Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zápas určitě splnil účel, těší Filipa Hamana

15.08.2019 · Martin Stebel
Je představitelem ocelářské cesty, která chce poskytnout co největší prostor v A-týmu těm, kdo prošli třineckou mládeží. Minulou sezonu sbíral cenné zkušenosti především v dresu prvoligových rysů, nyní však touží zabojovat o stabilnější roli v extraligovém kádru. "Kde nakonec budu hrát? Nechávám to otevřené," přiznává jednadvacetiletý bek FILIP HAMAN, střelec rozdílové branky čtvrtečního klání.

Konečný výsledek vypadá docela jasně, ale asi se shodneme, že to byla náročná šichta...

Stoprocentně. Byl to hodně těžký zápas a to především proto, že jsme znovu hráli pouze na tři lajny. Tempo bylo hrozně vysoké a když hrajete proti Frýdku, který má mladé kluky, kteří výborně bruslí, nemáte čas vydechnout. Zápas ale splnil účel.

Odehrál jsi už úterní zápas proti Brnu, což byl soupeř, který hrál diametrálně jiným stylem...

Proti Kometě to bylo naprosto odlišné. Brno má víc zkušených hráčů, podrželi puk, nebyl to tak ulítaný styl jako dnes. Frýdek byl velmi bruslivý, dělal nám občas velké problémy. Bylo vidět, že se kluci chtějí vytáhnout, hráli opravdu výborně. "Dandys" navíc chytil hodně vyložených šancí, klobouček dolů před některými jeho zákroky.

Na začátku třetího dějství se ti krátce po vyhraném vhazování Michala Kovařčíka podařil rozdílový gól...

Přiznám se, že před buly jsem měl jiný plán. Nechtěl jsem původně střílet, hodlal jsem nahrávat. Kluci se ale rozjeli k brance, proto jsem zkusil střelu. Zdálo se, že před "Stevem" Danečkem ještě někdo puk lehce tečoval, ale gól mi přiznali. Myslím ale, že střelec není nejdůležitější, počítá se celkový dojem a ten je pozitivní. Je dobře, že ve třetí třetině se to trochu otevřelo a něco nám tam napadalo.

Minulou sezonu jsi za Oceláře odehrál jen pět duelů. Daleko větší porce byla tady ve Frýdku (35 zápasů). Jak to vidíš pro nadcházející ročník?

Nechávám to otevřené, beru to tak, že nemám co ztratit, mohu jen získat. Konkurence je obrovská, Oceláři mají nejlepší tým v republice a je těžké si tam získat stabilní místo. Budu se chtít udržet, ale nechávám to opravdu otevřené. Celá třinecká organizace funguje perfektně, mladí dostávají šanci a také já se chci co nejdéle udržet.

Foto: Darja Nytrová