Oceláři smazali dvoubrankové manko a vyhráli po nájezdech

24.11.2023 · Daniel Ježek, FOTO: BK Mladá Boleslav
Po vypadnutí v Lize mistrů se Oceláři vrátili na extraligová kluziště, v jednadvacátém kole bojovali na ledě Mladé Boleslavi. Hráči s drakem na prsou po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky, toto manko ale smazali a v nájezdech urvali druhý bod.
21.kolo, pátek 24.11.2023
BK Mladá Boleslav
2:3sn
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 6. Skalický (Lantoši, Pyrochta), 13. Gewiese (Järvinen, Skalický) – 29. Vrána (Kundrátek, Voženílek), 42. Adámek (Nestrašil, Daňo), rozh. náj. Hudáček. Rozhodčí: Kika, Obadal - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 976. Střely na branku: 16:29. Zblokované střely: 14:11. Hity: 7:3. Vhazování: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Gewiese, Jánošík (C), Osburn, Čech, Pláněk, Štibingr – Skalický, Fořt, Lantoši – Aaltonen (A), Järvinen, Rohdin – Suchý, Malát, Šmerha – Dvořáček, O. Roman, Stránský.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.

Do sestavy Ocelářů se v Mladé Boleslavi vrátil útočník Libor Hudáček, do branky se postavil Marek Mazanec. Ten však musel již po necelých šesti minutách hry lovit kotouč ze své sítě. Domácím se na modré povedlo zachytit třineckou rozehrávku, Lantoši s Pavolem Skalickým pak v situaci dva na nikoho vymíchali Mazance a druhý jmenovaný zasunul kotouč do prázdné branky.

Do šancí se následně dostali Oceláři, Pánik střílel dvakrát, brankář Růžička zlikvidoval ale také Kundrátkovu dalekonosnou střelu od modré. Ve třinácté minutě opět zahrozili domácí, Lantoši, který u první brankové situace asistoval, napálil tyč Mazancovy branky. Ještě. Téže minutě Bruslaři slavili druhý gól. Järvinen pohlednou přihrávkou našel zcela volného Petra Gewieseho, ten zakončoval do odkryté části branky.

Na konci patnácté minuty mohlo být s Oceláři ještě hůř, Fořt totiž sebral kotouč Kundrátkovi s Poláškem, sám před Mazancem ale neuspěl. Do druhé dvacetiminutovky tak šli hosté s dvoubrankovým mankem. Hráči s drakem na prsou byli po většinu času střelecky aktivnější, po čtyřiceti minutách vedli na střely 18 ku 11, až do devětadvacáté minuty ale nedokázali svou převahu přetavit v branku.

Povedlo se to až kapitánovi Petrovi Vránovi. Tomáš Kundrátek si z pozice beka sjel až k brankovišti, odkud zpětným pasem vyzval ke skórování právě lídra třineckého celku. Vrána z bezprostřední blízkosti zametl kotouč do prázdné branky. Zbývající minuty třetiny mnoho hokejové krásy nenabídly, spíše urputný boj o každý kousek ledu. Bruslaři v samotném závěru periody hráli první přesilovou hru zápasu, když fauloval Voženílek, domácí ale tuto nabídku nezužitkovali.

Sedmasedmdesát vteřin po startu posledního dějství došlo ve ŠKO-ENERGO aréně ke srovnání skóre. Marian Adámek dostal kotouč na vrchol pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ze zápěstí propadla Růžičkovi mezi betony. Začínalo se tak opět od nuly.

Chvíli po třineckém srovnání fauloval Čacho, domácí si tak mohli vzít vedení zpět na svou stranu Bruslaři ale s přesilovkou naložili prachbídně. V dalších minutách třetiny byl k vidění opět urputný boj o každý puk, větší šance se nerodily ani na jedné straně. Za zmínku stojí skryté nahození Adámka od modré, které ale branku minulo, nebo na druhé straně akce Rohdina, jehož postup ale skončil v mezikruží.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Ve druhé minutě nastaveného času nejprve Järvinenovu přihrávku promáchl Malát, na druhé straně pak Jeřábek nevyužil pobídku Romana. Hra se velmi rychle přesunula opět před Mazance, který likvidoval pokus Gewieseho. Přehlídka útočných akcí pokračovala, Skalický napálil beton přesunujícího se Mazance, Hrehorčák pak nevyzrál na Růžičku.

Prodloužení však vítěze nepřineslo, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Na straně Ocelářů se krásnými kličkami prosadili Libor Hudáček a Daniel Voženílek, který Forsbergovou kličkou vymíchal Růžičku. Mazanec naopak vychytal všechny nájezdníky Mladé Boleslavi, Oceláři tak zvítězili za dva body.

Richard Král (BK Mladá Boleslav): První třetina byla z naší strany dobrá, bylo tam i břevno a tyčka, ten náskok mohl být lepší. Zejména ve druhé třetiny byl Třinec výrazně lepší, tam jsme byli pod velkým tlakem. Je škoda toho gólu, který tam propadl. Nahozený kotouč s tečí mezi nohy na začátku třetí třetiny. Pak tam byly šance na obou stranách, to stejné v prodloužení. Nájezdy nám bohužel nejdou, s tím se trápíme. Byla to spravedlivá dělba, Třinec byl v nájezdech šikovnější.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): Měli jsme pekelnou, neakceptovatelnou první třetinu. Hráli jsme velice špatně. Od druhé třetiny bylo vidět zlepšení, bylo na hráčích vidět, že tady chtějí uspět. Rezultoval z toho jen jeden gól, ale měli jsme šance na vstřelení dalších branek. Do třetí třetiny jsme šli s jednobrankovým mankem, díky úsilí se nám povedlo srovnat. Jsem rád, že se nám ve speciálních dovednostech jsme uspěli. Mnohdy tomu tak nebylo. Za dvě třetiny, prodloužení a nájezdy musím klukům pogratulovat. Nicméně první třetina je vykřičníkem.