Oceláři urvali v Litvínově tři body!

02.02.2020 · Martin Stebel
Závěrečný extraligový duel před reprezentační přestávkou Oceláři zvládli vítězně! Na litvínovském stadionu Ivana Hlinky byly k vidění gólové hody pouze v první dvacetiminutovce, poté už střelci mlčeli. Dvě trefy ocelářského kolektivu má na svědomí Martin Růžička, jednou se prosadil Matěj Stránský. Oceláři zdolali Litvínov už ve třináctém utkání v řadě! Vítězný tým po dnešním kole poskočil v tabulce před Spartu na průběžné třetí místo.
43.kolo, neděle 2.2.2020
Litvínov
2:3
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 2:3, 0:0, 0:0   Branky a nahrávky: 1. M. Hanzl (Jarůšek, Pospíšil), 15. Jarůšek (Pospíšil, M. Hanzl) – 10. M. Stránský (Chmielewski, Gernát), 13. Martin Růžička (P. Vrána, M. Doudera), 18. Martin Růžička (P. Vrána, Wolski) Rozhodčí: Hradil, Šindel – Kajínek, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5 376 Střely na branku: 20:27. Zblokované střely: 21:10. Hity: 6:4. Vhazování: 22:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Jarůšek - Růžička.
HC VERVA Litvínov: Honzík (21. Janus) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Aliu, Kudla, Baránek, Štich – Pospíšil, M. Hanzl (A), Jarůšek – Petružálek, V. Hübl (C), F. Lukeš – Helt, Gerhát, Válek – Zygmunt, Jurčík, Trávníček.
HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – M. Stránský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Novotný, Dravecký (A) – Chmielewski.

Do nedělního utkání přichystali třinečtí trenéři oproti minulém duelu se Spartou změnu na gólmanském postu, kdy Štěpánka znovu nahradil Kváča. Hned úvodní šance domácích skončila gólem. Jarůšek zpoza branky posunul kotouč Martinovi Hanzlovi, který rychlou střelou skóroval. Vyrovnat mohl z úniku Wolski, jenže neuspěl. Stav 1:1 svítil na konci desáté minuty, kdy Chmielewski našel na modré rozjetého Matěje Stránského a ten svižnou střelou zápěstím pokořil Honzíka. Začátkem třinácté minuty už hosté vedli. Vrána na pravém křídle posunul puk Martinovi Růžičkovi a ten tvrdou ránou z kruhu rozvlnil síť podruhé a zaznamenal premiérový gól aktuální sezony.

Verva ale brzy poté znovu srovnala krok. Tentokrát se po nahrávce extřineckého Pospíšila prosadil z předbrankového prostoru Richard Jarůšek. Krátce poté pomohla Kváčovi branková konstrukce, která zastavila pokus domácího Hanzla. Do kabin šli spokojenější Slezané, za které dnes podruhé skóroval, tentokrát v plné jízdě z mezikruží Martin Růžička, jemuž znovu ideálně nahrál z levého křídla Petr Vrána. Touto trefou se třinecký útočník s číslem 27 zároveň dostal na magickou metu 250 gólů, což znamená, že čerstvě se ocitl v elitním klubu kanonýrů Deníku Sport.

Ve druhé části už diváci na stadionu Ivana Hlinky neviděli tak otevřený ofenzivní hokej. V třinecké početní převaze Januse, který nahradil Honzíka, pořádně zaměstnali Roth či Vrána, ale gólman Severočechů vše ustál. V další tutové šanci se těsně po polovině utkání ocitl Wolski, jenže ve finální fází nezvolil správné řešení. Těsně poté mohl náskok hostů zvýraznit Hrňa, ale probuzený střelec zasáhl jen boční konstrukci litvínovské svatyně. Na domácí straně zahrozil Petružálek, jehož bekhend skončil na Kváčových betonech.

Začátkem třetího dějství byl ve výhodné střelecké pozici Michal Kovařčík, jenže v rozhodujícím okamžiku mu před Janusem kotouč utekl. Na hokejky domácích se postupem času vkrádala nervozita a Krušnohorci si tudíž nedokázali vytvořit souvislejší tlak. Za zmínku stojí snad jen Lukešova bomba z křídla či Gerhátovy kličky po kombinační akci celé útočné lajny. V poslední minutě byl vyloučen Galvinš a Verva to zkusila bez gólmana v šesti proti čtyřem třineckým bojovníkům. Také tuto svízelnou situaci ovšem hosté přežili bez ztráty kytičky a vezou do WERK ARENY další tři body!

Jindřich Kotrla (HC Verva Litvínov): "Odehráli jsme slušné utkání. Bohužel rozhodla první třetina, kdy jsme udělali dvě hrubé individuální chyby. Soupeř to dokázal potrestat. Nám se už nepovedlo srovnat."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Cením si třech bodů. I přes nešťastný začátek jsme odehráli velmi dobrý zápas. Ve druhé třetině i přes velkou snahu domácích jsme vedení udrželi. Ve třetí třetině to byl tuhý boj. Pro nás jsou to skvělé tři body proti soupeři, který hraje poslední dobou výborně a sbírá body."