Vyrovnaná partie za dva body pro Oceláře

28.11.2023 · Daniel Ježek
Extraliga v úterý pokračovala třiadvacátým kolem, Oceláři v dalším domácím utkání hostili kladenské Rytíře. Skóre se v průběhu utkání přelévalo z jedné strany na druhou, duel nakonec v prodloužení ukončil Daniel Voženílek, který spolu s Richardem Pánikem a kladenským Eduardsem Tralmaksem vsítil v zápase dvě branky.
23.kolo, úterý 28.11.2023
Rytíři Kladno
4:3p
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 10. Pánik (Marinčin), 21. Pánik (Nestrašil, J. Jeřábek), 45. Voženílek (Nestrašil, J. Jeřábek), 62. Voženílek (Nestrašil, J. Jeřábek) – 4. Tralmaks (Kusý), 17. Tralmaks (Klepiš, Smoleňák), 50. Ticháček (Tralmaks). Rozhodčí: J. Ondráček, Vrba - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 939. Střely na branku: 25:27. Zblokované střely: 12:7. Hity: 4:9. Vhazování: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil (A) – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Doktor, Čacho, Dravecký (A).
Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – M. Procházka, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Melka, Jarůšek – Strnad (A), Babka, Smoleňák (C) – Bláha.

Utkání Ocelářů s Kladnem se rozjíždělo poněkud pomaleji, na první větší šanci se muselo čekat do čtvrté minuty. A hned z toho byla branka. Na pravém kruhu pro vhazování dostal dostatek času a prostoru Eduards Tralmaks, který se bekhendem nemýlil. Rytíři tak šli do vedení, hned za další minutu jej mohli zdvojnásobit, Procházka ale příhru Ticháčka před Mazancem nevyužil. V šesté minutě hráli Oceláři první přesilovku utkání, v samotném závěru z mezikruží branku minul Kurovský, jinak se ale domácí do větší šance nepropracovali.

V polovině první periody laserově přesnou střelu pod horní tyč poslal Richard Pánik, sudí ale rozpažil a hra pokračovala další tři a půl minuty. Až po kladenském ofsajdu se sudí jeli poradit s kolegou u videa, ten potvrdil Pánikovu trefu a čas se vracel zpět na hodnotu 9:40. Hned po obnovení hry jeli Oceláři v přečíslení tří proti dvěma, Kurovský ale ani svou druhou příležitost neproměnil.

Ve dvanácté minutě krásnou akci předvedl Doktor, jeho střela přes obránce ale Bowa nepřekonala. Kladenský brankář byl v tomto úseku hry ve velké permanenci, ve čtrnácté minutě likvidoval teč Čacha, o minutu později pak akci Pánika. Kladno tyto problematické chvíle přečkalo, v šestnácté minutě si vybojovalo přesilovku a podruhé v utkání uděřilo. Na listinu střelců se opět zapsal Eduards Tralmaks, který z první poslal kotouč za přesunujícího se Mazance.

Vedení Rytířů se přesunulo do druhé části, po šestačtyřiceti vteřinách ale bylo smazáno. Faul dvoubrankového Tralmakse potrestal další přesnou střelou Richard Pánik, také na třinecké straně tak listina střelců znala jen jedno jméno. Další průběh periody poznamenaly především fauly na obou stranách. Ve čtyřiadvacáté minutě šel na trestnou Slováček, Pánik ale hattrick nezavršil. Za tři minuty později fauloval Čacho, Smoleňák s Pytlíkem nevyzráli na Mazance, Tralmakse pak o hattrick okradla tyč.

V polovině utkání mohl vedení na třineckou stranu překlopit Nestrašil, kterému dobrou pozici připravil Sikora, Bow zasáhl betonem. V třicáté čtvrté mintuě pak Pytlík dorážel Smoleňákův pokus, proti ale byl Mazanec. Rytíři pak nevyužili přesilovku po vyloučení Vrány, početní výhodu totiž dvaatřicet vteřin před jejím koncem přerušil faulující Smoleňák, ve zkrácené hře v pěti proti čtyřem na druhé straně Voženílka skvělým zákrokem vychytal Bow.

Ještě v závěru třetiny Třinec dostal možnost další přesilovky, v největší šanci ale šest vteřin před sirénou neuspěl Kundrátek. Dvě minuty po startu poslední dvacetiminutovky Polášek ve vyložené šanci napálil ležícího Bowa, po dalším trestu na kladenské straně, kdy se proti pravidlům provinil Klepiš, Třinec už skóre otočil. Nestrašilovu nabídku od modré před Bowem přesně tečoval Daniel Voženílek.

Tři minuty po Voženílkově trefě fauloval Adámek, hosté ale přesilovku nezužitkovali. Do dvoubrankového vedení pak Oceláře mohl poslat Voženílek, ten ale nedotáhl kličku do zdárného konce. Radovali se tak hosté. Jiří Ticháček natáhl ke střele u pravého hrazení, puk se z velkou razancí odrazil od zadního oblouku Mazancovy branky, sudí musel potvrdit gól po konzultaci u videa.

Deset minut do konce se tak začínalo opět od nuly. Závěrečná desetiminutovka se ale změnila v tuhou bitvu o každý kotouč a kousek ledu. Větších šancí bylo poskromnu, až vteřinu před koncem se za hattrickem tlačil Pánik, zastavil ho ale faul Dotchina, Třinec tak zahájil prodloužení ve čtyřech proti třem.

V přesilovce nejprve dvakrát nepřesně pálil Pánik, do tyče pak kotouč od modré poslal Nestrašil. Na brankovišti důrazný Daniel Voženílek pak dorazil puk do branky, rozhodčí potřetí v utkání zkoumali video, potřetí branku uznali. Oceláři tak získali dva body.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): „Byl to vyrovnaný zápas. Potýkáme se s první třetinou, kterou jsme znovu prohráli. Ale bojovali jsme, urvali jsme to. Nechtěli jsme v žádném případě před domácími fanoušky prohrát. Do zápasu jsme dali všechno, pracovali jsme na sto procent, možná někdy i více a nakonec jsme si vzali i druhý bod.“

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): „První třetina nebyla z naší strany špatná. Klukům jsme akorát říkali, že jsme ztratili několik puků kolem modrých čar. Ve druhé třetině jsme byli nespokojení s vyloučeními, která pramenila z podobných chyb – to byla písnička celého zápasu. Nemuseli jsme faulovat, nešlo o krajní situace, ve kterých by se zachraňoval gól. Nakonec nás to stálo i zápas..."