Dramatickou koncovku prvního semifinále zvládli lépe Oceláři

21.03.2011 · Daniel Ježek
Příznivci třineckého hokeje si po dlouhých osmi letech mohli vychutnat atmosféru semifinálového zápasu. Oceláři od úvodních minut na hřišti dominovali, a i přes menší komplikace z třetí třetiny dokázali zvítězit v prvním zápase semifinálové série. Třinec - Slavia 5:3.
SF1, pondělí 21.3.2011
Slavia Praha
5:3
Třetiny: 2:0, 2:0, 1:3  Branky a nahrávky: 4. Bonk (Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. Růžička (Seman), 59. Květoň (Polák, Polanský.) - 45. Vašíček (Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček,Hrabal - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Polanský, Polák - Adamský, Peterek, Kohn - Hrňa, McGregor, Orsava - Zagrapan
Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Krejčík, Kolařík - Micka, Doležal, Jelínek - Pospíšil, Svoboda, Tomica - Sklenář, Krenželok, Vondrka - Třetina, Endál, Čermák - Holec

Oceláři již od úvodního buly potvrzovali, že jejich cílem je postup do finále. Na branku hostů se valila jedna šance za druhou, a nebýt brankáře Kopřivy, mohlo skóre, po dvaceti minutách vypadat ještě hrozivěji, než doopravdy bylo. Gólový účet celé série načal třinecký kapitán Radek Bonk, jenž k puku přišel po přihrávkách Hrabala a Růžičky. Domácí matador pak jen střelou zápěstím vymetl pavučinky v horním rohu slávistické branky. Nápor domácích se stále stupňoval, příkladem může být pokus Zíba, který nejprve obehrál padajícího obránce, a pak nebezpečně vystřelil těsně nad branku.

Druhou branku do sítě Slavie přidal Lukáš Krajíček, který se, coby obránce na útočném výletě, prokličkoval až před Kopřivu a parádním blafákem vykoupal hostujícího brankáře. Oceláři byli aktivnější i v dalším průběhu třetiny, branku však již přidat nedokázali.

První třetina tedy byla pod taktovkou Třince, naopak úvod třetiny druhé ovládli hráči Slavia. Hosté se od úvodních minut druhé periody snažili o vyrovnání stavu, jenže celou dobu naráželi na hráz se jménem Peter Hamerlík. Domácí brankář držel třinecké nad vodou a to při pokusech Vondrky, či Rotha. Oceláři hrozili jen z brejkových situací. Nejprve se do šance dral Peterek, který sice obehrál bránícího hráče, na Kopřivu si však nepřišel. Psala se 31. minuta, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali Adamský s Růžičkou. Celou akci však zazdil Martin Adamský, který nedokázal přihrát přes obránce.

Na góly si tak museli přihlížející ve vyprodané Werk aréně počkat až do 34. minuty, skórujícím celkem byli opět domácí. Honza Peterek našel parádní zadovkou Martin Adamského, který Kopřivovi nedal sebemenší šanci. Hladký průběh prvních dvou třetin ze strany domácích potvrdil Martin Růžička, který nejen že si pohrál z hostující obranou, ale stanovil také nový rekord extraligy v počtu 10 vstřelených branek v 10 po sobě jdoucích zápasech.

Kdo čekal pohodovou třetinu ze strany domácích, ten se musel pořádně divit. Oceláři i přes optický tlak povolili hostům zdramatizovat téměř rozhodnutý zápas. Postupně se dokázali trefit Jiří Vašíček a Tomáš Pospíšil a vedení domácích rázem čítalo jen dvě branky. A aby to na domácí příznivce nebylo málo, slávisté dokázali vstřelit ještě třetí branku. V pořadí již druhé zaváhání třinecké obrany dokonale potrestal Tomáš Micka, který procedil puk zkrz Hamerlíkovy betony.

Z téměř jistého vedení domácích se tak stalo drama až do posledních minut. Zápas mohl rozhodnout Martin Adamský. Domácí forward ale zcela pohrdnul šancí, kterou mu vytvořil Ladislav Kohn. Rozhodnutí zápasu tedy přinesla až 59. minuta. Oceláři hráli přesilovku, když se David Květoň dostal do prostoru kruhů a nekompromisní ranou uzavřel gólový účet prvnho semifinále.

Oceláři tedy vedou 1:0 v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. Druhé semifinále se hraje opět ve Werk aréně, konkrétně 22.3. od 18:10.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): Podařil se nám vstup do utkání. Chtěli jsme Slavii zatlačit, vyvinout tlak a dát branku, což se povedlo. Škoda ale toho výpadku v třetí třetině, kdy jsme vyrobili hrubé chyby. Když už se to stalo, podrželi nás skvělí diváci. Na hřišti Slavie by to asi byl velký problém. Rychle jsme se pak nastartovali zpátky. Je to ale velké ponaučení, kluci viděli sílu Slavie. Nesmíme podcenit jedinou chvilku v zápase.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): Myslím, že jsme nezachytili začátek. Po našich velkých chybách jsme Třinci nabídli spoustu šancí, které domácí využili. Po častých vyloučeních nám navíc docházely síly, tím jsme domácí posadili na koně. V třetí třetině už jsme neměli co ztratit, zkusili jsme zatlačit a utkání jsme hodně zdramatizovali.