Tři body jsou doma: Oceláři porazili Karlovy Vary 5:1!

08.10.2023 · Adam Sušovský
Fantastický hokejový víkend, plný bodový zisk: Oceláři se posunuli v tabulce, v neděli na svém ledě přejeli Karlovy Vary 5:1. Čtyři a půl tisíce diváků tleskalo skvělému hokeji, i premiérovým brankám třineckých útočníků!
9.kolo, neděle 8.10.2023
5:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Daňo (Voženílek, Marinčin), 7. M. Roman (Vrána), 25. Nestrašil (Voženílek), 36. M. Růžička (Voženílek, Pánik), 47. Čacho (Kurovský, Dravecký) – 7. Gríger (Bartejs, Kangasniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 415. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Mazanec – Marinčin, Smith, Polášek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Kundrátek – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
Habal – Huttula, Plutnar, Mikyska, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Bartejs – O. Beránek, Černoch (C), O. Procházka – Kangasniemi, Gríger, Rachůnek (A) – Zetterberg, Jiskra, Redlich – Kofroň, Záhejský, Koffer.

Tolik poprvé v jednom utkání…

Oceláři mají za sebou další stoprocentní víkend na domácím ledě, nepříjemnou Energii dokázali ve slušně zaplněné WERK ARENĚ vyprovodit 5:1 a hladké vítězství mělo spoustu bonusů navíc: Miloš Roman protrhl střelecké trápení (50 zápasů bez gólu) a trefil se poprvé v kalendářním roce, Andrej Nestrašil dal první gól v sezoně a Viliam Čacho zaznamenal první trefu v ocelářském dresu.

Ale pojďme popořadě…

Utkání bylo divoké hlavně v první třetině, Oceláři do něj vstoupili skvěle. Už ve druhé minutě dostali k dispozici přesilovou hru, kterou po pouhých 14 vteřinách proměnil dorážkou Marko Daňo - 1:0. Následovala pasáž, ve které byli hosté aktivnější. Západočeši hráli velmi jednoduše a rychle nahazovali puk na Mazance, z jedné takové nenápadné akce se také v sedmé minutě zrodila vyrovnávací trefa, když kotouč mezi dvěma beky dokázal dorážkou ze vzduchu usměrnit za záda Mazance precizní Dávid Griger.

Od té chvíle už ale góly dávali jen domácí: Zásadní byla rychlá odpověď na karlovarskou branku, která přišla už po pětadvaceti vteřinách po brilantní akci. Miloš Roman si udělal z obránců hostů kužely a v útočném pásmu zavezl kotouč až do prázdné branky. Akce hodná nominace na Zlatou helmu zároveň ukončila padesátizápasové čekání útočníka na extraligovou trefu.

Druhá třetina už pak dala Ocelářům klid. Třinec dal využíval precizně standardní situace. Ve 25. minutě proměnil přesilovou hru v gól na 3:1 Andrej Nestrašil, který se trefil hezkou střelou z pravého kruhu. A ve 36. minutě se Oceláři prosadili při signalizované výhodě, Voženílek totiž našel mezi kruhy Martina Růžičku a ten nechytatelným příklepem vymetl pavučiny v brance Habala.

Karlovým Varům v utkání chyběl gólman Dominik Frodl i třinecký odchovanec Jan Hladonik, jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu. A tak se málem v Třinci prosadil další odchovanec klubu, radost Kofroňovi při dorážce ale překazilo cinknutí brankové konstukce za Mazancovými zády.

Také do třetí třetiny chtěli hosté vstoupit aktivně. Snížení měl na hokejce Mikyska, ale z prostoru mezi kruhy minul branku a přišel trest. Akce dva na jednoho v podání Kurovského vedla až k precizní přihrávce na Viliama Čacha, který se před brankářem neukvapil a kličkou do bekhendu dostal kotouč až do prázdné branky. Bylo to 5:1 a zápase se de facto dohrával.

A to i díky tomu, že čtyři minuty před koncem Vít Jiskra nevyužil trestné střílení a opakovaný nájezd trefil pouze do betonů Marka Mazance.

David Bruk (Energie): „Gratulujeme domácím k zaslouženému a jednoznačnému vítězství, nebylo moc o čem se dnes bavit. Odehráli jsme velice slušně první třetinu, to jsme byli ještě ve hře. Ve chvíli, kdy ale domácí odskočili na 3:1, už jasně kontrolovali hru a my byli bez šance. Měli jsme problémy vstupovat do pásma, nedostali jsme se k zakončení ani v přesilové hře. Třinec nám dal lekci z toho, jak drží systém a jak jeho špičkoví hráči, kterými disponuje, zůstávají odhodlaní a hrají organizovaně. Já doufám, že to je pro nás velké ponaučení, z dnešního zápasu cítím velký respekt pro Třinec.“

Zdeněk Moták (Oceláři): „Jen navážu na kolegu… My systém museli držet: Poctivě, jednoduše, zodpovědně. A to musí dělat všichni hráči na ledě i na střídačce, všech jednadvacet chlapů. Důležité pro nás bylo, že jsme vyhráli každou třetinu. Po dnešku jsme si zasloužili všechny tři body, ve třetí třetině nás navíc podržel i Mazi, to je důležitá zpráva. Já dnes mému týmu gratuluji a děkuji.“