Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička po pátém semifinále: Šli jsme si za tím!

11.04.2021 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Výborná práce, Oceláři! V pořadí páté semifinálové měření sil Třince a Mladé Boleslavi dopadlo pozitivně pro domácí kolektiv, který díky kompaktnímu výkonu a bezchybnému gólmanovi Kacetlovi urval vytoužený mečbol. Vítěznou trefou a asistencí k nedělnímu triumfu přispěl Martin Růžička.

Máte třetí semifinálový bod. Co bylo klíčem k úspěchu?

Od začátku jsme měli nějaký plán, šli jsme si za tím, což bylo vidět na ledě. Asi bych to více nechtěl rozebírat, každopádně jsme dodržovali to, co jsme si řekli. Jsme rádi, že se nám povedlo dotáhnout utkání do vítězného konce.

Poprvé v play off se prosadili Petr Vrána a Michael Špaček. Mohou jim tyto trefy pomoct do dalších utkání?

Jsou to oba špičkoví hráči. Špágr to má vše před sebou, Petr si prošel spoustu klubů ať už v cizině nebo v Česku. Je to vidět i na tréninku a dnes to oba ukázali i v zápase. Když už se dostanou do šance, tak ji dokážou proměnit.

Ondřej Kacetl podruhé v semifinále udržel čisté konto. Co říkáš na jeho výkony?

Je to důležité jak pro nás, tak pro Kácu. Celý tým odvedl skvělou práci, Káca si to naprosto zasloužil, protože chytal opravdu skvěle. Série ale ještě nekončí, teď jedeme do Mladé Boleslavi, kde očekávám velice těžké utkání.

David Musil měl v zápase hned dvě asistence. Na vyloženě defenzivního beka velmi hezky počin...

Za Davida jsem strašně rád, protože odvádí spoustu práce, která někdy není vidět. Navíc je to hodně těžká práce. David si tyto dva body plně zaslouží, je to pro něj velká odměna za výkony, které předvádí.

Dnes to na ledě v některých momentech pořádně jiskřilo...

Bylo k vidění několik šarvátek. Série se blíží k vyvrcholení, má nějaký vývoj. K play off to patří, nikdo nechce prohrát a na ledě vždy nechá vše.

V lichých zápasech jste zatím uspěli vy, v sudých zase soupeř. Co změnit do šestého utkání?

K zápasu si určitě něco řekneme. Víme, že je série nahoru, dolů. Jednou vítězíme my, podruhé oni. Před zápasem s Mladou Boleslaví budeme mít poradu a uvidíme, jak to tam bude.