Parádní obrat, dorost v závěru srazil Plzeň!

18.03.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka zvládli vstup do čtvrtfinálové série vítězně! Necelé tři minuty před koncem přitom Oceláři prohrávali 2:3, skvělým obratem v závěru si ale nakonec vystřelili první bod!
ČF1, pondělí 18.3.2024
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 1:2, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Řehák (Hladonik, Hrček), 40. Hrček (Hladonik, Řehák), 58. Holub, 60. Weiss (Řípa, Holub), 60. Holub – 31. Fehér (Bělík, Klatovský), 34. Slováček (TS), 53. Slačík (Úbl, Benák)

Vyloučení: 4:3, navíc za faul Karase (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 98 Střely na branku: 35:32

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3

Stav série: 1:0

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek – Švančara, Řípa, Weiss – Řehák, Hrček, Hladonik – Richter, Morcinek, Blahuta – Makula, Polášek
HC Škoda Plzeň: Houdek – Mašek, Kamas, Boskovic, Reisnecker, Kocek, Černý – Slačík, Benák, Úbl – Fodor, Maxa, Tománek – Klatovský, Bělík, Fehér – Slováček, Křepel

Na první čtvrtfinálový gól se v třinecké Mini WERK ARENĚ dlouho nečekalo, diváci se první trefy dočkali už v čase 02:42. A to po nenápadné situaci. Vít Hladonik od mantinelu dostal puk před branku, odkud ho do hostující sítě usměrnil René Řehák. Plzeň pak nevyužila první přesilovku zápasu a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Ve druhé třetině nejprve indiáni zahrozili ve vlastním oslabení, zcela sám se před Skácelem ocitl Tománek. Domácí brankář svůj tým podržel, varování ale Ocelářům nestačilo. Po chybě ve třinecké rozehrávce našel Bělík Adama Fehéra a ten střelou mezi betony srovnal na 1:1. Obrana Třince navíc měla problémy i dál, po faulu Karase bylo nařízeno trestné střílení a Jakub Slováček otočil na 1:2. Svěřenci trenéra Marka Malíka ovšem stačili ještě před koncem druhého dějství srovnat, v čase 39:25 servíroval gól do šatny Jan Hrček.

V čase 52:33 šli ale do vedení znovu hosté, přečíslení zakončil přesně střílející David Slačík. To nejpodstatnější se událo až v samotném závěru. Oceláři v něm hráli přesilovku, do brejku si ovšem nechali ujet jednoho z indiánů. Brankář Skácel svůj tým znovu podržel a situace se navíc pro Třinec vyvinula nejlíp, jak mohla. Při snaze získat kotouč zpět totiž Plzeň faulovala a Oceláři dostali k dispozici početní výhodu pět na tři.

Tu dokázali hráči s drakem na hrudi využít v čase 57:51, střelu obránce Davida Lukase Holuba si hostující brankář bruslí kopl do vlastní brány. Oceláři byli najednou na koni a záhy otočili skóre ve svůj prospěch. Dorážkou Řípovy střely rozradostnil domácí střídačku Matěj Weiss. Plzeňští trenéři reagovali vzetím oddechovém času a následně riskem se hrou bez brankáře, ta ale neměla dlouhého trvání. Střelou z obranného pásma triumf Ocelářů zpečetil David Lukas Holub.