Jasná záležitost, Oceláři porazili Kladno 5:0

31.01.2024 · Daniel Ježek
Dohrávka desátého kola byla jednoznačnou záležitostí. Oceláři ve WERK ARENĚ přivítali Kladno, hráči s drakem na prsou vsítili pět branek a zvítězili 5:0. Druhou nulu v sezoně zapsal Ondřej Kacetl, premiérovou trefu v třineckých barvách zapsal Petr Sikora.
10.kolo, středa 31.1.2024
Rytíři Kladno
5:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Nestrašil (M. Růžička, Voženílek), 24. J. Jeřábek (Sikora, Polášek), 26. Sikora (Čacho, Adámek), 44. Voženílek (Nestrašil), 48. Polášek (L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 048. Střely na branku: 21:26. Zblokované střely: 25:17. Hity: 2:2. Vhazování: 40:25. Průběh utkání: 5:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Vrána (C), Cienciala – Hrehorčák, L. Hudáček, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký (A).
Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Veber, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – M. Procházka, Melka (A), Smoleňák (C) – Frolík, Jarůšek, Bláha – Vimmer, Babka.

Oceláři naskočili do dohrávky s Kladnem s Ondřejem Kacetlem v brance, do sestavy se vrátili uzdravení Marian Adámek, Daniel Kurovský a Libor Hudáček. Na listině marodů naopak přibyla kanadská posila Adam Helewka, kterého do utkání nepustilo zranění v horní části těla.

Aktivněji do utkání vstoupili domácí hokejisté, již na konci druhé minuty Hudáček zpoza branky připravil pozici pro Romana, ten ale napálil jednoho z bránících hráčů. Hned vzápětí se do velké příležitosti dostali také hosté, Vimmer orazítkoval tyč Kacetlovy klece. Kladno mohla tahle nevyužitá šance mrzet dvojnásob, tři vteřiny po uplynutí čtvrté minuty totiž Oceláři poprvé slavili. Martin Růžička krásným pasem vyzval ke skórování Andreje Nestrašila, kterému před odkrytou brankou stačilo jen přesně nastavil hůl.

Vstřelená branka dodala třineckým hráčům jistotu, domácí si rychle vybojovali přesilovou hru, faul Babky ale nepotrestali. Na přelomu první a druhé poloviny periody nejprve Kacetl likvidoval střelu Tralmakse, na druhé straně pak Marinčin tváří v tvář brankář Bowovi nedokázal posunout kotouč do sítě. Ve čtrnácté minutě pak druhou tutovku v utkání nevyužil kladenský Tralmaks.

Jednobrankové vedení Ocelářů ve druhá části nevydrželo ani šest minut, WERK ARENA totiž dvakrát slavila a Třinec šel do tříbrankového trháku. Bowa nejprve ve čtyřiadvacáté minutě dorážkou z velmi ostrého úhlu překonal Jakub Jeřábek, o dvě minuty později pak premiérovou trefu v třineckém dresu zapsal benjamínek Petr Sikora, kterému kotouč před brankou šikovně posunul Čacho a Sikora ukázkovým bekhendovým blafákem překonal bezmocného Bowa.

Rytíři mohli korigovat nepříznivě se vyvíjející utkání v přesilovce po vyloučení Nedomlela, další nebezpečná rána Tralmakse ale branku minula. Třinečtí následně kontrolovali hru, svého soupeře do nebezpečnějších šancí nepouštěli, na konci periody navíc mohli přidat čtvrtou trefu. Adámkovu střílenou přihrávku před brankou jen těsně minul Nestrašil. V samotném závěru třetiny pak po souboji zůstal na ledě ležet Cienciala, spoluhráči s fyzioterapeutem mu museli pomoct do kabiny.

Také závěrečná třetina se nesla v podobném duchu, jako periody předcházející. Oceláři rychle zvýšili na 4:0, střílenou přihrávku Daniela Voženílka na Martina Růžičku si hosté srazili do vlastní branky. Naději hostům pak mohl v osmačtyřicáté minutě dát Klepiš, kotouč ale přeskočil Kacetlovu branku.

Opět se tak ke slovu dostalo pravidlo Nedáš, dostaneš. Oceláři rychle přenesli hru na druhou stranu, po Hudáčkově námazu se od modré napřáhl Adam Polášek, jeho dělovku zastavila až síť Bowovy klece. Urostlý obránce pak mohl v padesáté třetí minutě přidat svou druhou trefu, když jej za hostující obranou našel Nestrašil, Polášek ale se střelou mezi Bowovy betony neuspěl.

Skóre pak mohl korigovat Frolík, který chtěl využít Nedomlelova zaváhání, kotouč ale mířil mimo tři tyče. Třinec pak nevyužil přesilovku po prohřešku Jarůška. 5 048 diváků ale už další branku nevidělo, Oceláři se radovali z jasného vítězství 5:0.

Zdeněk Moták (Oceláři): „Výsledek moc nenapovídá průběhu hry. Na Kladno jsme se připravovali, v Pardubicích odehráli výborný zápas. V první třetině měli několik velkých šancí, dvě tyčky. My jsme chtěli do druhé části výkon zlepšit. Povedlo se to ve vstřelených brankách, herně ale úplně ne. Moc jsme nebyli ochotní tlačit se do branky a zakončovat. Důležité bylo, že jsme ale ve třetí části přidali další góly a zápas definitivně zlomili na naši stranu. Skvělé je, že jsme udrželi pro Kácu čisté konto.“

Otakar Vejvoda (Kladno): „První třetinu jsme prohráli 0:1, k tomu jsme ještě vytáhli jednou puk z brankové čáry. Zároveň jsme ale dvakrát trefili tyčku, několikrát jsme byli sami před brankářem. Gól se nám dát ale nepodařilo. Ve druhé třetině jsme měli výborný nástup, střelou zpoza brány ale dali na 0:2, pak na 0:3. To byl vlastně konec zápasu.“