Zbyněk Irgl: Po taktické stránce jsme to zvládli výborně!

10.10.2014 · Martin Stebel, Roman Zajíček
Hokejisté Třince hned v úvodu sezony naplňují prognózy expertů, kteří je stavěli do pozice favoritů soutěže. Šestá výhra v řadě se však nerodila vůbec snadno, tabulkoví lídři po tuhém boji urvali tři body v brněnském Rondu. Úvodní úspěch měl na svědomí Zbyněk Irgl, pro něhož to byl letošní šestý brankový zápis.

První gól utkání přitom nebyl výsledkem náhody, ale pramenil z taktické chytrosti Ocelářů. V obranném pásmu hosté vyhráli buly, po kterém jeden z hráčů naskočil na střídačku, aby z druhé strany mohl bleskurychle zasáhnout do hry právě Irgl: "Nebyla to snadná situace. Nejprve jsem nechtěně trefil čárového rozhodčího, který mě trochu zpomalil. Tím pádem mě bránící hráč málem dojel. Cítil jsem, že Franta Ptáček mi dýchá na záda, asi se pokusil o faul, aby mě zastavil, ale v zakončení jsem si věřil. Naštěstí to dobře dopadlo," popisuje situaci ze šesté minuty.

Svěřenci trenérského dua Kalous - Varaďa získali pod mohutným hradem Špilberkem cenné tři body. Utkání se pro ně mohlo vyvíjet ještě lépe, kdyby dokázali efektivně využít příležitosti, které si vytvořili v první polovině duelu: "Vyčítat si můžeme hlavně první třetinu, kdy jsme určitě mohli dát víc gólů, mohlo to být daleko klidnější. V téhle fázi jsme měli dost šancí, hlavně v přesilovkách tam byl tlak. Produktivita nebyla nejlepší, ale body máme, což je rozhodující."

Vedoucí branka Zbyňka Irgla. foto: ceskatelevize.cz

Brněnští prožívají velice špatný start do sezony, v pátek prohráli pošesté v řadě, na domácím kluzišti je bilance Komety obzvláště tristní. V některých pasážích pátečního měření sil Jihomoravané působili poněkud bezradně, ale v posledním dějství, kdy doháněli dvoubrankové manko, už dokázali hosty zatlačit: "Neřekl bych, že Brno bylo v nějaké křeči, určitě nepodali špatný výkon. Hráli doma před hlučnými diváky, rozhodně to pro nás nebylo nic jednoduchého," konstatuje 33letý útočník.

Tradičně ofenzivně schopný Třinec letos umí rovněž velmi efektně a poctivě bránit, což naplno dokumentoval v samotném závěru, kdy domácí mužstvo vyvinulo enormní snahu o vyrovnání: "Posledních zhruba deset minut jsme se už nikam zbytečně nehnali. Věděli jsme, že nutně nepotřebujeme dát gól. Nehráli jsme ofenzivně, ale po taktické stránce jsme to zvládli výborně!"