Pátá bitva: Kdo získá mečbol?

10.04.2021 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V neděli odpoledne pokračuje semifinále play off české nejvyšší soutěže. Vyrovnaná bitva mezi Oceláři a Bruslaři se vrací pod Javorový, ve WERK ARENĚ je od 14 hodin na programu pátý díl této série. Vítěz utkání udělá podstatný krok k postupu do finále, kdo se bude radovat?

Sponzorem nedělního utkání mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je společnost Lesostavby Frýdek - Místek a.s.

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav opět dokázala odpovědět na třinecké vedení. Svěřenci trenérů Pavla Patery a Radima Rulíka předvedli ve čtvrtém utkání lepší výkon, než v prvním domácím zápase série a dokázali se svým soupeřem srovnat krok. "Bylo na týmu vidět, že je to úplně jiný tým než v předchozím zápase. Opět tam bylo všechno, co si představujeme, a kluci to viděli. I když jsme dostali první gól, tak jsme cítili, že tým šlape, že tam je síla a mohli bychom to otočit. A to se nám povedlo," řekl trenér Pavel Patera po čtvrté bitvě.

Ze série hrané na čtyři vítězné duely se tak stala série na dva vítězné mače. "Třinec má výborné přesilovky a výborné hráče. Takže tohle je jedna cesta jak proti nim hrát – nedávat jim žádné šance. I z tohohle pohledu je to těžká série. Udržet nasazení celý zápas není vůbec jednoduché. Je to 2:2 a my se chceme poprat o pátý zápas," řekl obránce Marek Hrbas pro klubový web.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři ve třetím utkání dokázali poprvé v letošní sezóně zvítězit na ledě mladoboleslavské ŠKO-ENERGO arény, tato výhra posunula hráče s drakem na prsou opět do vedení v semifinálové sérii. Čtvrteční odveta v Mladé Boleslavi se ale Slezanům nepovedla a Bruslaři opět dokázali srovnat. "Začali jsme slušně. Měli jsme dobrý pohyb a šli do vedení. Po individuální chybě jsme inkasovali laciný gól a hra se vyrovnala, domácí měli v některých fázích možná trochu navrch," hodnotil hlavní trenér Václav Varaďa čtvrté střetnutí.

Jeho svěřenci se soustředili především na poctivou defenzívu, dvě inkasované branky ale rozhodly o výhře domácích. Mladá Boleslav pak výhru pečetila trefou do prázdné branky. "Třetí třetina už byla urputným bojem. Oni dávali kotouč ven z pásma, my se snažili vytvořit nějakou příležitost. Opět rozhodly detaily, v této série to nebude jiné," pokračoval lodivod Ocelářů.

Třinečtí budou chtít navázat na výkony ze zápasů s lichým označením, kdy pokaždé dokázali zvítězit. "Je to náročná série pro oba dva týmy, musíme dobře zregenerovat síly. Podíváme se na video, na soupeře znovu nastoupíme na sto procent. Je potřeba dělat naše věci a vyhrát zápas," burcuje obránce Tomáš Kundrátek před pátým pokračováním semifinále.

Sestava soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, Freibergs, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Bernad – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.

O zápasech

Hrací den: 5. utkání semifinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle 11. dubna 2021, 14:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: O2 TV

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Bilance v Generali Česká play off TELH 8 zápasů, 6/2, skóre 27:11 8 zápasů, 6/2, skóre 23:12
Bilance doma/venku 4 zápasy, 3/1, skóre 15:5 4 zápasy, 3/1, skóre 12:8
Vzájemná bilance (play off) 9 zápasů, 6/3, skóre 20:19 (67% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 5 zápasy, 4/1, skóre 12:9 (80% úsp.)
Lídr bodování Matěj Stránský 8 (3+5) Jakub Kotala 9 (5+4)
Nejlepší střelec Michal Kovařčík, Martin Růžička oba 5 Jakub Kotala 5
Nejlepší nahrávač Michael Špaček 8 Martin Ševc 5
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 5 (1+4) Martin Ševc 7 (2+5)