První výhra! Oceláři v předehrávce zdolali Liberec

21.09.2023 · Daniel Ježek
Oceláři si již ve čtvrtek předehráli utkání třetího kola s libereckými Bílými Tygry, po šedesáti minutách hráči s drakem na prsou oslavili první tříbodovou výhru v nové sezoně. Třinec dal základ vítězství v první třetině, kdy Vrána s Daněm poslali domácí do dvoubrankového náskoku. Na snížení McCoshena Oceláři reagovali dvěma brankami do prázdné branky, o které se postarali opět Daňo a Pánik.
3.kolo, čtvrtek 21.9.2023
Bílí Tygři Liberec
4:1
Třetiny: 2:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Vrána (Hudáček, M. Roman), 19. Daňo (M. Růžička), 57. Daňo (Voženílek, M. Růžička), 60. Pánik (J. Jeřábek, Kurovský) – 28. McCoshen (Klíma). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lederer, Blažek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 312. Střely na branku: 26:27. Zblokované střely: 14:17. Hity: 3:6. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Polášek – M. Růžička (A), Voženílek, Daňo – Hudáček, Vrána (C), Pánik – Hrehorčák, M. Roman, Walega – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – Ivan, McCoshen, Melancon, Aubrecht, Kolmann, Derner – Klíma, Bulíř (A), Birner (C) – Faško-Rudáš, Filippi (A), Pérez – Flynn, Vlach, Rychlovský – Gajda, Šír, Mucha.

Oceláři nastoupili do předehrávky třetího kola bez potrestaného Nestrašila, jeho místo ve třetí formaci zaujal polský forvard Kamil Wałęga. Úvodní minuty střetnutí se nesly v poněkud opatrném duchu, na první větší rozruch WERK ARENA čekala do osmé minuty.

Dravecký ve středním pásmu obcházel Vlacha, ten jej ale poslal k ledu a Třinec dostal příležitost první přesilovky zápasu. Domácím trvalo 109 vteřin, aby Vlachův faul potrestali. Hudáčkovo zatáhnutí hry do hloubi útočné třetiny vyústilo v centr na Petra Vránu, který z brankoviště nadvakrát poslal puk za záda brankáře Krále.

V třinácté minutě mohli na vedoucí branku Slezanů odpovědět hosté. Faško-Rudáš sebral kotouč Čachovi, po vstupu do útočné třetiny jej předal Filippimu, který ale z ostřejšího úhlu netrefil odkrytou část Mazancovy branky. O dvě minuty později Třinec hrál další přesilovku, když Bílí Tygři hráli v šesti. Kombinace po ose Pánik – Kundrátek – Růžička skončila u střílejícího Daňa, jeho pokus ale hosté přizvedli do ochranné stíě.

Na začátku devatenácté minuty nejprve velkou šanci zahodil Kolmann, aby po třinácti vteřinách slavili druhou branku Oceláři. Martin Růžička poslal přesný pas na levou stranu brankoviště, kam si sjel Marko Daňo, který z první nedal Královi šanci. Liberec mohl ještě před pauzou snížit v přesilovce po faulu Jeřábka, Bulíře ale ve vyložené šanci zastavila horní tyč Mazancovy klece.

Prostřední dvacetiminutovka začala dlouhou hrou ve čtyřech na obou stranách, když Liberec nejprve znovu hrál v šesti, po konci Jeřábkova trestu ale fauloval Voženílek a poměr sil na ledě se opět srovnal. Více prostoru na ledové ploše vyloženou šanci nepřineslo, osmadvacátá minuta už ano. Liberec hrál přesilovku, když od modré napřáhl Ian McCoshen. Tvrdá rána libereckého beka zapadla přesně k levé tyči Mazancovy branky.

Třinec mohl kontrovat v početní výhodě po faulu Albrechta, domácím ale přesilovka nevyšla. Stejně tak se nedařilo ani Severočechům, když na trestné od čtyřiatřicáté minuty seděl Wałęga. Ani další minuty nenabídly hru v pěti na obou stranách, postupně na trestnou usedali Daňo se Šírem za šarvátku, Nedomlel za vyhození puku a Flynn za napadení. Kromě slibné akce Hrehorčáka, který se sám řítil na Krále, ale diváci v třinecké hale větší příležitost neviděli.

Festival trestů pokračoval i po startu třetí části. Ve čtyřicáté třetí minutě podrážel Filippi, Oceláři ale nabídku na navýšení náskoku nevyužili. V osmačtyřicáté minutě mohli hosté srovnat, Bulíř ale z levého kruhu při akci tří proti dvěma nechal vyniknout přesunujícího se Mazance.

Vzápětí na trestnou usedl Vrána. Bílí Tygři zasypali Mazance salvou střel, Filippi, McCoshen ani další dva dorážející hráči Mazance nepřekvapili. Liberec se dral za vyrovnáním, pět minut před třetí sirénou nejprve na Mazance pálil McCoshen, následně zcela mimo zorný úhel třineckého gólmana střílel Rychlovský, ani jeden kotouč ale branku netrefil.

O minutu později třineckou branku minul Klíma, Bílí Tygři pak stáhli Krále na střídačku, to se ale hostům vymstilo. Voženílek v obranném pásmu získal puk pro Marka Daňa, který ze středového kruhu poslal puk do odkryté tygří klece.

Hosté pokračovali v šesti, šestatřicet vteřin před koncem zápasu čtvrtou trefu domácích přidal Richard Pánik.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři): „Každé utkání v Třinci je těžké, nás mrzí vstup do utkání. V první třetině jsme nehráli špatně, ale inkasovali jsme dvě branky a hráli dvakrát v šesti. To jsou věci, které si musíme pohlídat. Když bych totiž měl hodnotit celý zápas, první třetina rozhodla. V utkání jsme přitom měli nějaké dobré pasáže, ale chyběl nám i důraz v brankovišti, proto nemáme žádný bod, ale máme se z čeho poučit. Za dobré okamžiky v zápasech se body nedávají, musíme vydržet pracovat celých šedesát minut.“

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): „Těžký zápas s kvalitním soupeřem. V první třetině jsme šli do vedení, celkem jsme si zápas dobře hlídali a vytvořili si další střelecké a možná i brankové příležitosti, ve druhé třetině jsme ale vinou vyloučení vystoupili z konceptu kvalitní hry. Naše hra byla neučesaná, hledali jsme chvíli tvář a přeneslo se to až do třetí třetiny. V ní jsme nějaké příležitosti měli, ale skórovali až v závěru dvakrát do prázdné branky. Vítězství je důležité pro hlavu a psychiku hráčů. Věřím, že nás nastaví k tomu, abychom si více věřili a podávali sebevědomější výkony.“