Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Moták: Buďme skromní a věnujme se hře, jakou chceme hrát

11.10.2023 · Adam Sušovský
V dobré náladě Oceláři nasedali ve středu před půlnocí do leteckého speciálu, z Norska se vraceli se třemi body a výhodnou pozicí v základní skupině Champions Hockey League. Poslední úspěšný týden s novináři hodnotil také hlavní trenér Zdeněk Moták.

Když Zdeněk Moták začal rozhovor s novináři na letišti ve Stavangeru, z hlášení rozhlasu se ozvalo poslední volání pro nástup do letadla směr Česká republika. 

„Aby nám neuletěli…“ vtipkovali reportéři spolu s hlavním koučem po vítězství Ocelářů 4:2. 

„Máme za sebou ale těžký zápas. Hráli jsme venku, proti kvalitnímu soupeři. Jsme rádi za úspěch a tři důležité body do tabulky,“ okamžitě zvážnil Moták. 

Oceláři sezonu nerozjeli ideálně, v Champions Hockey League prohráli úvodní tři zápasy, také v domácí soutěži byla jejich forma kolísavá. V posledním týdnu se ale jakoby všechno obrací. Dvě výhry v extralize nasměrovaly Třinec do elitní čtyřky, vítězství ve Stavangeru zase úřadující šampiony přiblížilo k postupu do play off evropské soutěže. 

„Nedávno mi Aleš Mach (asistent trenéra dorostu) v hale říkal, že teď už začíná válec. A pak jsme prohráli dva zápasy během víkendu,“ připomněl Moták prohry s Hradcem Králové a Litvínovem, ani ne dva týdny staré, které Oceláře na chvíli srazily dolů. 

„Takže bych byl v hodnocení skromný. Měli bychom se dál věnovat hře, kterou potřebujeme v zápasech produkovat. Ta hra vychází z poctivého přístupu, jednoduchosti a zodpovědnosti. Jen z toho pak přicházejí body a další vítězství. Důležité jsou základy hry, kterou umíme, známe a vycházela nám i v minulé sezoně,“ doplnil Moták, kterého pohled na tabulku Tipsport extraligy i CHL proto zatím nechává víceméně klidným. Klíčové okamžiky sezony totiž ještě přijdou.

I hlavní kouč Ocelářů ale samozřejmě ví, jak stěžejní středeční výhra v Norsku z hlediska ambicí v Lize mistrů byla. Oceláři se díky ní vrátili zpátky na postupová místa a pokud příští týden doma proti dánskému šampionovi neprohrají, postup jim nikdo nevezme. „Teď máme před sebou cestu do Českých Budějovic, jedno extraligové kolo. A pak se musíme soustředit na Aalborg. Chceme proti němu doma uspět a postoupit do play off evropské soutěže. Víme ale, že bude těžkým soupeřem a bude se snažit tyto naše plány překazit,“ řekl na letišti v Norsku Moták.

Vzápětí se ještě jednou vrátil k samotnému zápasu, ve kterém Oceláři Stavanger dokázali ve středu večer porazit. „Naše hra dnes nebyla zas tak kvalitní, byla lehce kostrbatá. Vedli jsme v zápase 3:0 a měli jsme si výsledek lépe pohlídat. Pustili jsme Stavanger na dostřel a bylo důležité, že jsme za stavu 3:2 na konci dali čtvrtý gól,“ věděl Moták. 

Hlavnímu trenérovi tak udělal největší radost návrat Ondřeje Kacetla zpátky do brankoviště, strůjce posledních třineckých titulů po zranění pochytal sedmatřicet střel. „Chytal výborně. Po smolné nehodě, kterou měl, se připravil dobře. Za to patří dík i klukům, kteří se o něj starali. Odvedli kvalitní práci a já jen doufám, že se Kácovi bude dařit, a že už nebude jezdit na motorce,“ rozesmál se Moták. 

„Budeme si muset na brankáře sednout s realizačním týmem, co a jak dál. Musíme vědět, kdo se jak cítí. Mazi (Marek Mazanec) v posledních zápasech také chytal výborně, o víkendu pustil jen dva góly. V tuhle chvíli je brankářský úsek na výborné úrovni.“