Divočina na úvod, junioři v bláznivém zápase přetlačili Pardubice!

18.03.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy berou ve čtvrtfinálové sérii první bod, cestu k němu si ale pořádně zkomplikovali. Oceláři museli proti Pardubicím dotahovat manko 0:3 a 3:5, těžkou situaci ovšem zvládli. A v bláznivém utkání nakonec brali výhru 8:6!
ČF1, pondělí 18.3.2024
Pardubice
8:6
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:3, 6:2, 2:1

Branky a nahrávky: 24. Sikora (Kozlík, Šilar), 25. Sikora (Šilar, Kozlík), 26. Spěváček (Haas, Cedzo), 34. Mrtka, 40. Haas (Spěváček, Volas), 40. Sikora (Haas, Holinka), 41. Šilar (Mrtka, Kozlík), 59. Kozlík (Šilar) – 4. Chabada (Švec, Herčík), 10. Jaša (Koudelka, Gromadzki), 15. Štěpánek (Kalužík, Burda), 32. Herčík (Pavlata, Burda), 32. Fiala (Chabada, Gromadzki), 41. Fiala (Kalužík, Tvrdík)

Vyloučení: 4:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 147 Střely na branku: 44:41

Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 7:5, 7:6, 8:6

Stav série: 1:0

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Blaha, Buják, Horváth – Kozlík, Šilar, Ramik – Cedzo, Haas, Sikora – Gerych, Šutý, Spěváček – Pánek, Holinka, Mikula
HC Dynamo Pardubice: Vilém (41. Batih) – Koudelka, Švec, Hebek, Tvrdík, Kubánek, Chabada, Rájek – Pavlata, Fiala, Gromadzki – Kalužík, Burda, Herčík – Štěpánek, Jaša, Helikar – Bartoň, Jevtěchov, Pilař

Skóre čtvrtfinálové série otevřeli hosté, kteří už ve čtvrté minutě využili nabídnutou přesilovku. Střelou se prosadil obránce Ondřej Chabada. Pardubice navíc brzy přidaly další trefu, do domácí sítě dopravil kotouč tečující Tomáš Jaša. A aby toho nebylo málo, v čase 14:33 už to bylo o tři góly, ranou pod horní tyč se o to postaral Jiří Štěpánek. Trenéři Ocelářů sáhli po oddechovém čase, do konce první třetiny ale jejich svěřenci s výsledkem nic nezměnili.

Druhá dvacetiminutovka nabídla z pohledu Ocelářů úplně jiný příběh! V čase 23:08 odstartoval stíhací jízdu Petr Sikora, když dorazil kotouč do odkryté sítě po akci Kozlíka se Šilarem. Stejná trojice se pak o chvíli později zasloužila i o kontaktní trefu, po přihrávce Šilara znovu pohotově zakončoval Petr Sikora. V čase 25:41 už na světelné tabuli svítilo skóre 3:3, to když se přesnou střelou z pravé strany blýskl Vojtěch Spěváček. Ve dvaatřicáté minutě si ale třinečtí mladíci znovu zadělali na pořádné potíže, když během 46 sekund inkasovali z holí Daniela Herčíka a Adama Fialy.

S mankem ovšem Oceláři dokázali zatočit i v tomto případě. Po odrazu od zadního mantinelu nakopl přesnou střelou svůj tým Radim Mrtka, to podstatné se ale semlelo až v závěru druhé třetiny. V čase 39:10 se po přistrčení Spěváčka prosadil Oskar Haas a o 29 sekund později už Oceláři vedli, zkompletovaným hattrickem to zařídil Petr Sikora.

Domácí mladíci pak dokázali udeřit i krátce po návratu z kabin, dorážkou střely Mrtky se o to postaral Tomáš Šilar. Pardubičtí trenéři po tomto gólu sáhli ke střídání brankářů, místo Viléma se mezi tři tyče postavil Batih. A impuls zafungoval, minimálně na chvíli. Hosté totiž přispěchali s rychlým snížením, z bezprostřední blízkosti se prosadil Adam Fiala. Oceláři už ale první bod v sérii nedali, pojistku navíc z individuální akce přidal Matěj Kozlík, který v čase 58:37 stanovil skóre na bláznivých 8:6.