Zlínská houpačka za tři body

23.10.2009 · Tomáš Vacho
Utkání plné zvratů mohly sledovat tribuny Zimního stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně. Třinec v utkání sice třikrát prohrával, dokázal se ale vyburcovat k famóznímu závěru a poslední dějství vyhrál 3:0.
19.kolo, pátek 23.10.2009
4:6
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 1:0, 3:3, 0:3  Branky a nahrávky: 6. Lučka (Kubiš), 27. Köhler (Balaštík, Leška), 29. Záhorovský (Čech), 40. Balaštík (Köhler, Míka) - 22. Květoň (Peterek, Martynek), 24. Lojek (Pospíšil), 37. Růžička (Polanský, Seman), 47. Polák (Bonk), 49. Martynek (Peterek, Malec), 58. Bonk (Polák, Kanko). Rozhodčí: Homola, Hradil – Čech, Poruba. Vyloučení: 9:10, navíc Kohn a D. Květoň (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4604. Střely na branku: 32:38 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.  4604
Štůrala - Hamrlík, Linhart, Nosek, Švrček, Míka, Lučka, Bořuta, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech.
Duba (od 6. Hamerlík) - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Lojek - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Polák, Bonk - Tomas, Hampl, Pospíšil - Ostřížek.

Oceláři dnes zavítali do zlínského stánku s vidinou dalších bodů. Utkání začalo v mírně ospalém tempu a obě mužstva vyčkávala na chybu soupeře. Oceláři se ke slovu dostali ve čtvrté minutě - do útočného pásma zavezl puk Kanko, chtěl prostrčit na Poláka a do přihrávky se vložil Linhart, který si kotouč málem srazil do vlastní branky. V šesté minutě se ve Zlíně již otevíralo skóre - Martin Lučka ve spolupráci s Kubišem důrazně dorážel na Dubu, čímž si vysloužil gólový zásah. Třinecký brankář byl po tomto souboji tak otřesen, že musel být vystřídán kolegou Hamerlíkem. Od zlínského zásahu se hra mírně zrychlila a byly k vidění útočné výpady – zejména z holí třineckých. Jenže rána Polanského z deváté minuty, ani rána Zíba od modré čáry během přesilovky, hostům úspěch nepřinesly. Závěr třetiny patřil Třinci – okolo patnácté minuty se v šanci objevil Seman, jehož bomba od modré směřovala do horního růžku, Štůrala však vytasil svou lapačku a předvedl ukázkový semafor. Těsně před první sirénou vystihl třinecký Růžička zlínskou rozehrávku, do následné střely mu ale lehl Lučka, do šaten tak šli s úsměvem na rtech domácí, protože stav pro ně hovořil poměrem 1:0.

Třinečtí o přestávce v kabině zřejmě zažili pořádný uragán, protože k obratu skóre jim stačily tři minuty a tři sekundy k tomu. V čase 21:39 nahrával Peterek z rohu před branku, kde se nejlépe zorientoval David Květoň. Za dalších 84 sekund již Oceláři vedli, protože Martin Lojek přijal přihrávku u pravého mantinelu, projel do útočného pásma a střelou zápěstím nedal Štůralovi šanci. Domácí hráči si tento průběh ale nenechali líbit dlouho – v šestadvacáté minutě ještě Leška bombou střílel pouze do boční sítě, ale zhruba za minutu už bylo vyrovnáno. Střelu Balaštíka Hamerlík totiž vyrazil jen před sebe, což byla voda na mlýn pro Bedřicha Köhlera, který trefil poloprázdnou branku. Domácí vstřelená branka zjevně nabudila, protože za další dvě minuty to byli znovu oni, kdo tahal za delší konec: Filip Čech efektně i efektivně obkroužil Hamerlíkovu klec, předložil podél brankoviště dojíždějícímu Martinu Záhorovskému, který se trefil nejpřesněji, jak jen to bylo možné. Znovunabytí vedení bylo pro domácí ohoromnou vzpruhou, díky skvělému pohybu si vynutili několik přesilovek, které ale třinečtí dokázali ubránit. Postupem času začínaly dominovat defenzívy obou mužstev, byli jsme ale také svědky několika vyhrocených momentů. Jako například v šestatřicáté minutě, kdy se vylučovalo na obou stranách, zlínský Míka však dostal o dvě minuty více, než třinecký Hampl a Třinec tak mohl rozjet svůj přesilovkový tlak. A povedlo se – Oceláři v čase 36:24 znovu srovnali krok, když Růžička projel do útočného pásma a přihrál na vlevo najíždějícího Jiřího Polanského, který z voleje plácl do puku a jednoduše vstřelil gól. A když už se zdálo, že týmy dohrají druhou část za remízového stavu, přišlo další převážení misek vah na stranu domácích. Neobsazený Jaroslav Balaštík přijal výzvu Köhlera a trefil se přízemní střelou k tyči - 4:3.

Třinec si ale s gólem do šatny hlavu nelámal a stále hrál svou hru. V sedmačtyřicáté minutě našel skulinu ve Štůralově výstroji Radek Bonk, puku zastavenému na modré čáře musel do branky pomoct Vojtěch Polák. Za tři minuty se houpačka opět přehoupla na stranu hostů, podruhé v utkání vedli zásluhou spolupráce Davida Květoně a Rostislava Martynka - prvně jmenovaný vyslal střílenou přihrávku a třinecký štírek dával do prázdné. Hosté z města oceli mohli pojistit výsledek ve dvaapadesáté minutě, Hrabalova individuální akce ale narazila díky mrštné lapačce Tomáše Štůraly. Definitivní tečku za zápasem zaručující jistinu tříbodového zisku napsal Třinec v osmapadesáté minutě, když Petr Kanko vybojoval touš za brankou a přihrál mezi kruhy Radku Bonkovi , který puk mazaně zvedl pod víko. Domácí se sice ještě snažili v poslední možné chvíli utkání zvrátit ve svůj prospěch, ale ani při závěrečné powerplay se jim to nepovedlo. V utkání plném zvratů tak byl nakonec úspěšnější celek zpod Javorového vedený Pavlem Markem.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Mužstvo ukázalo velkou vůli po vítězství, zápas se nevyvíjel dobře – byla tam určitá nedisciplinovanost. Ve třetí třetině se mužstvo nastartovalo, měli jsme větší vůli po vítězství. Bohužel se zranil Tomáš Duba. Celkově jsme dnes ale podali opravdu skvělý výkon.

Zdeněk Venera (PSG Zlín):
Třinec dnes potvrdil, že má obrovkou sílu ve všech čtyřech útocích. Mají plno dobrých hráčů, kdykoliv se dostali do pásma, bylo to nebezpečné. Dnes Třinec vyhrál zaslouženě, jeho výkon byl velice dobrý. Přestože jsme to měli dobře rozehrané, tak to nestačilo.