Litvínov pokořen s čistým kontem

21.02.2016 · Tomáš Vacho
Třinec v rámci sedmačtyřicátého kola Tipsport Extraligy přivítal rivala z Litvínova. Tomu se, stejně jako domácím, stále nedaří navázat na úspěchy z loňské sezóny. Utkání bylo na bodě mrazu až do pětadvacáté minuty, kdy se domácím podařilo vsítit tři slepené branky z hokejek Tybora, Polanského a Irgla. Hrubec si navíc připsal čtvrtou nulu v sezóně.
47.kolo, neděle 21.2.2016
Litvínov
3:0
Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0  Branky a nahrávky: 25. Tybor (Adamský), 26. Polanský (Tybor, Adamský), 30. Irgl (Jank, Dravecký). Rozhodčí: Jozef Kubuš, Vladimír Baluška – Přemysl Skopal, Karel Lukš. Vyloučení: 6:12, navíc Hanzl a Trávníček (LIT) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4339. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 10:11. Hity: 10:16. Vhazování: 39:30.
Hrubec – Jank, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Hrabal, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Svačina, M. Kovařčík, Matuš – Jašek
Janus – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Chaloupka, Sklenička – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Duda – Doležal, Reichel, Jurčík

Hosté z Litvínova, kteří již mají mizivou šanci na účast alespoň v předkole PLAY-OFF, sice dokázali v každém zápase po reprezentační přestávce bodovat, dnes ale tahali za kratší konec.

Ani Oceláři se však dlouho nemohli prosadit, první třetina byla oboustranně neproduktivní. Největší šance domácích v první třetině tak byla k vidění prakticky hned po začátku zápasu, když se hostující gólman Janus dopustil přestupku v podobě hození hole proti dorážejícímu protihráči. Následující trestné střílení provedl Irgl mazaně, ale střela do prakticky prázdné brány mu nevyšla.

Zbytek první periody byla oboustranně jedna velká hokejová nuda.

To druhá třetina již nabídla více, tedy zejména z pohledu domácích. Ti se okolo pětadvacáté minuty prezentovali velkou ofenzivní smrští, která vyústila ve tříbrankové vedení.

O první branku se postaral Radoslav Tybor, který po vyhraném buly obdržel pas do dobré pozice od Adamského a nemýlil se. Stejně úspěšně si za devětapadesát sekund počínal i Jiří Polanský a to z naprosto stejné situace, tedy po vyhraném vhazování a příhře Tybora.

Skóre pak zůstalo nezměněno jen na několik minut, Ocelářům se totiž povedlo využít první přesilovou hru. Postaral se o to Zbyněk Irgl, který pohodově doklepnul do odkryté brány Jankův pokus.

Ve třiatřicáté minutě se mohli domácí radovat počtvrté, ale Janus nejprve vytáhnul střelu Plíhala mimo tyče a do odkryté brány se pak z ostrého úhlu nepodařilo přesně zamířit Stehlíkovi.

Litvínov se z nepříznivého vývoje snažil oklepat na začátku poslední třetiny a z jeho snahy hned přišla největší šance dosavadního průběhu pro žlutočerné barvy. Frolo nejprve prověřil Hrubce jedovatou střelou, domácí brankář v nouzi jen vyrazil před sebe, kde číhal Doležal, ten ale v jasné příležitosti netrefil bránu.

V padesáté minutě mohl svou troškou do mlýna pro červenobílé barvy přispět Adamský, ale jeho šanci, do které se dostal po skvělé Matušově přihrávce, zlikvidoval pohotovým zákrokem Janus.

Třinec pak na začátku poslední desetiminutovky soupeři nabídnul dvojnásobnou přesilovou hru, ve které byli blízko ke vstřelení branky Hübl s Gulou, ale Hrubec všechny pokusy fantasticky pochytal, za což si vysloužil bouřlivé ovace obecenstva.

Ve třiapadesáté minutě se hezkou individuální akcí prezentoval Polanský, když Hüblovi nasadil jesle a dostal se až do zakončení, proti kterému musel Janus vytasit beton.

Atmosféra na ledě pak začala mírně houstnout. Hanzl nejprve nevybíravě sejmul Tybora, který se jen těžko zvedal z ledu, litvínovská osmasedmdesátka za to vyfasovala osobní desetiminutový trest. Pak následovala potyčka před Janusem, kde se v šarvátkách utkali Jank s Frlolem a Trávníček s Draveckým.

Zápasnické souboje byly ohodnoceny dvouminutovými tresty, Trávníček navíc obdržel desetiminutový trest za nevhodné gesto do hlediště.

Více se toho již v zápase nestalo, Třinec se tak přiblížil vylepšení pozice pro vstup do vyřazovacích bojů, naopak Litvínov ještě více prohloubil ztrátu.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „V první třetině jsme byli aktivnějším týmem, bylo tam několik šancí, ze kterých mohly padnout góly. Třetina bohužel skončila 0:0. Jsme rádi za standardní situace, po kterých jsme dvakrát skórovali. Těší nás také dvě oslabení ve třech, který jsme ubránili. Velká gratulace patří také Šimonovi Hrubcovi za nulu.“

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Zápas byl svižný, mělo to tempo. Třinec vyhrál zaslouženě, měl lepší pohyb. Mrzí mě, že jsme po bezbrankové první třetině udělali dvě chyby na buly a darovali domácím góly. Ve třetí třetině jsme pak netrefili prázdnou branku, to dokreslilo formu, s jakou jsme tady přijeli.“