Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V Brně dorostenci nebodovali

14.11.2023 · Filip Prokeš, Martina Sikorová
Po nepovedeném startu se Oceláři ve druhé polovině zápasu dokázali vrátit do hry a přestože se jim dvakrát podařilo vymazat náskok Brna, domů se bohužel vrací s prázdnou.
17., úterý 14.11.2023
Kometa Brno
Třinec
5:4
Winning Group Arena
Třetiny: 1:0, 3:3, 1:1 

Branky a nahrávky: 10. Kubín (Štulo), 23. Kerbler (Hamák, Stibůrek), 34. Kerbler (Hamák, Krämer), 40. Kubín (Štulo, Mátl), 51. Kubín (Vyhlídal, Štulo) – 33. Hebar (Rybnikár, Byrtus), 34. Hrček (Švančara, Byrtus), 39. Marek (Kaleta, Rybnikár), 46. Rybnikár (Hrček, Hebar)

Vyloučení: 2:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 93 Střely na branku: 44:24

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4

 
HC Kometa Brno: Váňa – Polák, Vyhlídal, Veselý, Panasenko, Krämer, Mátl – Štulo, Kubín, Šebela – Kerbler, Brabenec, Šulla – Kukleta, Stibůrek, Hamák – Daněk, Prchal
HC Oceláři Třinec: Skácel – Byrtus, Kaleta, Niemczyk, Marek, Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Hrček, Hebar, Makula – Řípa, Blahuta, Řehák – Spaskin, Morcinek, Hladonik

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Po pomalejším rozjezdu začala brzy diktovat tempo hry brněnská Kometa. První větší šanci měl Filip Šebela, jehož střela z pravého kruhu ovšem zaplula pouze do náruče hostujícího brankáře Davida Skácela. Ten nadále předváděl skvělý výkon, když likvidoval jednu brněnskou šanci za druhou. Na jeden pokus však už nestačil. Po rychlé kličce do bekhendu a následném zakončení v pádu jej překonal Vojtěch Kubín. První dvacetiminutovku mohli Brňanům ještě zlepšit Jan Brabenec a Matěj Stibůrek. Ani jeden z nich však dobře chytajícího brankáře hostí nepřekonal.

Kometa měla dobrý vstup i do druhé dvacetiminutovky. Brzy se tak mohla radovat z dvoubrankového vedení, které jí přisoudil Jan Kerbler. S postupem druhé třetiny se však hra začala vyrovnávat. Třinec tak krátce po polovině hracího času také udeřil. Přesilovku po přesné a rychlé střele z pravé strany kluziště využil Andrej Hebar. Za necelou minutu už ale Brno znovu vedlo o dvě branky, když o horní tyč kotouč do sítě dostal znovu Jan Kerbler. Také Třinec ale našel rychlou odpověď. Za pouhých 20 vteřin se prosadil Jan Hrček a vypadalo to, že už se druhá třetina v klidu dohraje. Proti byly oba tábory. Nejdříve vyrovnal střelou od modré čáry Jakub Marek a sedmnáct vteřin před koncem našel hůl Vojtěcha Kubína David Štulo. Domácí si tak i do poslední dvacetiminutovky nesli těsný náskok.

Třetí třetinu načal gólově hostující celek. Po pěti minutách krásnou individuální akci zakončenou střelou na zadní tyč předvedl Michal Rybnikár. Po obdržené brance dostala Kometa skvělou možnost na odpověď, když chvíli hrála dvojnásobnou přesilovku. Tu se jí však využít nepodařilo a tak musela rozhodnout až situace z jednapadesáté minuty. Tehdy se totiž ke střele dostal Vojtěch Kubín, který fantastickou ranou do horních pater branky završil hattrick a Oceláři se nakonec museli smířit s těsnou prohrou.