Vrána: Stovky úspěšných zápasů a důležitá výhra

06.10.2023 · Adam Sušovský
Nádherné jubileum oslavil v utkání s Mladou Boleslaví Petr Vrána. A to doslova, protože Oceláři nesmírně důležité utkání zvládli, výhra 4:1 tak ozdobila 500. zápas kariéry v nejvyšší soutěži v podání třineckého kapitána!

Vzpomeneš si, když jsi hrál první?

Nebylo to na Slavii?

Ne, bylo to za Havířov v Litvínově…

No vidíte, je to dlouho. Mně bylo tehdy šestnáct.

Pět set zápasů je ale hezké číslo na to, jak dlouho jsi hrál v zahraničí, co?

Já jsem rád za to, že těch několik už stovek zápasů za Oceláře bylo úspěšných. Taky ale musím říct, že to letí a utíká. Přestože jsem byl dlouho v cizině, to číslo je hezké.

Tvůj pětistý zápas v extralize byl nakonec i vítězný, ale Boleslav byla v zápase hodně urputná, že?

Souhlasím. Z naší strany to bylo po dvou prohrách a nezvládnutých zápasech o tom, jestli se vrátíme k tomu, co chceme hrát. Některé věci jsme zjednodušili a to se nám vrátilo.

Oceláři dva zápasy předtím inkasovali celkem jedenáct branek. Měli jste to v hlavách?

Všichni jsme si byli vědomí toho, že nemůžeme dostávat tolik gólů. Zrovna tak nejde, abychom na hřišti soupeře dali čtyři góly a neměli ani bod, tak jako naposledy v Litvínově. Pár dnů volna nám v týdnu pomohlo, něco jsme si k tomu řekli, ukázali si to na videu, a i když ani dnešní zápas nebyl optimální, body máme. A to je podstatné.

Byla cesta k vítězství postavená na jednoduchých věcech?

Vždycky se to tak říká. Ale jo, řekli jsme si, že si nebudeme věci zbytečně komplikovat, vymýšlet. To jsme splnili, dodržovali jsme to a máme body. Bylo důležité hrát hlavně zodpovědně dozadu, být při svých úkolech zodpovědní, to se povedlo.

Ve druhé třetině jsi dostal nepříjemnou ránu do hlavy od Ondřeje Romana, co se stalo?

Já se otáčel od kotouče, možná to byla moje blbost. My se s Ondrou známe dlouho, hned se mi omlouval, že mě trefit nechtěl. Možná bylo štěstí, že není větší větší hromotluk. Ale jak říkám, stává se to. Nic se neděje.

Jak moc Ocelářům pomohlo, že trenéři zamíchali sestavou?

Já nevím, to musíte říct asi vy, novináři. Vidíte to zeshora a s nadhledem, my ne. Ale impuls to asi byl, důležitou výhru máme.

Taky jste měli spoustu šancí dát branek více, je střílení gólů zatím problémem Třince?

Dali jsme dnes góly čtyři… Jasně, mohli jsme jich dát i víc a dostat se do většího náskoku, být dřív víc v pohodě. Já jsem rád, že Dan Kurovský udržel chladnou hlavu a se štěstím proměnil brejk na 3:1. To bylo důležité, odskočili jsme na dva góly a zbytek si uhlídali.