Dorostenci vezou z Plzně bod

02.03.2024 · Martina Sikorová
Poslední venkovní výjezd v nadstavbě se svěřencům trenéra Marka Malíka příliš nevyvedl. Po páteční prohře ve Varech neuspěli mladí Oceláři ani na ledě Plzně, kde jim k vítězství nestačilo ani vedení o dva góly.
N18, sobota 2.3.2024
Plzeň
4:3p
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Fehér (Křepel), 52. Maxa (Fodor, Tománek), 56. Kamas (Slačík, Úbl), 64. Fodor – 26. Rybnikár (TS), 41. Švančara (Řípa, Rybnikár), 46. Holub (Řípa, Švančara)

Vyloučení: 3:6, navíc za faul Kocka (PLZ) nařízeno TS (proměněné) Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 44 Střely na branku: 34:44

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3

HC Škoda Plzeň: Houdek – Mašek, Kamas, Reisnecker, Kocek, Černý, Hanzlík – Slačík, Bělík, Úbl – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Fehér, Křepel
HC Oceláři Třinec: Skácel – Niemczyk, Holub, Byrtus, Kaleta, Richter, Marek – Švančara, Rybnikár, Hrček – Hladonik, Řípa, Řehák – Karas, Morcinek, Makula – Blahuta, Spaskin

Skóre sobotního zápasu otevřeli domácí, kličkou Michigan se na začátku patnácté minuty prosadil Adam Fehér. Chvíli nato si Oceláři poradili se hrou v oslabení a do kabin tak šli jen s jednobrankovou ztrátou.

Hned na začátku druhého dějství mohl srovnat Robin Švančara, ten ale v brejku neuspěl. Mrzet ho to dlouho nemuselo. V čase 25:43 totiž bylo nařízeno trestné střílení pro Oceláře, které chladnokrevně proměnil Michal Rybnikár. Třinec pak měl i další šance, ke gólu ovšem nevedlo ani přečíslení tři na jednoho nebo velký závar v plzeňském brankovišti.

Další trefy se tak hosté dočkali až ve třetí třetině, už v čase 40:19 se po teči radoval Robin Švančara a na 3:1 z pohledu Ocelářů pak zvyšoval obránce David Lukas Holub, který střelou švihem nedal domácímu brankáři šanci. To však bylo ze strany hráčů s drakem na hrudi bohužel vše. Necelých deset minut před koncem zužitkoval přesilovku tečující Jiří Maxa a při hře ve čtyřech pak srovnal Jiří Kamas.

Zápas tak pokračoval prodloužením, ve kterém byli šťastnější domácí. Po vypíchnutí puku ujela Plzeň do brejku dva na nikoho a Jan Fodor se v čase 63:25 nemýlil.