Hamerlík: Další zápas začíná znovu od nuly, uděláme vše, abychom vyhráli

01.03.2012 · Tomáš Vacho
Znovu byl týmu spolehlivou oporou. Pochytal sedmadvacet střel. Ta osmadvacátá z hole Petra Lešky ale bohužel rozhodla o vítězství zlínských barev. Po prvním utkání předkola play-off se o dojmy podělil brankář Peter Hamerlík.

Necelých padesát minut držel třinecký strážce Peter Hamerlík akcie třineckého klubu velmi vysoko. Pak se ale do puku opřel ostrostřelec Leška a vsítil první branku. „Chyba u prvního gólu byla ta, že hráč zůstal úplně sám před bránou, my jsme měli pohyb ven z pásma a hráč zůstal zapomenutý, puk se nějak nevyhodil, bylo tam vypíchnutí, Leška to pak trefil z první,“ líčil třicetiletý gólman situaci předcházející první brance utkání.

Proporce dnešního utkání byly předvídatelné, dvě a půl třetiny trval bezgólový stav. Ačkoliv byli Třinečtí místy aktivnějším celkem, byl to domácí celek, kdo udeřil. „Zlín moc gólů nedostává, ta jejich defenzíva je prakticky neprůchodná, po druhé třetině to bylo 0:0, takže bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje,“ kalkuloval rodák z Myjavy.

Zlínští Berani byli po vstřelené brance na koni, vyrovnaný duel byl tentam, ale hráči s dráčkem na prsou neskládali zbraně. „Přestože jsme první gól dostali my, bylo tam dost času, byly tam ještě nějaké momenty, kdy jsme mohli korigovat, například přesilovka, ale ta bohužel nedopadla dle představ,“ litoval smutný hráč zápasu.

V celkovém sumáři se dnešní výkon našich hokejistů nejeví tak špatně, jak tomu na první pohled napovídá skóre. „Náš výkon nebyl špatný, ale za celý zápas jsme si nedokázali vytvořit vyloženou gólovku“, hledá příčiny neúspěchu.

A co by se dle jistoty zadních řad slezského celku mělo pro druhý zápas předkola změnit? „Musíme jít více do brány, puk se za brankovou čáru sám nedostane, tam musí být střelba i z rohů, na nějakou dorážku, to je recept na Horčičku. Dnes jsme sice hráli celkem pohledný hokej, ale tudy cesta nevede, tohle je play-off, hraje se na góly. Další zápas začíná znovu od 0:0, uděláme vše, abychom vyhráli,“ slibuje.

Utkání poznamenala i jedna velmi nepříjemná věc pro červenobílé barvy, totiž vážné zranění Daniela Semana, pro kterého s největší pravděpodobností skončila sezóna. „Má neskutečnou smůlu, kvůli táhlému zranění přišel o skoro celou základní část. Hráč jako je on, nám bude chybět, je to pro nás velká rána, budeme bojovat i za něj,“ ujišťuje slovenský gólman.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno