Dělali jsme moc chyb v obraně, zlobil se Peter Hamerlík

30.10.2009 · Ondřej Flanderka
L i b e r e c - Sérii pěti vyhraných utkání v řadě chtěli Oceláři rozšířit i na libereckém ledě. Příliš mnoho osobních trestů a nevyužitá přesilovka pět na tři byly i podle brankáře Petera Hamerlíka hlavní příčinou porážky 5:2, kterou třinečtí utržili. Slovenský gólman přesto doufá, že se tým z prohry oklepe a dobře se připraví na nedělní duel se Spartou.
Petře, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Nehráli jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Dělali jsme poměrně velké chyby v obraně. Soupeř se na nás dobře připravil, hodně napadali a to nám dělalo problémy. Liberec byl dnes lepší.

Pět branek jste dostali pouze podruhé v sezóně, čím to, že obrana dnes nebyla tak jistá?
Přiznám se, že to nesleduji. Je jedno, kolik dostaneme gólu, hlavně když vyhrajeme, a to se bohužel nepodařilo. Nedá se nic dělat. Musíme si to teď rozebrat cestou domů, zítra potrénovat a připravit se na Spartu.

Peter Hamerlík
foto : Marian Ježowicz
Dnes skončila třinecká série pěti vítězství v řadě, navíc jste přišli o první místo…
Na série se moc koukat nedá. Ta prohra mrzí, ale jak říkám, Liberec byl dnes lepší.

Co říkáte na ten velký počet vyloučených, tedy na ty osobní tresty?
Nevím no. Nechci se k tomu zatím nějak vyjadřovat. Určitě těch vyloučených bylo hodně, ale to už musíme nechat na rozhodčích. Pokud ale chceme hrát hokej, tak se toho musíme vyvarovat, protože se nám pak prakticky rozpadla sestava a dnes se nám to určitě vymstilo.

Dá se říct, kdo z těch vyloučených chyběl nejvíce?
Svým způsobem každý. Dá se to těžko hodnotit. Bylo toho dnes opravdu hodně a v konečném výsledku se to i projevilo.

Co bylo rozhodující? Byla to ta přesilovka pět na tři, kterou jste nevyužili?
Asi ano. Když hrajeme skoro dvě minuty pět na tři, tak bychom to měli určitě využít a dát gól, ale asi rozhodující bylo, že když jsme vedli 2:1 a dostali se trochu na koně, tak jsme udělali zbytečné chyby, soupeř vyrovnal a rychle přidal další branku. To bylo rozhodující.