Boleslav poražena opět v prodloužení, rozhodl Marinčin

07.01.2024 · Daniel Ježek
Podruhé během jednoho týdne se mezi sebou utkali Oceláři a Bruslaři. Nedělní střetnutí ve WERK ARENĚ bylo skoupé na branky, ty začaly padat až ve třetí třetině. Souboj těchto dvou celků znovu dospěl až do prodloužení, které po čtrnácti vteřinách ukončil Martin Marinčin.
34.kolo, neděle 7.1.2024
BK Mladá Boleslav
2:1p
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 54. Čacho (Voženílek, J. Jeřábek), 61. Marinčin – 42. Malát (Fořt, Rohlík). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 744. Střely na branku: 27:27. Zblokované střely: 19:25. Hity: 4:2. Vhazování: 23:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek – M. Růžička (A), M. Roman, Voženílek – Nestrašil, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Holinka, Hrehorčák – Haas, Čacho, Dravecký (A).
BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Gewiese, Pyrochta (A), F. Pavlík, Bernad, Lintuniemi, Jánošík (C), Štibingr – Lantoši (A), Järvinen, Skalický – Rohlík, Fořt, Malát – Rohdin, O. Roman, Dvořáček – Závora, Pitule, Hradec.

Podruhé během během prvního kalendářního týdne nového roku se Oceláři utkali s Mladou Boleslaví. Stejně, jako středeční bitva na ledě ŠKO-ENERGO arény, bylo i měření sil ve WERK ARENĚ velmi vyrovnané, na vstřelenou branku se tentokráte ale muselo čekat až do poslední třetiny.

Úvodní desetiminutovku orámovaly dvě přesilové hry domácích, kdy nejprve fauloval Bernad a následně i Pavlík. Oceláři ale měli v obou početních výhodách problémy s přechodem do útočného pásma, brankář Růžička tak nemusel likvidovat žádnou větší příležitost.

To v patnácté minutě už byli Slezané blízko k první brance, Voženílek na modré zachytil rozehrávku Skalického a ujížděl do úniku. Urostlý útočník Ocelářů se nicméně dostat do ostrého úhlu a bekhendem nedokázal Růžičku prostřelit. V samotném závěru periody se poprvé přihlásili hosté, Skalického bombu z levého kruhu Kacetl vytáhl betonem.

Vyrovnaný hokej pokračoval i po změně stran, v prvních deseti minutách si tentokráte dvě přesilovky zahráli hosté, na třinecké straně totiž faulovali Marinčin a Voženílek. V početních výhodách dobře stříleli Skalický a Rohlík, první jmenovaný ale nedokázal zamést puk do odkryté branky, Rohlíkova rána pak orazítkovala tyč Kacetlovy klece.

Branková konstrukce pak zvonila i na druhé straně, to když po Růžičkově střele v přesilovce z mezikruží pálil Roman, psala se sedmatřicátá minuta. Utkání skoupé na střelecké pokusy, po čtyřiceti minutách v této statistice svítil stav 17:16 pro domácí, tak šlo do závěrečné části s bezbrankovým stavem.

Ten vydržel pouhých sedmasedmdesát vteřin třetí části hry. Hosté se dostali do rychlé protiakce a Sebastián Malát z pravé strany prostřelil přesunujícího se Kacetla. Vedení Bruslařů mohlo vydržet jen tři minuty, Čacho vyzval do úniku Růžičku, střelou nad ledem ale pouze nechal vyniknout svého jmenovce v mladoboleslavské brance.

Tři minuty po Růžičkově šanci mohl hostující vedení navýšit Järvinen, po kličce, kterou vymíchal Kacetla, ale poslal kotouč jen do tyče. Udeřili tak domácí. Na konci čtyřiapadesáté minuty dostal Viliam Čacho průnikovou přihrávku od Voženílka a nadvakrát prostřelil brankáře Růžičku.

Dvě minuty před koncem mohl utkání rozhodnout Ondřej Roman, z levé strany mířil do odkryté části branky, Kacetl se ale vyznamenal fantastickým zákrokem. Utkání tak zamířilo do prodloužení, které trvalo pouhých čtrnáct vteřin. Martin Marinčin se dostal za hostující obranu, vymíchal Růžičku a přisoudil Ocelářům druhý bod.

Vladimír Országh (Oceláři): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb, vynutili jsme si přesilovky, ale pak byl zápas vyrovnaný. Velmi dobrý výkon podali oba brankáři, my na konci měli štěstí. Nejprve hosté trefili tyčku, pak jsme vyrovnali. V prodloužení to Marin (Martin Marinčin) vzal na sebe a zakončil. Těžký zápas, Boleslav hrála dobře. My dva body vydřeli a vážíme si jich.“

Václav Pletka (Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, měli jsme dvě vyloučení a dostali se pod tlak. Pak už se hra vyrovnávala a troufám si říct, že jsme měli více vyložených a gólových šancí. Jen škoda, že jsme si na konci nechali dát góla. I tak jsme měli dvě šance s prázdnou brankou, nedali jsme je a to považuji za stejnou chybu, jako když dostaneme gól. V situaci v jaké jsme, musíme gólové šance proměňovat. Za bod jsme i tak rádi, kluci podali dobrý a zodpovědný výkon, jen škoda, že bodů nemáme tři, protože je potřebujeme jako sůl.“