Oceláři zničili Kladno!

08.01.2010 · Adam Sušovský
Oceláři v pátečním zápase nedali šanci Kladnu. Svého soupeře na jeho ledě jednoznačně přehráli, přidali 7 branek a vyhráli vysoko 7:0. Dvě branky vstřelil v zápase obránce Cartelli, svůj první shot-out sezóny vychytal brankář Peter Hamerlík.
38.kolo, pátek 8.1.2010
Kladno
0:7
Třetiny: 0:3, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 6. Květoň (Peterek), 9. Cartelli (Květoň), 19. Cartelli (Květoň,Růžička), 29. Martynek (Bonk, Polák), 34. Malec (Peterek, Květoň), 37. Růžička (Polanský), 51. Pospíšil (Cartelli). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1520. Průběh utkání: 0:7.  1520
Kopřiva (21. Cikánek) - Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach, Růžička David - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Čurilla, Šinágl, Melka
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Andersons, Výtisk - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Pospíšil - Polák, Bonk, Martynek - Tomas, Hampl, Kanko.

Oceláři na svého soupeře hned v úvodu zápasu vlétli a vykoledovali si přesilovku. V ní se ovšem hrálo převážně mimo obranné pásmo Kladna. Na radost tak museli Třinečtí čekat až do 6. minuty, kdy ukázkově sehrané přečíslení využil po přihře Peterka ránou mezi betony brankáře David Květoň - 0:1.

Kladno se k vážnější zteči Hamerlíkovy klece dostávalo jen sporadicky. Třinecký brankář se v první desetiminutovce zapotil pouze proti zakončení Šinágla, které se štěstím vytěsnil ven. Daleko aktivnější v útoku byli tedy Oceláři a záhy přidali druhou branku. V 9. minutě předal Květoň puk Mario Cartellimu, který z úhlu překvapil Kopřivu u první tyče - 0:2.

Viditelně lépe bruslící Oceláři na ledě dominovali a hráli ve velké pohodě. Kladno dokázalo v první třetině vzdorovat pouze, pokud byla na ledě jeho čtvrtá formace. S pokusy Kuchlera a Eberleho si ovšem Hamerlík poradil na výbornou.

Před první přestávkou musel naopak puk lovit ze sítě ještě jednou Kopřiva, a znovu po spolupráci Davida Květoně s Mario Cartellim. Třinecký obránce tentokrát přebral u modré čáry zadovku spoluhráče a nikým nehlídaný prokličkoval do předbrankového prostoru, aby mohl v poklidu bekhendem zakončit - 0:3.

Kladno vstoupilo do druhé třetiny s brankářem Cikánkem a výhodou půlené přesilovky. Ta dostala domácí na koně. Do obrovský šancí se dostal Bílek, Valský i Bělohlav. Největší šanci na zkorigování měl pak Kalla. Jeho teč Paterovy rány ovšem zazvonila pouze na levé tyči.

Oceláři trpělivě vyčkávali a posléze udeřili. Po překrásné kombinaci na jeden dotek zůstal úplně sám před brankářem Rostislav Martynek a bekhendovým blafákem načal kanonádu druhé třetiny - 0:4.

Kladno po inkasované brance rezignovalo a byli to znovu Oceláři, kteří vládli kluzišti. Pátou trefu přidali Oceláři v přesilové hře. Po stejně tak krásné kombinaci na jeden dotek měl lehkou pozici před brankářem Tomáš Malec - 0:5.

O minutu později vybojoval puk v obranném pásmu Bonk a nádhernou přihrou přes dvě třetiny našel rozjetého Martynka. Tomu ovšem při pokusu o kličku přeskočil puk hokejku. Třinec tak navyšoval skóre na začátku 37. minuty. Obrovský kus práce odvedl na brankovišti Polanský, který vydoloval puk pro Martina Růžičku. Nejlepší střelec Ocelářů tak mohl rozšířit svou sbírku zářezů na dvacet ránou do poloodkryté klece - 0:6.

Poslední třetina patřila do kategorie symbolických. Kladno hrálo o čestný úspěch, Třinec zase o první shot-out sezóny pro Hamerlíka. Ten měl nejvíce práce při vyloučení Hampla, kdy si do velké šance najel Eberle. S loženkou si ale poradil bravurně pravým betonem.

Hamerlík se nakonec radosti první nuly v české extralize dočkal. Ještě předtím ovšem slavil jiný Ocelář. Po přihrávce Cartelliho se totiž ránou nad rameno Cikánka trefil poprvé v dresu Ocelářů Tomáš Pospíšil - 0:7.

Trápení Kladna umocnil posléze Stieler, který místo prázdné branky napálil pouze lapačku parádního Hamerlíka. Oceláři tedy zvítězili jednoznačně 7:0, další zápas je čeká v neděli na ledě Pardubic.

Otakar Vejvoda (Kladno):
Byl to pro mě takový hodně atypický zápas. Těžko se na něco vymlouvat, protože 7:0 je 7:0, ať už je průběh jakýkoliv. Byli jsme připravení stáhnout hru na tři lajny, ale když to pak bylo 0:4 a 0:5, už to nemělo cenu. Ta slepená čtvrtá lajna se nám nakonec rozpadla. Šinágl má něco s bokem a Čurilla má podle mě otřes mozku. Má to rozseklé a myslím, že to nebude do neděle dobré.

Pavel Marek (Třinec):
Čekali jsme v Kladně velmi těžké utkání, měli jsme z něj velké obavy a důkladně jsme se na něj připravovali. Podařil se nám vstup do utkání a dali jsme rychlé tři branky. Měli jsme dneska výborný pohyb a rozložili jsme zátěž zápasu rovnoměrně na všechny čtyři pětky. Gólmanem počínaje plnili všichni hráči výborně taktické pokyny a utkání jsme dotáhli do zdárného konce.