslabení kluci zahráli skvěle, hodně toho zablokovali, často i ve čtyřech hráli v pásmu soupeře. Fajn výkon.

Berete výhru v Norsku jako splnění povinnosti?

Vůbec, ani náhodou! Stavanger je výborný, je to norský mistr a poslední zápas v lize vyhráli 10:0. Velmi dobře bruslili, lítali po ledě, všechno házeli do branky. Hráli takový kanadský styl a jsme rádi, že jsme vyhráli. Nebylo to vůbec lehké utkání.

Díky třem bodům se Oceláři vrátili zpátky na postupové příčky, postup do play off CHL tak mají ve svých rukou. Úleva?

Je to moc fajn. Jsme ve hře a můžeme příští týden doma s Aalborgem bojovat o postup.

Pochvalili vás po zápase trenéři za výkon?

Byli jsme rádi za tři body, to je super. Ale je tam i výstražný prst kvůli konci zápasu, jak už jsem říkal na začátku. Nestalo se nám to totiž jen dneska, ale i minulý zápas chytil Mazi za rozhodnutého stavu 5:1 s Energií dvě gólovky. Na to si musíme dávat pozor. Vedli jsme dnes jasně 3:0 a v posledních minutách se zase strachovali o výsledek.

Už je nějaká domluva mezi brankáři a trenéry, jak si rozdělíte další utkání, když jsi zdravý a ve formě?

Žádná domluva není. Dneska to bylo na mně, že jestli se cítím fajn, tak můžu chytat. V tréninku jsem limity necítil, tak jsem do toho šel. Na další zápasy domluvení nejsme, teď to bude o trenérech.

V zápase jsi nakonec měl přes třicet zákroků, to je slušná porce na začátek, co?

Jo, jo.. V první třetině to bylo takové welcome back. Měl jsem co dělat i fyzicky, ale tak to bývá. Když naskočíte po delší době do zápasu, náročné to je a já s tím počítal. S přibývajícími minutami jsem se cítil lépe a jsem rád, že jsem do toho zápasu nakonec šel. Ve hře totiž taky bylo, že bych chytal až příští středu. Pro mě zápas splnil účel.

Inkasoval jsi nejprve gól z trestného střílení, které hráč soupeře provedl dobře. Druhý inkasovaný gól byl tečovaný?

Já ten nájezd ale taky mohl chytat lépe… On si puk vedl před sebou, čekal jsem rychlou střelu mezi nohy a trošku jsem strnul. Pak to udělal hezky a bekhendem dostal kotouč za mě. U druhého gólu mi pak říkal Májo Adámek, že do střely vložil hokejku a zvedl ji nahoru. Když jsem puk viděl naposledy já, tak to vypadalo, že to trefí hráče přede mnou. Škoda.

Přesto fanoušci po zápase vyvolávali tvé jméno a dopřáli i tobě jednu sólo děkovačku. Je to po dlouhých měsících zase fajn pocit?

Já jsem hlavně nadšený, že takhle s náma jezdí. Mají hezký výlet a tohle je hezké zpestření. Oni děkovali po zápase nám, já teď musím děkovat jim, že jeli takhle daleko, aby nás podpořili.