Oceláři zahájí sezonu v Karlových Varech

19.09.2020 · Martin Stebel, Michal Samiec
Hned v úvodu nového ročníku jsou třinečtí hokejisté nuceni čelit termínovým změnám. Odloženo bylo zahajovací střetnutí v Brně, hrát nebudou ani doma v pátek proti Vítkovicím. Pokud bude epidemiologická situace příznivá, premiérou nové sezony by měl být duel v Karlových Varech, kde je začátek naplánován na nedělních 15:30 hodin.

HC Energie Karlovy Vary

Klub z lázeňské destinace si postupem času v tuzemské nejvyšší soutěži získává potřebný respekt. Už minulá extraligová sezona jasně ukázala, že Energie umí produkovat pohledný ofenzivní hokej. V tomto trendu bude chtít rozhodně pokračovat. Odchodem Tomáše Rachůnka a Dávida Grígera sice ztratila dva ze tří nejproduktivnějších hráčů, na startu sezony ale Západočechům bude k dispozici dvojice útočníků za zámoří: David Kaše a Jakub Lauko. Mladé pušky by měly nastupovat v první lajně a rozhodovat zápasy. Oba se v dobrém světle ukázali už v přípravném období. Zajímavě vypadají také posily do obrany. Energie úzce spolupracuje s Kometou, odkud se jí na dočasnou výpomoc povedlo získat hned tři mladé beky - Kowalczyka, Mikysku a Zábranského.

V zahajovacím utkání extraligy Karlovy Vary uspěly v domácí bitvě proti Mladé Boleslavi. Střelecká převaha sice byla jednoznačně na straně soupeře (15:34), ale Energetici po dvou gólech Fleka a jedné trefě Koblasy zvítězili 3:2: "Velmi těžký soupeř na úvod soutěže, Boleslav hrála výborně. Věděli jsme, že přijede výborně organizované družstvo, dobře bruslící, to se ukázalo. Celý zápas byl hodně vyrovnaný a rozhodly ho speciální formace. Dokázali jsme si pomoct v přesilových hrách a hráči v oslabeních předvedli velikou obětavost. Odbránili to výborně a podržel nás brankář Novotný. Jsme rádi, že jsme s takto těžkým soupeřem dokázali získat tři body a úspěšně vstoupit do sezony," sdělil po pátečním utkání kouč Tomáš Mariška.

Sestava Energie v předchozím utkání: Novotný – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, M. Rohan (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Z kabiny Ocelářů

Cesta do Brna se nekonala, Oceláři tak hned na úvod sezony absolvují nejdelší výjezd v rámci extraligy. Viděno optikou historických statistik lze konstatovat, že Třinec na karlovarského soka dlouhodobě umí. Slezané na západě Čech šestkrát v řadě uspěli, poslední porážka v KV aréně se datuje do prosince roku 2015. Minulost ale nechme stranou, žhavá současnost má větší vypovídací hodnotu. Lze totiž předpokládat, že Oceláře tentokrát čeká velmi silný rival, což si ostatně velmi dobře uvědomuje hlavní trenér třineckého kolektivu.

"Myslím, že Energie svůj styl oproti minulé sezoně nebude vůbec měnit. Je to tým, který velmi dobře bruslí, snaží se soupeře vždy aktivně napadat, je nepříjemný, kousavý. V předchozím ročníku jim navíc výborně zachytal Filip Novotný. Už v přípravě se Karlovy Vary prezentovaly velmi slušně. Celá první čtvrtina extraligy bude velmi vyrovnaná, rozdíly mezi jednotlivými rivaly se budou smazávat. Každý tým totiž v úvodu extraligy bude mít plno sil, protože všichni chtějí soutěž nastartovat velmi dobře. Už nyní je jasné, že to budeme mít na startu sezony hodně těžké," prohlásil Václav Varaďa.

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Kořenář (Štěpánek) – Gernát (A), M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Jašek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (C) – Hrňa.

O zápase

Hrací den: 2. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 20. září 2020, 15:30
Místo utkání: DRFG aréna, Brno
Onlajn přenos: onlajny.com
TV přenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Energie Karlovy Vary
Bilance v sezóně 2020-21 dosud nehráno 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 3:2, 3 body
Bilance venku/doma dosud nehráno 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 3:2, 3 body
Aktuální série dosud nehráno 1 výhra
Vzájemná bilance (celkem) 91 zápasů, 55-8-6-6-16, skóre 298:199 (70,70% úsp.)
Vzájemná bilance (celkem) – venku 46 zápasů, 26-2-4-4-10, skóre 130:101 (65,22% úsp.)
Nejproduktivnější hráč Matěj Stránský 14 (4+10) (v přípravě) Petr Koblasa 3 (1+2)
Nejlepší střelec Michal Kovařčík, Martin Růžička oba 6 (v přípravě) Jakub Flek 2
Nejlepší nahrávač Matěj Stránský 10 (v přípravě) David Kaše 3
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 9 (1+8) (v přípravě) žádný obránce nezískal dosud bod