Dorostenci znovu otáčeli!

24.02.2024 · Rostislav Niedoba
Sobotní odpoledne si zpestřili dorostenci Třince a Přerova dalším zápasem z nadstavbové části extraligy. Mladí Oceláři sice ještě deset minut před koncem prohrávali, nakonec ale díky dvěma gólům za 93 sekund brali šestou výhru v řadě!
N16, sobota 24.2.2024
Přerov
3:2
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 1. Weiss (Řípa, Hladonik), 54. Marek (Řípa), 55. Řípa (Weiss, Hladonik) – 17. Frnka (Vlk, Mátl), 33. Matyáš

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 90 Střely na branku: 30:26

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2

HC Oceláři Třinec: Javorek - Byrtus, Marek, Niemczyk, Trnka, Richter, Kaleta - Weiss, Řípa, Hladonik - Hrček, Blahuta, Řehák - Makula, Morcinek, Spaskin
HC ZUBR Přerov: Šejba – Pala, Pohanka, Matyáš, Zahradníček, Cífka – Frnka, Hilšer, Miklas – Švejcar, Vyroubal, Došlík – Koudela, Dobřecký, Vlk – Mátl, Židlík

Oceláři na svého soupeře doslova vlétli a přerovského brankáře zasypávali od úvodních vteřin. Díky tomu se také dostali rychle do vedení. Už v čase 00:48 se po přihrávce Řípy prosadil Matěj Weiss. I přes převahu domácích se ale šlo po dvaceti minutách do kabin za nerozhodného stavu. Po špatném střídání vyrovnal v sedmnácté minutě z rychlého protiútoku Filip Frnka.

Druhá třetina nabídla úplně jiný obraz hry. Hosté byli daleko aktivnější. Nejen že se třineckým mladíkům dovednostně vyrovnali, ale postupně začali soupeře dokonce přehrávat. Vše vyústilo zaslouženým vedoucím gólem ve třiatřicáté minutě. Po velkém tlaku se z nenápadného pokusu od modré čáry prosadil Šimon Matyáš. Druhá dvacetiminutovka tak nakonec patřila Zubrům.

Před poslední třetinou zřejmě v kabině domácích proběhla diskuze, neboť do ní Oceláři vstoupili jako polití živou vodou. Cestu za vyrovnáním si dlouho komplikovali zbytečnými fauly, ale nakonec se dočkali. V čase 53:12 se prosadil střelou od modré čáry Jakub Marek. Zanedlouho pak Oceláři utkání dokonce překlopili na svou stranu.

Od levého kruhu si najel pro přihrávku Dominik Řípa a Třinec vedl. V závěru už hostům nepomohla ani hra bez brankáře. Oceláři tak zapisují šestou výhru v řadě.