Dorostenci znovu vítězní!

23.02.2024 · Rostislav Niedoba
Třinečtí dorostenci v pátek večer přivítali na svém ledě hokejisty pardubického Dynama. Utkání dvou týmů z předních příček tabulky ovládli Oceláři, kteří potvrdil pozici lídra.
N15, pátek 23.2.2024
Pardubice
3:2
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Byrtus (Weiss, Hladonik), 35. Niemczyk (Hrček), 36. Hrček (Blahuta) – 11. Úlehla (Jaroš, Tvrdík), 24. Ruml (Rolinek, Macek)

Vyloučení: 7:8 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 58 Střely na branku: 33:33

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2

HC Oceláři Třinec: Čelko – Byrtus, Marek, Niemczyk, Trnka, Richter, Kaleta – Weiss, Řípa, Hladonik – Hrček, Blahuta, Řehák – Makula, Morcinek, Spaskin
HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Vápeník, Ruml, Křečan, Novosad, Jaroš, Jansa, Novák – Drábek, Rolinek, Macek – Lempach, Korec, Joska – Mikeska, Úlehla, Tvrdík – Řivnáč

Začátek utkání se nesl v duchu přesilových her. Pardubice hrály první už po čtrnácti vteřinách hry, ale neprosadily se. Naopak se v jejím závěru také provinily faulem, čehož domácí dokázali využít. Matěj Weiss našel zpoza branky mezi kruhy dobře postaveného Dominicka Radima Byrtuse a ten přesnou střelou k pravé tyči nedal pardubickému brankáři šanci.

V úvodním dějství se prosadili také hosté, byť s velkou dávkou štěstí. Erik Úlehla vystřelil z úhlu a domácí obránce si nešťastně srazil puk do branky, takže bylo srovnáno. Celkově se v první třetině hrálo dost nedisciplinovaně, ale ani jeden z týmů už nedokázal žádnou z dalších přesilovek využít.

Druhá část hry nabídla co do počtu branek ještě atraktivnější podívanou. Ve čtyřiadvacáté minutě zakončil situaci dva na jednoho úspěšně Ondřej Ruml a Dynamo poprvé vedlo. Skóre se pak znovu měnilo až v čase 34:31, když se z nenápadné střely od modré čáry prosadil Petr Niemczyk.

Netrvalo to ani minutu a půl, když Oceláři vrátili vedení na svou stranu. Jakub Blahuta přesnou diagonálou napříč útočným pásmem našel Jana Hrčku, který přesným zakončením z první poslal Třinec do vedení. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny.

A nakonec i do závěrečné sirény. Dynamo dostalo sice ve třetím dějství k dispozici několik přesilových her, ale žádnou z nich nedokázalo využít. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře. Třinečtí dorostenci si tak po těsné výhře 3:2 upevnili vedoucí pozici v tabulce.