Cenné vítězství, shodují se Kundrátek se Stránským

20.09.2020 · Daniel Ježek
Oceláři vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy vítězně. Slezané na ledě Karlových Varů zvítězili 5:2 a zapsali první tři body. Duel hodnotí obránce Tomáš Kundrátek a útočník Matěj Stránský.

První zápas nové sezony, první vítězství. Jaké utkání to bylo?
“My jsme věděli s čím na nás půjdou, měli jsme skvělou přípravu na toto utkání. Byl to docela těžký zápas, myslím ale, že všichni hráli dobře a udělali jsme to, co jsme měli. Dlouhodobá bilance je výborná. Příliš jsem to nevnímal, takže je dobré tohle vědět. Jsme rádi, že jsme opět vyhráli. Už se těšíme na další duel."

Jak jsi viděl svou trefu?
“Nemyslím si, že by to bylo nějak zvláštní. Přišla střela od modré, šlo to do brány a my dali gól. Tohle moc zvláštní nebylo, byla to jasná branka. Jasně, přišla trenérská výzva, čekání a další související věci. Stane se, bohužel jim to nešlo. Dopadlo to pro nás dobře, já jsem za to rád.“

Nepřipadala ti celá situace kolem nefungující trenérské výzvy kuriózní?
“Věřili jsme, že to bude platit. Samozřejmě stát se mohlo cokoliv. Oni to mohli posoudit nakonec jinak, na videu by třeba našli něco, co při hře nebylo vidět. Na kostce jsme viděli, že už svítí dvojka. Hned vzápětí jsme dali další gól na 3:2, byla to pěkná hokejová kombinace. Nefungující trenérská výzva byl dost kuriózní moment, tohle jsem ještě nezažil.“

Matěj Stránský: O druhé brance nebylo pochyb

Proti Energii se Ocelářům dlouhodobě daří, čím to?
Myslím, že každý tým má svůj „oblíbený celek“ proti kterému se mu daří. Trošku se tomu divím, Vary loni měly výborný tým se super přesilovkou, letos jsou znovu silní. Nedokážu proto říct čím to je. My jsme rádi, že se nám daří, povedlo se otočit zápas a zvítězit.

Jak jsi viděl situaci kolem nefungující trenérské výzvy?
“Myslím, že o tom gólu nebyl pochyb. Já jsem sice nejdřív trochu do brankáře zajel, rychle jsem se však zvedl a nijak mu nepřekážel. On mi pak sám říkal, že mi trošku přidržel nohu. Bylo to takové nechtěné, nevinné. Myslím, že měl dost času se postavit a připravit na zákrok.“