Hráči týdne v sezoně 2021/2022

30.09.2021 · Redakce
Nová sezona, nová anketa. Po každém odehraném extraligovém týdnu na webu probíhá hlasování o nejlepšího hráče, který byl v předchozích sedmi dnech na ledě podle fanoušků nejvíce vidět. Níže najdete aktuální seznam vítězů.

Hráči týdne TELH

1. týden TELH - brankář Marek Mazanec

V extraligové premiéře za Oceláře se uvedl jako nikdo jiný před ním, když jako vůbec první gólman v historii Ocelářů vychytal čisté konto hned při svém debutu. Proti Plzni pak Marek Mazanec zastavil 35 z 38 střeleckých pokusů indiánů a první extraligový týden završil s procentuální úspěšností 94,34.

2. týden TELH - útočník Tomáš Marcinko

Slovenského centra zastihl start sezony ve skvělé střelecké formě. Zkušený útočník byl ve druhém týdnu nejvíce vidět v zápase proti Litvínovu, kde nejprve dvěma góly zařídil srovnání na 3:3 a v prodloužení si připsal asistenci u vítězného gólu Růžičky. Na Spartě naopak Tomáš Marcinko nechal vyniknout svou výbornou práci v defenzivě se šesti bloky proti ranám Pražanů.

3. týden TELH - útočník Miloš Roman

Do konce zápasu v Hradci Králové zbývaly zhruba čtyři minuty a na kostce nad ledem svítilo skóre 2:2. Pak přišel velký moment Miloše Romana. Po nahození Mariana Adámka se slovenský šikula dostal k teči a svým prvním gólem v sezoně zajistil Ocelářům zisk tří bodů. Mladý útočník se navíc blýskl i parádní hrou v defenzivě a do statistik si připsal tři zblokované pokusy soupeře.

4. týden TELH - útočník Erik Hrňa

Skvělými střeleckými výkony se ve WERK ARENĚ prezentoval Erik Hrňa. V úterý se zkušený útočník blýskl třemi body za gól a dvě nahrávky, proti Karlovým Varům a Zlínu se do statistik zapsal jako střelec vítězných branek. V pátečním kole navrch přidal Erik Hrňa i asistenci u gólu Martina Růžičky a díky šesti získaným bodům (3+3) se posunul do čela bodování TELH.

5. týden TELH - brankář Marek Mazanec

V utkání 12. kola TELH si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, když během šedesáti minut čelil pětatřiceti pokusům soupeře. Brankář Marek Mazanec ale Olomouci povolil pouze jediný gól a výrazně tak přispěl k těsnému vítězství. To vše s procentuální úspěšností 97,14.

6. týden TELH - útočník Miloš Roman

Mladý útočník s číslem 40 na dresu byl vidět hlavně v nedělním utkání proti Mladé Boleslavi. Centr druhé formace se do statistik zápasu zapsal dvěma úspěšnými dorážkami a to v časech 03:55 a 21:10. Jeho první trefa se navíc v konečném součtu stala i vítěznou.

7. týden TELH - útočník Marko Daňo

Slovenskému útočníkovi nejvíce vyšlo středeční utkání na ledě regionálního rivala z Vítkovic. Ve třetí třetině se Marko Daňo obsadil do role režiséra a dvěma povedenými akcemi zařídil, že se v OSTRAVAR ARÉNĚ nekonal dramatický boj až do posledních vteřin zápasu. V čase 44:07 nejprve po povedené otočce zvýšil na 3:1 a o čtyři minuty v pádu postrčil puk zakončujícímu Milošovi Romanovi. Na konci utkání byl navíc šestadvacetiletý útočník vyhlášen i hráčem zápasu. V Plzni pak k výhře 2:1 přispěl dvěma bloky.

8. týden TELH - útočník Petr Vrána

Nejlepší střelec týdne. Třinecký kapitán se gólově prosadil v každém z utkání, proti Litvínovu a Spartě navíc přidal i druhou trefu a poslední říjnový týden završil s 5 vstřelenými brankami. Výborný byl Petr Vrána tradičně taky na vhazování a do statistik si mimo jiné připsal i 5 zblokovaných střel.

9. týden TELH - obránce David Musil

V zadních řadách Ocelářů je nepostradatelným článkem zejména kvůli výborné defenzivní činnosti. V nedělním derby ale ukázal, že se neztratí ani v útoku. Proti Vítkovicím si vytvořil několik výborných šancí, jednu z nich proměnil a zařídil důležité vyrovnání. Mimo to si David Musil v uplynulém týdnu připsal i dalších 8 bodů do Radegast indexu bojovníků za 2 hity a 6 bloků.

10. týden TELH - útočník Andrej Nestrašil

Křídlo druhé formace bylo na ledě vidět v obou utkáních uplynulého týdne a to zejména střelecky. Na ledě Liberce se Andrej Nestrašil postaral o úvodní trefu zápasu a ve Varech svůj bodový účet rozšířil o další dvě přesné trefy a taky asistenci u vítězné branky z hole Tomáše Kundrátka.

11. týden TELH - obránce Marian Adámek

Po návratu z trestné lavice se zapojil do útočné akce a parádní přihrávkou se podepsal pod první gól nedělního zápasu z hole kapitána Petra Vrány. Celkově byl Marian Adámek na ledě u tří vstřelených branek, což mu v součtu s jedním hitem a dvěma bloky vyneslo šest bodů do Radegast indexu bojovníků.

12. týden TELH - obránce Tomáš Kundrátek

Zkušený bek se prosadil v obou víkendových zápasech a v polovině základní části už překonal své gólové maximum z předešlých sezon. Ke dvěma brankám přidal Tomáš Kundrátek navíc i 2 hity, 4 bloky, 1 plusový bod a svůj účet Radegast indexu bojovníků tak rozšířil o dalších 7 bodů.

13. týden TELH - obránce Tomáš Kundrátek

Zkušený bek se aktuálně pyšní parádní střeleckou formou. Ve třech zápasech si Tomáš Kundrátek připsal tři přesné trefy a dostal se do čela gólové produktivity obránců. Jedenatřicetiletý bek navíc získal také dalších 16 bodů Radegast indexu bojovníků a v neděli se stal hvězdou utkání.

14. a 15. týden TELH - obránce Marian Adámek

Třetí ocelářská naděje byla vidět hlavně v posledním zápase loňského roku. V utkání proti kladenským Rytířům Marian Adámek za stavu 1:2 vybojoval faul na svou osobu a trest soupeře sám předčasně ukončil už po 71 sekundách. Další rána třineckého beka pak znamenala zisk druhého bodu, to když ji v prodloužení do sítě Kladna dorazil Miloš Roman. K tomu čtyřiadvacetiletý obránce přidal ještě jednu nahrávku na ledě Sparty a taky 10 bodů do Radegast indexu bojovníků.

16. a 17. týden TELH - útočník Aron Chmielewski

Proti Zlínu to byl jeho zatím nejpovedenější večer v letošním ročníku extraligy. Síť za zády Kašíka rozvlnil Aron Chmielewski během úvodních dvaceti minut dvakrát a nasměroval tým za vítězstvím 6:2. Gólové trefy navíc nastartovaly apetit polského útočníka, které vyústily v sedm střeleckých pokusů.

18. týden TELH - útočník Martin Růžička

Oceláři mají nového klubového rekordmana. Martin Růžička během víkendových zápasů nasbíral 4 body za gól a 3 nahrávky a v tabulce historické produktivity poskočil s 568 body na první místo. Na překonání zásadního milníků potřeboval třinecký střelec pouze 528 extraligových utkání.

19. týden TELH - útočník Martin Růžička

Nejproduktivnější hráč třinecké historie v uplynulém týdnu posunul klubový rekord o další dva body. Na ledě Českých Budějovic nejprve Martin Růžička nahrával na gól Eriku Hrňovi a v polovině druhé třetiny pak trefou na 3:2 odstartoval jízdu za vyrovnáním. V neděli si pak elitní snajpr z rukou prezidenta klubu Jána Modera převzal památeční plaketu a další pozornosti za překonání letitého rekordu.

20. týden TELH - útočník Roman Szturc

Centr čtvté formace prožil jubilejní týden. Proti Litvínovu Roman Szturc nastoupil ke svému 600. utkání v extralize a ve stejném zápase také zaokrouhlil svůj počet získaných bodů na 200. A to díky 2 bodům v závěru utkání. V 55. minutě se dvaatřicetiletý útočník podepsal pod první trefu Davida Kofroně v sezoně, o necelé tři minuty později už pak uklidil puk do litvínovské sítě sám.

21. týden TELH - útočník Petr Vrána

Třinecký kapitán byl hlavní hvězdou nedělního zápasu proti Pardubicím, ve kterém Oceláři získali cenné tři body. Petr Vrána se nejprve v osmnácté minutě postaral o gól z početní výhody, ve druhé třetině si pak připsal asistenci u premiérového extraligového gólu Zbořila.

22. týden TELH - útočník Aron Chmielewski

Tři body si do kanadského bodování extraligy zapsal i Aron Chmielewski. A ve všech případech šlo o asistence. Jednu úspěšnou nahrávku si polský útočník připsal na ledě Komety, další dvě získal proti Varům.

23. - 24. týden TELH - brankář Ondřej Kacetl

Brankář s číslem 90 na zádech odchytal tři z pěti zápasů a dvakrát z ledu odcházel jako vítěz. Soupeřům navíc Ondřej Kacetl povolil průměrně pouze 1,3 branky a jeho úspěšnost vyšplhala na 95,7 procent.

Čtvrtfinále - brankář Ondřej Kacetl

Fantom loňského play off vletěl do vyřazovací části ve velkém stylu i letos a v prvním zápase po 18 zákrocích slavil čisté konto. Ve zbývajících zápasech série pak Ondřej Kacetl povolil soupeři jen tři góly a čtvrtfinále zakončil s úspěšností 96,30 % a brankovým průměrem 0,75.

Semifinále - útočník Petr Vrána

Kapitán týmu byl jednou z hlavních postav klíčového obratu ve třetím zápase semifinále. Na startu třetí části Petr Vrána zařídil snížení na 1:2, necelé dvě minuty před koncem zápasu pak svým druhým gólem poslal duel do prodloužení. Zkušený centr na ledě nechyběl ani u vítězné branky Hrni a povedený zápas ozdobil i 73% úspěšností na buly. O den později navíc Petr Vrána asistoval u vítězného gólu Martina Růžičky a podruhé v řadě dovedl svůj tým až do finále.

Finále - útočník Vladimír Dravecký

Slovenský bojovník byl znovu nepostradatelným článkem zlatého celku. Ve třetím finále se Vladimír Dravecký pod těsnou výhru podepsal vítězným gólem a 5 bloky, v klíčovém pátém zápase nahrál na rozhodující trefu Marinčinovi a navrch přidal i první trefu v šestém finále.