Třetí třetina rozhodla, Oceláři zdolali Bruslaře

06.10.2023 · Daniel Ježek
Vyrovnaný průběh s rozuzlením ve třetí třetině nabídl souboj Třince s Mladou Boleslaví. Oceláři se v první periodě trefou Daňa dostali do vedení, Aaltonen ale v prostředním dějství v přesilovce srovnal. Hráči s drakem na prsou pak třemi brankami Hudáčka, Kurovského a Růžičky v poslední části rozhodli o své výhře.
8.kolo, pátek 6.10.2023
BK Mladá Boleslav
4:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 5. Daňo (Hudáček), 43. Hudáček (Nestrašil, Daňo), 49. Kurovský (Čacho), 60. M. Růžička (Voženílek) – 31. Aaltonen (Lantoši, Skalický). Rozhodčí: Kika, Cabák – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 960. Střely na branku: 30:36. Zblokované střely: 16:19. Hity: 10:5. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Marinčin, Smith, Polášek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Walega, Dravecký (A) – Čacho.
BK Mladá Boleslav: Novotný (J. Růžička) – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad – Šmerha, O. Roman, Aaltonen – Söderlund, Lantoši, Skalický – Suchý, Fořt, Malát – Stránský (C), Závora, Dvořáček.

Oceláři utkáním s Mladou Boleslaví odstartovali domácí víkend. Po Bruslařích na hráče s drakem na prsou v neděli čeká duel s Karlovými Vary. Třinec naskočil do zápasu se středočeským týmem dobře, již po čtyřech odehraných minutách slavil první branku.

Libor Hudáček po pěkné individuální akci zadovkou našel volného Marka Daňa, který ze vzduchu sklepl puk za Novotného záda. Hned vzápětí navíc Slezané mohli přidat další trefu, kombinaci po ose Polášek – Růžička – Pánik ale poslední jmenovaný zakončil nepřesnou střelou. Hra se poté uklidnila, na větší šance se muselo čekat do druhé poloviny třetiny. Aktivnějším týmem byli hosté, kteří střelecky vyhráli první dvacetiminutovku 11 ku 7.

V sedmnácté minutě ale mohli podruhé inkasovat. Kurovský zachytil nepřesnou rozehrávku Pyrochty, po najetí si před branku ale Kurovský napálil puk jen do připraveného betonu Novotného. V závěru úvodního dějství ještě fauloval Lantoši, Oceláři si početní výhodu přenesli do druhé třetiny, zužitkovat ji však nedokázali.

Po ubráněném oslabení se pak do tempa dostali Bruslaři. Mezi sedmadvacátou a třicátou minutou dostali hosté domácí hráče pod obrovský tlak, Třinec z důvodu vzdálenější střídačky nemohl vyměnit síly na ledě, Středočeši naopak pravidelně střídali. Rezultoval z toho faul Adámka, který sekal Fořta, Mladá Boleslav pak ukázala sílu nejlepší přesilovky soutěže.

Přesně devět vteřin seděl třinecký bek na trestné lavici, když Juhamatti Aaltonen vystřelil z téměř nulového úhlu a procpal kotouč za Mazancova záda. Třinečtí se po inkasované brance zvedli a vyrovnali hru, ani jeden z brankářů ale nemusel do konce prostřední dvacetiminutovky předvést těžší zákrok, poslední třetina tak začínala za nerozhodného stavu.

Ten ale vydržel jen tři minuty. Útočná řada Libora Hudáčka předvedla ukázkový tlak do branky, kdy nejprve střílel Daňo, následně dorážel Nestrašil, a jelikož se Novotnému nepovedlo ztlumit kotouč pod svou výstrojí, tak centr této řady doklepl puk do branky.

Za hosty mohl o dvě minuty později srovnat Šmerha, který se před Mazancem dostal k odraženému puku, ani nadvakrát ale nedokázal prostřelit třineckého brankáře. Radovali se tak opět Oceláři. Daniel Kurovský dostal přesný pas od Čacha za hostující obrannou linii, a byť mu nevyšlo zakončení, tak puk proklouzl mezi Novotného betony.

Bruslaři mohli na třetí branku Třince reagovat v přesilovce po vyloučení Jeřábka, hosté ale tuto příležitost nevyužili. Šest minut před třetí sirénou se navíc do dalšího úniku dostal Kurovský, Novotný si tentokráte mezírku mezi betony pohlídal. Což mohlo Oceláře mrzet. V padesáté šesté minutě byl blízko ke skórování Aaltonen, trefil ale tyč Mazancovy klece.

Dvě minuty před koncem to hosté zkusili v šesti na ledě, přes velký tlak ale nedokázali prostřelit brankáře Mazance. Oceláři tlak ustáli, Růžička pak trefil tyč, Pánik bránícího hráče, při druhém pokusu už Martin Růžička přes celé kluziště uklidil puk do sítě a pečetil výhru Ocelářů v poměru 4:1.

Jiří Kalous (Mladá Boleslav): "Hodně jsem chtěli bodovat a odčinit minulý zápas s Budějovicemi. První třetina nebyla z naší strany optimální, ale od druhé se hrál vyrovnaný zápas a šance byly na obou stranách. Domácí hráli velmi poctivý hokej, jednoduchý. Vyhazovali kotouče, hráli na brejky, z čehož potom dali branky. V našich silách už nebylo zápas otočit, byť šance jsme měli, ale nepadalo nám to, a proto odjíždíme s prázdnou."

Vladimír Országh (Třinec): "Po dvou prohrách jsme potřebovali bodovat. Byl to bojovný zápas z obou stran a našli jsme cestu k vítězství, což je podstatné. V těžkých situacích nás podržel Mazi (Marek Mazanec) a doufám, že se od tohoto výsledku odrazíme."