Oceláři zlomili sérii proher, Litvínov porazili 4:2

20.11.2015 · Daniel Ježek
Jednadvacáté kolo nabídlo druhou reprízu loňského finále mezi Oceláři a Vervou. Oba týmy se nenacházejí ve zrovna optimálním rozpoložení, v dnešním duelu byli lepší domácí a zvítězili 4:2. Branky Ocelářů vsítili Irgl, Rákos, Kopecký a Dravecký.
21.kolo, pátek 20.11.2015
Litvínov
4:2
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1  Branky a nahrávky: 7. Irgl (Polanský, Matuš), 42. Rákos (M. Doudera), 48. Kopecký (Rufer), 57. Dravecký (Matuš, Klepiš) – 36. Pavlík (Havlíček, Piroš), 45. Havlíček (Kubát). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Bryška, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 396. Střely na branku: 38:25. Zblokované střely: 9:16. Hity: 12:9. Vhazování: 41:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Hrubec – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Polanský (A), Matuš, Irgl – Svačina, Plíhal, Rákos – Adamský, Růžička, Hrňa – Rufer.
Janus – Kubát, Chaloupka, Baránek, Pavelka, Frolo, Pavlík – Lukeš, Hübl (A), Jánský – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Gerhát, Piroš, Jurčík – Válek, Havlíček, Smolka.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. V úvodu duelu byli aktivnějším týmem domácí Oceláři, v prvních šesti minutách se jim ale střelecky nevedlo. Januse v litvínovské brance ohrožovali Svačina, Klesla či Dravecký, branka ale nepadla. Tu WERK ARENA viděla až v minutě sedmé, kdy Oceláři hráli početní výhodu. Z ní uplynulo jen čtyřiadvacet vteřin, když se z kruhu pro vhazování prosadil Zbyněk Irgl.

Ani další průběh úvodní dvacetiminutovky nebyl bohatý na gólové šance. Tu měl až v osmnácté minutě litvínovský Lukeš, který nedokázal do prázdné brány dorazit Jánského pokus. Hráči s dráčkem na hrudi tak vstoupili do prostřední části hry s hubeným jednobrankovým vedením. To mohl v pětadvacáté minutě navýšit Svačina, Januse ale nepropálil.

Úřadující mistr mohl srovnat v přesilovce po Adamského prohřešku, Vervě se ale v početní výhodě nevedlo. Další šancí na vyrovnání dostali hostě v polovině duelu, Kubát ale nedokázal zužitkovat Draveckého zaváhání a nechal vyniknout Hrubce.

Za dvě minuty mohl třinecké vedení navýšit Plíhal, který zachytil litvínovskou rozehrávku, střelou na vyrážečku ale neuspěl. Šestatřicátá minuta – Litvínov srovnává. Filip Pavlík dostal nabito na modrou čáru, dělovkou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě.

Závěrečná část zápasu tak začala s nerozhodným skóre. To ale již za necelé dvě minuty neplatilo, svěřenci trenérů Muchy a Malíka zužitkovali také svou druhou přesilovku. Daniel Rákos předvedl na chlup stejnou akci, jako Zbyněk Irgl u první trefy, z levého kruhu pro vhazování poslal kotouč do vzdálenějšího rohu branky – 2:1.

Litvínov se svou odpovědí ale dlouho neotálel, časomíra ukrojila jen necelé tři minuty. Nahození Kubáta skončilo na čepeli Ondřeje Havlíčka, který doklepl kotouč za záda bezmocného Hrubce.

Gólový účet zápasu ale nebyl zdaleka uzavřen. Oceláři museli po faulu Hrni hrát v oslabení, to ale domácím vůbec nevadilo. Adam Rufer a Tomáš Kopecký si pohráli s hostující defenzívou, druhý jmenovaný propasíroval kotouč mezi Janusovými betony – 3:2.

Oceláři mohli své vedení pojistit v rozmezí třiapadesáté a čtyřiapadesáté minuty. Slezané hráli v dvojnásobné početní výhodě, tu ale využít nedokázali. Minutu po jejím skončení mohl potřetí srovnat stav Lukeš, teč Baránkovy střely ale o pár centimetrů minula třineckou klec.

Rozuzlení tak nabídla až minuta padesátá sedmá. Klepiš s Matušem vybojovali kotouč pro Vladimíra Draveckého, který vykoupal Januse a poslal černý kousek pryže pod horní tyč. Oceláři si svůj náskok již pohlídali, po čtyřech prohrách tak berou opět tři body. Oceláři – Litvínov 4:2.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Dnešní utkání se velmi podobalo dvěma předchozím. Dostali jsme se do vedení, velmi brzy na to jsme ale inkasovali vyrovnávající branku. Gól v oslabení nás nakopl a byla na hráčích cítit víra, že dotáhnou zápas do vítězného konce. Za tohle jim patří dík."

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): "Drželi jsme se do rozhodující branky, kterou jsme paradoxně inkasovali ve vlastní přesilovce. Byla tam chyba na buly, situaci jsme trochu podcenili a soupeř nás potrestal. Pak to bylo strašně těžké se vrátit do zápasu a pokusit se o vyrovnání. Museli jsme otevřít hru, pak jsme navíc měli dvojnásobné oslabení. To jsme sice ubránili, na body to ale nestačilo. Do té doby jsme s Třincem drželi krok, závěr jsme ale nezvládli."