Martin Růžička po vstupu do elitního klubu kanonýrů: Mám velkou radost!

02.02.2020 · Martin Stebel
Tohle vítězství se nerodilo vůbec snadno, ale Oceláři mají další cenný skalp houževnatého rivala, který se urputně pere o záchranu. MARTIN RŮŽIČKA během nedělního utkání v Litvínově svým druhým gólem zaznamenal 250. branku v součtu české nejvyšší hokejové soutěže a reprezentace (242 v extralize + 8 v národním týmu) a je tak novým členem Klubu střelců deníku Sport!

Co říkáš na vstup do elitní společnosti českých hokejových kanonýrů?

Jestli je tohle pravda, mám velkou radost! Věděl jsem, že ta meta se blíží, ale jelikož jsem byl dlouho zraněný, trochu jsem to přestal sledovat a vypustil čísla z hlavy. Abych řekl pravdu, myslel jsem, že mi chybí ještě tak pět šest gólů. Je to milé překvapení. Mám obrovskou radost, že jsem v tak skvělé společnosti. Nevím, co k tomu víc dodat. Mohu jen poděkovat spoluhráčům, které jsem v kariéře potkal a kteří mi k dosažení takového cíle pomohli. Hokeji jsem hodně obětoval a jsem rád, že se mi to tímto způsobem vrací zpátky.

Čtyři měsíce jsi kvůli zranění nehrál a první dva letošní góly se tudíž povedly teprve ve čtvrté čtvrtině základní části...

Na první gól jsem čekal až do února, to v minulosti většinou nebývalo zvykem (usmívá se). Po zranění nikdy není lehké znovu naskočit do hry. Ze začátku jsem hrál s takovým elánem, ale potom to na mě dolehlo. Teď se snad znovu zpátky zvedám. Máme reprezentační přestávku, budu chtít pořádně potrénovat, abych byl pro tým ještě platnější.

Máte tři body, ale výhra v Litvínově se nerodila lehce, že?

První třetinu hrál Litvínov výborně, ale to jsme čekali. Vlétli na nás, dali gól a to jim dodalo vítr do plachet. Naštěstí jsme jim nasypali tři góly, ale jinak byli domácí v úvodu lepší. Jsou to zlaté body.

Proti Litvínovu se vám dlouhodobě daří. Tohle je třináctý triumf proti tomuto soupeři v řadě. Čím to je?

Ani jsem nevěděl, že ta série je tak dlouhá. Tušil jsem, že proti Litvínovu se nám daří, ale opravdu nevím, čím to je. Litvínov má nějaký zažitý styl hokeje, asi nám jejich hra vyhovuje. Každý zápas proti nim je ale těžký, protože mají tým dlouho pohromadě a jsou vždy nepříjemní. O to cennější je dnešní výhra.