Vyrovnaný duel rozhodla poslední část, první bod bere Zlín

29.02.2012 · Daniel Ježek
Z l í n - Prvním utkáním dnes odstartovalo předkolo play-off. Třinečtí Oceláři se vydali na led moravského Zlína. Velmi vyrovnaný duel, který v prvních čtyřiceti minutách nepřinesl žádnou branku, nakonec na svou stranu urvali Ševci, když v poslední dvacetiminutovce skórovali celkem třikrát.
PK1, středa 29.2.2012
3:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0  Branky a nahrávky: 50. Leška (Köhler), 55. Holík (Leška, Hamrlík), 60. Čajánek (Leška, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4552. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 1:0.
Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Seman - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Rufer, Hampl - Hrňa, Polanský, M. Hořava.

Vstup do utkání se lépe povedl domácím hráčům, ti vyvrátili prognózy defenzivního hokeje a od první minuty si vytvářeli střelecké šance. Svou aktivitou si navíc dokázali vypracovat dvě přesilovky. V početních výhodách na Hamerlíka stříleli Vlach, Kubiš či Hamrlík, všichni ale neúspěšně. Oceláři se postupem času dokázali vyrovnat tempu domácích, brankáře Horčičku zaměstnali několika střelami. Neúspěšně pálili Peterek, Květoň, nebo v oslabení Adamský, který zahodil přečíslení dvou na jednoho. A když v závěru třetiny třinečtí nevyužili ani svou druhou přesilovku, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

To druhá dvacetiminutovka byla na vyložené šance o něco bohatší. Aktivnější byli třinečtí Oceláři, ti mohli zahrozit již dvě minuty po přestávce. V šanci byl Varaďa, ten ale trefil jen Horčičkovu vyrážečku. Dvě minuty později šli oba soupeři do čtyř a právě toto herní rozpoložení s sebou přineslo také více šancí. Nejprve Kůrka nezužitkoval přečíslení dvou na jednoho, z úhlu poté neuspěl domácí Hamrlík.

Největší rozruch druhé periody nabídla minuta s pořadovým číslem 35. Domácí byli v tlaku, od modré se ale netrefil Zámorský. Oceláři sebrali puk a mířili do protiakce. V hlavní roli byli Miloslav Hořava a levá tyč Horčičkovy branky. Třinecký forward se štěstím obehrál bránícího hráče, pak ale trefil dříve zmíněnou konstrukci branky. To nebylo vše. Puk se bleskurychle přenesl před Hamerlíka, třinecký brankář se vyznamenal učebnicovým semaforem. V závěru periody ještě mohl skórovat Kubiš, ten ale neukočíroval divoký puk a poslal ho jen pod brankáře Slezanů.

O osudu utkání rozhodla poslední část, konkrétně její druhá desetiminutovka. Ale pěkně popořadě. V úvodu mohli do vedení jít Oceláři, Varaďa ani Bonk ale neuspěli. Třinecké pak podržel gólman Hamerlík, který zlikvidoval stoprocentní šanci Jiřího Ondráčka. Hostující forward dostal nabito mezi kruhy, střela z první ale Hamerlíka nepřekvapila. Další šance Petra Lešky už ale přinesla první branku. Po buly nastaly před Hamerlíkem menší zmatky, kotouč se nakonec dostal k volnému Leškovi, který střelou pod víko poslal svůj tým do vedení.

Oceláři po inkasované brance chtěli rychle vyrovnat, jejich zvýšená aktivita se jim nakonec stala osudnou. Při vyloučení Rufera Leška našel u tyče stojícího Petra Holíka, který se nemýlil - 2:0. V samotném závěru si ještě Třinečtí vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Kýženou branku jim to nepřineslo, naopak zlínský kapitán Petr Čajánek střelou do odkryté svatyně upravil na konečných 3:0.

Josef Turek (PSG Zlín): Vyrovnaný duel s velkým nasazením a dobrými gólmany. My měli k dispozici několik přesilovek, využili jsme ale až tu poslední. U rozhodujícího momentu Třinec zapomněl na Lešku, který rozhodl. Pak jsme ještě přidali další dvě branky a dokráčeli k vítězství. Na výsledek se nedíváme, důleižité pro nás je, že jsme udělali dobrý první krok. Zítřejší duel ale bude mnohem těžší.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla první branka. Tu dali domácí a zvítězili. Dnes nám výborně zachytal brankář Hamerlík, který zaslouží pochvalu. Je to 1:0 pro domácí, zítra se ale začíná od nuly.