Dorostenci schytali facku ve Varech

01.03.2024 · Martina Sikorová
Na páteční zápas proti Energii budou chtít třinečtí mladíci zapomenout co nejrychleji. Mladí Oceláři se na ledě Karlových Varů střelecky neprosadili, sami naopak inkasovali hned šestkrát a přišli o první místo v nadstavbě.
N17, pátek 1.3.2024
Karlovy Vary
6:0
KV Arena
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Záhejský (Wardas, Habla), 12. Blažek (Sedláček, Tomek), 14. Tomek (Sedláček, Blažek), 29. Šilhan (Kyncl, Postl), 36. Sedláček (Kůrka, Blažek), 54. Záhejský (Wardas)

Vyloučení: 2:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 48 Střely na branku: 32:17

Průběh utkání: 6:0

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Gombár, Kůrka, Dyk, Vrzal, Pelikán, Postl – Wardas, Habla, Záhejský – Sedláček, Tomek, Blažek – Poizl, Šilhan, Kyncl
HC Oceláři Třinec: Skácel (36. Čelko) - Niemczyk, Holub, Byrtus, Kaleta, Richter, Marek - Švančara, Rybnikár, Hrček - Hladonik, Řípa, Řehák - Karas, Morcinek, Makula - Blahuta, Spaskin

Svěřenci trenéra Marka Malíka se do pořádných problémů dostali už v první třetině. Přesněji řečeno v její druhé polovině. Domácí totiž během necelých čtyř minut slavili hned třikrát. Do listiny střelců se postupně zapsali Vít Záhejský, Vlastimil Blažek a Petr Tomek. Po úvodní části tak mladí Oceláři museli dotahovat manko 0:3.

A to se jim vůbec nepodařilo. Právě naopak. V čase 28:30 zvyšoval už na rozdíl čtyř branek Šimon Šilhan a na něj pak navázal David Sedláček. Po pátém inkasovaném gólu došlo ke střídání ve třineckém brankovišti, místo mezi třemi tyčemi zaujal Denis Čelko.

Ani tento impulz ale hráčům s drakem na hrudi příliš nepomohl. Na konečných 6:0 pak ještě skóre navíc upravil Vít Záhejský. Třinečtí mladíci tak po šesti výhrách v řadě nezískali ani bod a před sobotním zápasem na ledě Plzně mají rozhodně o čem přemýšlet.