Pět gólů a Kacetlova nula. Oceláři přejeli Olomouc

05.11.2023 · Daniel Ježek
V posledním kole před první reprezentační přestávkou přivítali Oceláři olomoucké kohouty. Utkání nakonec mělo zcela jednoznačný průběh, domácí pěti trefami nedali hostům šanci a získali další tři body. Vychytanou nulou navíc výhru korunoval Ondřej Kacetl.
18.kolo, neděle 5.11.2023
HC Olomouc
5:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Polášek (Hrehorčák, Vrána), 8. Hudáček (Smith, Marinčin), 33. Daňo (Hudáček, M. Roman), 35. M. Roman (Hrehorčák, Vrána), 52. Hudáček (Nestrašil, Daňo). Rozhodčí: Šír, Mejzlík – J. Frodl, D. Hynek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 138. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 11:18. Hity: 3:4. Vhazování: 29:30. Průběh utkání: 5:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Rašner, Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Mareš, Švrček, Rutar – P. Musil, Macuh, Káňa (A) – Bambula, Knotek (A), Kunc – Navrátil, Kusko, Plášek ml. – Kucsera, Anděl, Klimek.

Oproti vítěznému derby ve Vítkovicích udělali třinečtí trenéři v sestavě jedinou změnu, do branky se postavil Ondřej Kacetl. Oceláři začali duel osmnáctého kola velmi dobře. Hned v první minutě musel Konrád likvidovat pokus Pánika a dorážku Voženílka, o minutu později pak hostující brankář poprvé lovil kotouč ze své sítě. Zaváhání hostujícího brankáře u zadního mantinelu využil Patrik Hrehočák, který posunul puk na modrou, odkud z první posla kotouč do prázdné branky Adam Polášek.

Třinecká aktivní hra pokračovala i v dalšíc minutách. WERK ARENA slavila druhou trefu na konci osmé minuty. Chytrá střela Adama Smithe se od Konrádova betonu odrazila do prostoru, kde hlídkoval Libor Hudáček, slovenský forvard měl jednoduchou práci. Hned vzápětí projel Daniel Voženílek celým útočným pásmem, čtveřice bránících hráčů jen sledovala jeho pohyb, bekhendovou kličkou ale na brankové čáře lapačkou sebral Konrád.

Ve dvanácté minutě nepřesně pálil Nestrašil, o dvě minuty později se pak poprvé do větší šance dostali hosté. Přečíslení dvou proti jednomu končilo na holi Pavla Musila, který ale z ostrého úhlu napálil vyrážečku skvělého Kacetla. Mora od šestnácté minuty hrála po faulu Vrány přesilovku, hosté ale tuto příležitost nevyužili. A když se v samotném závěru neprosadila dvojice domácích Růžička – Pánik v protiakci, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení Třince.

To mohl hned v úvodní minutě prostřední periody korigovat Bambula, Kacetl ale byl opět proti. V pětadvacáté minutě pak Pánik hledal mezírku mezi Konrádovými betony, avšak neúspěšně. O chvíli později pak své štěstí zkoušel další Slovák Hudáček, zblízka ale hostujícího brankáře neprostřelil.

V třicáté třetí minutě už příznivci domácího týmu oslavovali třetího střelce. Slovenskou kombinaci u zadního mantinelu započal Roman, který našel ve slotu volného Hudáčka. Ten se nijak neukvapil, kousek zacouval a vrátil puk Marku Daňovi před zcela odkrytou branku. Za necelé tři minuty Třinec skóroval počtvrté. Miloš Roman se z kotoučem na holi rozjel od pravého mantinelu, slovenský forvard si vytáhl Konráda dopředu a za jeho zády pak zasunul puk do sítě.

Hra se poté trochu uklidnila, větších šancí bylo poskromnu. Až v poslední minutě třetiny mohl pátou trefu přidat Růžička, jemuž skvělou pozici připravil Pánik. Nejproduktivnější Ocelář ale napálil natahujícího se Konráda.

Čtyři minuty po startu poslední dvacetiminutovky Kusko držel Vránu, Oceláři hráli vůbec poprvé v početní výhodě. Kromě velké příležitosti Hudáčka z levého kruhu pro vhazování ale Třinec v přesilovce nic nevymyslel. Hráči s drakem na prsou i v dalších minutách pokračovali v nastoleném tempu, domácí hokejisté kontrolovali hru a hosté se nemohli dostat na dostřel Kacetlovy klece.

Oceláři se bavili hokejem. Hudáček prokličkoval přes tři bránící hráče, v posledním okamžiku mu ale utekl kotouč z čepele. Roman pak z bezprostřední blízkosti nezvedl kotouč nad Konrádův beton. Pánikova bomba z první pak letěla těsně nad.

V padesáté druhé minutě Daňo získal kotouč ve vlastním pásmu, Třinec šel do přečíslení tří proti jednomu a slavil pátou branku. Nestrašil nejprve vyprášil Konrádovy betony, Libor Hudáček pak přispěchal s překvapivou dorážkou zpoza brankové čáry, kotouč se od Konrádovy nohy odrazil do sítě.

Šest minut před koncem mohli hosté v přesilovce vsítit čestný úspěch, Kacetl ale musel likvidovat jen střelu Pláška. Olomouc pak nedokázala potrestat ani faul Čacha z osmapadesáté minuty. Třinec tak zvítězil jednoznačně 5:0, brankář Ondřej Kacetl si připsal první čisté konto sezony.

Zdeněk Moták (Oceláři): „Připravovali jsme se na zápas pečlivě a celý zápas hráli dobře. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli si střelecké i brankové příležitosti, z toho pramenily také naše góly. Já jsem rád, že celé mužstvo udrželo pro Kácu (Kacetla) nulu. Před reprezentační přestávkou teď můžeme klidně vydechnout a během ni se připravit na další boje.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Byli jsme dnes slaboučcí. Od prvního střídání byl Třinec lepší a já bych k tomu dál už nic neříkal. Z naší strany to byl špatný výkon a jen díky Branislavu Konrádovi nebyl rozdíl ve skóre vyšší.“