Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři znovu nadělovali, tentokrát to odnesli Zubři!

18.11.2023 · Rostislav Niedoba
Sobotní odpoledne patřilo v třinecké Mini WERK ARENĚ dorosteneckému hokeji, domácí Oceláři hostili Zubry z Přerova. Pro třinecké naděje to bylo znovu velmi povedené odpoledne. Soupeře takřka k ničemu nepustili a zapsali druhou výhru v řadě.
19., sobota 18.11.2023
Třinec
Přerov
5:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:1 

Branky a nahrávky: 6. Spaskin (Blahuta, Marek), 18. Morcinek (Holub, Marek), 25. Hebar (Rybnikár), 52. Spaskin (Byrtus, Blahuta), 59. Hebar (Mrtka) - 41. Frnka (Švejcar)

Vyloučení: 3:4, navíc za faul Holuba (TRI) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 60 Střely na branku: 44:15

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

 
HC Oceláři Třinec: Čelko (Javorek) – J. Marek, Holub, Byrtus, P. Trnka, Niemczyk, Mrtka – Hebar, Rybnikár, Hrček – Řehák, Řípa, Weiss – Spaskin, Blahuta, Hladonik – Richter, Morcinek
HC ZUBR Přerov: Šejba (J. Trnka) – Pala, Mozr, Pohanka, Špičák, Holubář, Cífka – Frnka, Kurial, M. Ryšavý – Švejcar, Vyroubal, Došlík – Dobřecký, Vlk, L. Mátl – Kováč, Koudela

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Třinečtí mladící začali velmi dobře, od prvních minut byli na svém ledě jasným pánem. Svou převahu korunovali na začátku šesté minuty, kdy se po krásné individuální akci prosadil Myroslav Spaskin. Domácí nadále diktovali tempo hry, byla jen otázka času, kdy se jim podaří vstřelit druhý gól.

To se jim podařilo v polovině sedmnácté minuty, když na brankovišti doklepl kotouč za záda přerovského brankáře Filip Morcinek. Hosté se v úvodním dějství dostávali do šance velmi zřídka. A když už, nedokázali své akce dotáhnout.

Pokud hráli Oceláři v první třetině v převaze, v té druhé dominovali na plné čáře. V pětadvacáté minutě měli sice přerovští hráči ojedinělou šanci, avšak z protiútoku Třinec navýšil vedení. Na 3:0 zvyšoval Andrej Hebar. Pak měli domácí další hromadu příležitostí. Díky výbornému výkonu přerovského brankáře Šejby svítil ale po čtyřiceti minutách pro Přerov ještě hratelný stav.

Jenomže žádný zázrak se v sobotu odpoledne v Třinci nekonal. Hosté sice na chvíli zaveleli k obratu, když se v přesilovce prosadil Filip Frnka. Gólu v početní výhodě předcházelo sportovní gesto přerovského obránce Adama Pohanky, který chtěl vyloučení odvolat, u hlavního rozhodčího ale neuspěl. V oslabení pak ještě mohl zdramatizovat koncovku utkání z trestného střílení Dobřecký. Ten však neuspěl a od Zubrů to bylo v utkání vše.

V závěru si ještě domácí vylepšili skóre. Na konci dvaapadesáté minuty přidal druhý zásah v utkání Myroslav Spaskin a definitivní tečku za výsledkem udělal minutu a půl před koncem Andrej Hebar. Oceláři zvítězili bez velkého dramatu 5:1.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec