Derby pro dorost! Hattrick Rybnikára a pět gólů ve třetí třetině

14.10.2023 · Rostislav Niedoba
Třinecká Mini WERK ARENA hostila v sobotu po poledni derby mezi Oceláři a Vítkovicemi. Hlavně díky poslední třetině nakonec zvítězili třinečtí mladíci 6:3. Hattrickem se blýsknul Michal Rybnikár.
12., sobota 14.10.2023
6:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:1, 5:1

Branky a nahrávky: 8. Rybnikár (Weiss, Holub), 52. Rybnikár (Mrtka, Weiss), 54. Řehák (Marek), 56. Rybnikár (Hladonik), 59. Hebar (Spaskin, Holub), 60. Marek – 11. Daněk (Douda, Svozil), 31. Daněk (Svozil, Douda), 57. Fasner (Nazad)

Vyloučení: 7:6 Využití: 2:0 V oslabení: 2:0

Diváci: 86 Střely na branku: 32:35

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3

HC Oceláři Třinec: Skácel – Niemczyk, Holub, Marek, Mrtka, Kaleta, Hebar – Hladonik, Rybnikár, Weiss – Hrček, Řípa, Řehák – Karas, Blahuta, Makula – Spaskin, Morcinek
HC Vítkovice Ridera: Špírek – Szarowski, Fojtík, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Drábek – Šebesta, Rončka, Nazad – Fasner, Svozil, Daněk – Douda, Man, Hofman – Mareš

V úvodních minutách jsme na vyložené šance čekali marně. Výjimkou byla individuální kombinace vítkovického Maxmiliána Mana, který ztroskotal až na domácím brankáři. Skóre úvodní dvacetiminutovky určovaly přesilové hry. V čase 6:34 putoval na trestnou lavici hostující Daněk. Oceláři zamkli soupeře v útočném pásmu a zanedlouho se radovali po brance Michala Rybnikára. Přesilovku se podařilo využít i hostujícímu celku. V polovině jedenácté minuty srovnal skóre Adam Daněk .

Ve druhé části se hrál sice svižný hokej, ale bez vyložených šancí. Chvíli byli v tlaku domácí, chvíli zase hosté. Skóre se znovu měnilo až v jednatřicáté minutě, když se po situaci dva na jednoho trefil podruhé v utkání Adam Daněk. Oceláři trochu ztratili inkasovanou brankou vítr z plachet a do kabiny šli po zaznění druhé sirény se ztrátou.

Třetí třetina byla na góly velmi výživná. V čase 51:22 vyrovnal Michal Rybnikár. Domácí tým vstřelená branka nakopla, jelikož následně po trefách Reného Řeháka a opět Michala Rybnikára vedli 4:2. Tři branky vtlačili Oceláři do rozmezí čtyř minut. Opařené Vítkovice zvládly na gólový příděl ještě jednou odpovědět. V čase 56:22 snižoval Šimon Fasner. Domácí si už ale utkání vzít nenechali. Nejdříve ve vlastním oslabení ujel Andrej Hebar a vrátil červenobílým dvoubrankové vedení. Hosté zkoušeli v závěru zvrátit utkání zvýhodněnou přesilovkou šest na tři. Tečku za utkáním ale udělal střelou přes celé kluziště do odkryté sítě Jakub Marek. Díky pěti gólům v poslední třetině zvítězili Oceláři 6:3.