Čtvrtá výhra v řadě. Oceláři uspěli na Kladně a jdou na čele do trháku

26.01.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí hokejisté zvládli zvítězit i počtvrté v řadě, Oceláři uspěli v gólově úporném utkání proti Kladnu. Na ledě jeho azylu v Chomutově uspěli díky brankám Miloše Romana a Ondřeje Kovařčíka 2:1 a na čele Tipsport extraligy odskakují Mountfieldu HK už na osm bodů.
52.kolo, středa 26.1.2022
Kladno
1:2
ROCKNET Arena, Chomutov
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0  Branky a nahrávky: 42. Zikmund (Ticháček) – 27. Miloš Roman (Dravecký, Hrehorčák), 34. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík). Rozhodčí: Kika, Hejduk – Gerát, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (hráno v Chomutově, omezená kapacita). Střely na branku: 13:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Bow – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Baránek, J. Suchánek (A), Babka, Arzamascev – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – M. Indrák, Filip, M. Beran – M. Kadlec, Kuťák.
Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Kofroň.

Třinečtí hokejisté potvrdili vedoucí postavení na čele Tipsport extraligy a odskočili svému nejbližšímu pronásledovateli, Mountfieldu HK do osmibodového náskoku. To vše díky vítězství v Chomutově, domácím azylu Kladna, 2:1 v rámci předehrávky 52. kola nejvyšší české soutěže.

Rytíři bez svého majitele Jaromíra Jágra v sestavě v pěti posledních zápasech bodovali a jen dvakrát neuspěli, proti Ocelářům ale další bod(y) do tabulky, které by jim pomohly odskočit od posledního Zlína nepřidali.

V Chomutově se nehrál od začátku příliš pohledný hokej, byl to spíš boj. Vypovídající je i poměr střel na branku z úvodní dvacetiminutovky, který vyzněl 3:2 pro Kladno. Diváci přímo v hale, nebo u internetových streamů, v úvodní třetině na větší gólovou šanci čekali marně.

Na gól tak fanoušci čekali v podstatě až do poloviny zápasu, na domácí šanci Beránka zareagoval ve 27. minutě Miloš Roman a z protiakce si počínal výrazně lépe než domácí obránce. Rytíři se snažili rychle vyrovnat, nepomohla jim k tomu ale ani následná přesilová hra, ve které si největší šanci paradoxně vypracovali Oceláři: Hrňa ale v samostatném úniku po domácí chybě nedokázal brankáře Landona Bowa překonat.

A tak se Třinec radoval z druhé branky až ve 34. minutě. Chmielewski nejprve v zakončení zblízka selhal, ale hned vzápětí našel lépe postaveného Ondřeje Kovařčíka, který holí lehce usměrnil kotouč za záda kladenského brankáře. Branka na 0:2 se později ukázala také jako vítězná.

Rytíři se sice na začátku třetí třetiny dočkali brzkého snížení, když po „Jágrových“ 68 vteřinách snížil Ladislav Zikmund. Stejný hráč navíc o chvíli později svou střelou trefil jen tyč za zády Kacetla, a protože brankovou konstrukci později v přesilovce trefil i třinecký Marinčin, skóre už se nakonec nezměnilo.

Oceláři zvítězili nad Kladnem v Chomutově 2:1.