Oceláři padli ve Zlíně

29.01.2010 · Adam Sušovský
Divácky velmi velmi atraktivní utkání plné osobních soubojů mohli vidět diváci ve Zlíně, kde Oceláři padli s domácím PSG těsně 2:3 a jejich čekání na plný bodový zisk se protáhl na pět zápasů.
45.kolo, pátek 29.1.2010
Zlín
3:2
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 28. Galvas (Švrček, Důras), 37. Linhart (Záhorovský, Leška), 53. Důras (Kristek) - 36. Tomas (Růžička, Polanský), 57. Peterek (Květoň, Pospíšil). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc Balán, Balaštík (Zlín) oba 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 545. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.  4545
Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Záhorovský - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - J. Ondráček, Balán, F. Čech.
Duba - Zíb, Hrabal, Cartelli, Platil, Malec, Seman, Lojek, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - Květoň, Peterek, Pospíšil - Tomas, Bonk, Martynek - Marosz, Hampl, Ostřížek.

Úvod utkání přinesl opatrnou oťukávanou. První vážnější akci, a to závar na brankovišti Zlína v 11. minutě, neřešil brankář Sedláček, ale rychle reagující obránce Linhart. Vážnější tlak si Třinečtí vytvořili o dvě minuty později při vyloučení Balaštíka a kontroverzní útočník byl nakonec moc rád, že na trestné lavici vyržel celé dvě minuty. Třinec si v přesilovce pochutnával na unavené čtveřici bránícího Zlína a celé dvě minuty vládl svému útočnému pásmu. Největší šanci si vytvořil Pospíšil, jeho dorážka tvrdé Semanovy střely ale rozvlnila pouze boční síť.

Hra v úvodní části pokračovala svižným tempem, hosté byli nadále aktivnější, ale většina hry se odehrávala v místech mimo přímé ohrožení branky. Další šanci, která stojí za pozornost, si tak vytvořila znovu Peterkova formace až v 19. minutě. Sám centr servíroval zpoza brány přihrávku na hůl Květoně, který z první minul.

I druhá třetina přinášela velmi atraktivní a tvrdou hru z obou stran. Bruslařsky lépe ovšem působili Oceláři, kteří se tak v tvrdých soubojích dostávali lehce navrch. Prostřední dějství načali právě Slezané velmi zajímavou sérii šancí. Nejprve pálil z mezikruží Seman a Peterek se v nadějné pozici jen marně natahoval po dorážce a posléze ujížděl sám na Sedláčka Roman Tomas, ale příklepem jen minul.

Trvdá hra Ocelářů nenašla uplatnění v čase 26:03, kdy hlavní rozhodčí poslali po faulu Malce Třinec na 72 sekund do tří. Dvojnásobné oslabení přežili červení jen za pomoci bravůrního Tomáše Duby, který natřikrát vyčapal na brankové čáře dorážejícího Köhlera a poradil si také s nebezpečnými pokusy Hamrlíka od modré.

Se stavem se tak poprvé hýbalo až po návratu Platila na led při klasické přesilovce 5 na 4. Právě návracející se Platil skočil po hlavě do střely Lukáše Galvase, kterou svou holí možná mírně tečoval přesně do šibenice - 1:0

Zlín vstřelenou brankou nabral dech a srovnal hru, Oceláři přesto ve 36. minutě vyrovnali. Ve velkém závaru před brankou Sedláčka se totiž nejlépe orientoval Roman Tomas a neomylně poslal touš do sítě - 1:1.

Jenže radost Třince z vyrovnání nebyla dlouhá, konkrétně trvala pouhých 98 vteřin. Obrana Třineckých totiž nechala u levé tyče úplně volného Tomáše Linharta, který po křižné přihrávce Záhorovského poslal z úhlu puk přesně pod víko - 2:1.

Poslední část přinesla velmi očekávaný průběh. Ševci se pochopitelně nikam nehnali a spoléhali převážně na brejky, kterých se jim díky třinecké snaze o aktivní hru naskytlo hned několik. Všechny rány ovšem Duba v poklidu pochytal. Třinec zahrozil v 49. minutě, když našel Hrabal před bránou Polanského. Tomu se ovšem podařilo zasunout puk pouze pod Sedláčka.

Domácí dále vyčkávali a jejich trpělivost přinesla ovoce v čase 52:36. Novic v sestavě Kristek totiž našel před bránou Michala Důrase a ten se svižnou střelou nemýlil - 3:1.

Třinecké třetí branka sesadila z koně a Zlín svého soupeře jasně přehrával. Když už se zdálo, že domácí dokráčejí k dalšímu vítězství, zaúřadoval Jan Peterek, který se překvapivou ránou z levého kruhu postaral o závěrečné drama - 3:2.

Oceláři se ale dlouho marně snažili usadit v útočném pásmu. Povedlo se jim to až v čase 59:36 a Tomáš Duba zůstal pochopitelně na střídačce. Power-play se ovšem Ocelářům nepovedla a zápas tak skončil vítězstvím Zlína 3:2.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Bylo to pro obě strany důležité utkání. My jsme zklamali, musím uznat, že byl soupeř lepší. Domácí byli rychlejší, důraznější, lepší. Nebylo to dobré. Postupně se naše výkonnost zlepšovala, závěr už byl dobrej, ale nestačilo to. Za zlomový okamžim považuji druhou inkasovanou branku.

Rostislav Vlach (PSG Zlín):
Očekávali jsme velkou ofenzivní sílu Třince. Myslím, že to utkání bylo pro diváky velmi atraktivní, plné šťouchanic. Byli jsme o maličký krůček lepší a výhru jsme si zasloužili. Chtěl bych za to kluky pochválit.