Boj do poslední minuty, ale radoval se šťastnější soupeř

22.03.2011 · Adam Sušovský
Oceláři nezvládli druhé semifinálové utkání a ztratili výhodu domácího prostředí. Se Slavii do poslední minuty zápasu tahali za kratší konec, v infakrtové power-play ale vystřelil Josef Hrabal ránou do prázdné brány naději, která uhasla až v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl Tomáš Pospíšil. Třinec - Slavia 2:3sn.
SF2, úterý 22.3.2011
Slavia Praha
2:3sn
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 21. Kohn (Hrabal, Růžička), 60. Hrabal (Růžička, Bonk) - 1. Pospíšil (Vondrka, Třetina), 49. Doležal (Jelínek), rozhodující sn. Pospíšil. Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Pešek, Jelínek Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4964. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Stav série: 1:1.
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Krajíček, Hrabal - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Polanský, Polák - Adamský, Peterek, Kohn - Hrňa, McGregor, Orsava.
Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Krejčík, Kolařík - Tomica, Svoboda, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Poletín, Micka, Doležal, Endál, Třetina, Sklenář

Druhé utkání Slavia začala tak, jak ukončila to předchozí. Žádný respekt, aktivní forčeking, napadání, rychle bruslení a hlad po gólech, který uspokojil už ve čtyřiačtyřicáté vteřině hry Tomáš Pospíšil, který za Hamerlíka dopravil přesnou přihrávku Vondrky.

Oceláři byli hodně zaskočeni, šance Květoně ve třetí minutě byla spíše jen vyjímkou, která potvrzovala pravidlo - Slavii úvod zápasu patřil. Neuběhlo totiž moc a hosté mohli do dvojnásobného vedení. Na konci třinecké přesilovky se za obranu dostal Tomáš Svoboda, Hudec ho musel faulovat a rozhodčí bez milosti nařídil trestné střílení.

Dnes nevyprodaná Werk aréna podruhé stichla, na Hamerlíka se totiž rozjížděl největší penaltový specialista Slavie. Třinecký brankář ale jeho kličku přečetl a udržel Třinci kontakt se soupeřem.

Třinci nadále dělalo problém vysunuté napadání, s čehož pramenily i šance hostů. Tu největší si ve zbylém průběhu třetiny vytvořil Jelínek, ale taky tady byl Hamerlík úspěšnější.

Vysobozením pro favorita byla první přestávka. Slezský celek si do druhé části přenesl přesilovou hru, kterou již po třiceti vteřinách využil Ladislav Kohn. Třinecký snajpr na modré zavřel oči a břinknul puk přesně mezi betony Kopřivy.

Třinec branka zvedla, utkání se začalo vracet do starých kolejí známých z úvodního střetnutí. Slavia byla po většinu času zatažena hluboko před Kopřivou a čekala, co Třinec vymyslí. Oceláři pálili jako u Verdunu, jenže Kopřiva za svá záda nepustil ani ránu Zíba, Richtera či hodně aktivního Orsavy.

Ve třetí třetině tlak domácích polevil, oba týmy si dobře uvědomovaly, že rozhodnout může maličkost a další branka skutečně z nenápadné akce padla. Po vyhraném buly Jelínka totiž jen tak plácl do puku Jiří Doležal a pár setin na to viděl touš třepotat se v síti.

Oceláři byli opaření horkou vodou a dlouho nemohli sebrat dostatek sil na závěrečný tlak. Ten přišel v poslední minutě, trenér Marek odvolal brankáře a v power-play vystřelil obrovský zázrak půl minuty před koncem volný Josef Hrabal.

Do prodloužení tak nasedli na koně Oceláři, měli několik velkých šancí. Tou nejvýraznější byl únik Krajíčka, který ale na Kopřivu nevyzrál a navíc ho obdaroval zbytečnou sekerou. V nabídnuté přesilovce Oceláři vylehali co se dalo, dokoncei v tutovce Tomáše Pospíšila, a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

V nich právě extřinecký hokejista rozhodl. Ve druhé sérii se stal Tomáš Pospíšil jediným úspěšným exekutorem a podruhé v zápase umlčel zaplněnou halu. Do Prahy se proto série přesouvá za nerozhodného stavu.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
První branka hned v první minutě, to bylo pokropení a nastartování pro Slavii. To se nemělo stát. My jsme se s tím potýkali celou první třetinu. Do druhé třetiny tam vjelo jiné mužstvo, vytvořili jsme si tlak, ale Slavia kolem své brány hrála neskutečně obětavě, neskutečně agresivně na hranici faulu. My jsme se tam nemohli prosadit. Přesto se nám povedlo vyrovnat. Zápas jsme nakonec ztratili v nájezdech a musíme se z toho poučit.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha):
Jestliže v pondělí jsme nezachytili začátek utkání, dneska jsme ho sehráli výborně. První třetinu jsme měli navrch, škoda, že jsme neproměnili trestné střílení. Po celý zápas jsme předváděli hru, kterou chceme hrát. Hrát aktivně a hodně forčekovat. Za výkon jsme si zasloužili vyhrát.