Domácí série zahájena vítězně, Oceláři zdolali Vary

26.11.2023 · Daniel Ježek
Oceláři utkání s Karlovými Vary zahájili sérii čtyř domácích utkání a začali vítězně. Do vedení sice v první části šli hosté, bleskový obrat zkraje druhé části zásluhou Nestrašila a Romana ale zajistil Třinci další tři body. Vítězství trefou do prázdné branky pečetil opět Nestrašil.
22.kolo, neděle 26.11.2023
3:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 21. Nestrašil (Kurovský, Kundrátek), 22. M. Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) – 14. O. Procházka (Gríger, Mikyska). Rozhodčí: Šír, Pilný - Lederer, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 439. Střely na branku: 24:28. Zblokované střely: 15:24. Hity: 7:7. Vhazování: .28:27 Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil (A) – Hrehorčák, M. Roman, Holinka – Doktor, Čacho, Dravecký (A).
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Pulpán, Plutnar, Stříteský, Mikyska, Dlapa, Havlín, Huttula – O. Procházka, Gríger, Rachůnek (A) – O. Beránek (A), Černoch (C), Hladonik – Redlich, Jiskra, Koffer – Zetterberg, Kofroň, Bernovský.

Oceláři začali zápasem s Karlovými Vary dlouho šňůru domácích utkání, trenérská dvojice Moták – Országh ale musela přeskládat útočné řady. Důvodem byly absence Martina Růžičky, Marka Daňa a Libora Hudáčka. S pozměněným útokem to ale byli právě domácí, kdo zahrozil jako první. Na konci páté minuty Nestrašil přiťukl kotouč Sikorovi, který z osy kluziště zkoušel Habalovu pozornost, hostující brankář dokázal zasáhnout.

Hra se v následujících minutách uklidnila a na větší šance se muselo čekat do druhé poloviny úvodního dějství. Ve dvanácté minutě hosté dvakrát neuspěli se svou akcí, na Habala se pak řítila slovenská dvojice Hrehorčák – Čacho, druhý jmenovaný z levého kruhu ale trefil jen prostor, kde byl připraven karlovarský brankář. Hned v minutě následující pak zahrozili Voženílek s Pánikem, ani tato akce ale brankou neskončila.

Ke slovu se tak přihlásili Západočeši a hned se mohli radovat. Na konci čtrnácté minuty zprvu nenápadná akce Grígera doputovala až k Ondřeji Procházkovi, který bekhendem na dlouhou ruku propasíroval puk mezi Kacetlovou rukou a tělem. Třinec mohl na první trefu hostujícího celku reagovat v přesilovce po faulu Dlapy, Voženílkova nebezpečnou střelu z úhlu ale Habal zastavil.

Třinec pak ještě v závěru třetiny dostal druhou příležitost početní výhody, kterou si přenesl i do začátku prostřední periody. Tu sice Oceláři nevyužili, Smith napálil jen břevno, padesát vteřin po začátku druhé třetiny už bylo srovnáno. Kundrátkova střela od modré se od zadního mantinelu odrazila k Andreji Nestrašilovi, ten odrazem o Habalův beton poslal puk do sítě.

Za necelou minutu už bylo skóre otočené. Miloš Roman dostal kotouč na pravém kruhu, svou rychlou střelu ze zápěstí poslal do míst, kam Habal nedosáhl. Rychlou obrátku Ocelářů hosté nechtěli nechat projít, v přesilovce po vyloučení Sikory byli blízko ke srovnáni, Procházka ale trefil jen tyč třinecké svatyně.

V osmadvacáté minutě na trestnou lavici usedl Kundrátek, Oceláři přečkali oslabení bez úhony, byť těsně po jeho skončení museli řešit nepřehlednou situaci před vlastní brankou, kdy Beránek šťouchl puk do tyče. Třiatřicátá minuta pak nabídla kombinaci mezi Sikorou a Nestrašilem, kterou druhý jmenovaný zakončil do tyčky hostující branky. Zbývající minuty druhé dvacetiminutovky už nic velkého nenabídly, Oceláři tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ten se hráčům s drakem na prsou dařilo bránit velmi úspěšně, přesto že hosté byli v první desetiminutovce třetí třetiny aktivnějším týmem. Třinecká obrana ale fungovala na jedničku, Kacetl nemusel řešit žádné složitější situace. Naopak domácí mohli udeřil, v šestačtyřicáté minutě Kurovský místo střely ale hledal Nestrašila, hosté tuto přihrávku zastavili.

Pět a půl minuty před koncem vyhodil Smith kotouč z vlastního pásma až mezi diváky, Energie tak měla ideální příležitost ke srovnání. Karlovarským se ale přesilovka vůbec nepovedla, kromě Beránkovy střely nemusel Kacetl zasahovat. Od sedmapadesáté minuty to pak hosté zkusili s hrou bez brankáře, to se ale Karlovým Varům stalo osudným. Třinec ubránil všechny ataky hostujícího celku, Andrej Nestrašil pak ze středního pásma bekhendem uklidil puk do prázdné branky.

Třinec tak podruhé v sezoně porazil západočeskou Energii a zapsal čtrnácté utkání v řadě se získanými body.

Vladimír Országh (Oceláři): "Měli jsme slabší začátek, chvíli nám trvalo, než jsme se rozběhli. Pak ale přišel velmi dobrý začátek druhé třetiny, rychlé dva góly a pak to kluci odbojovali. Káca nás podržel, když to bylo potřeba. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, to se potvrdilo a jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body."

David Bruk (Energie): "Jsme zklamaní, že jsme nezískali žádný bod. Když bych měl hodnotit naši hru, odehráli jsme velice slušné utkání. Měli jsme tlak, velmi dobré momenty, ale bohužel udělali individuální chyby. Znovu se během jedné minuty zápas otočil proti nám. Dali jsme jeden gól, s tím v Třinci nejde vyhrát."