Přátelský duel: Frýdek-Místek vyzve mistry

14.08.2019 · Martin Stebel
Frýdecko-místecká hala Polárka bude ve čtvrtek 15. srpna svědkem dalšího přípravného utkání, při kterém lze očekávat plné tribuny a důstojnou kulisu. Účastníci Chance ligy totiž budou hostit aktuální extraligové šampiony. Střetnutí partnerských organizací bude zahájeno úderem osmnácté hodiny. K vidění bude také Masarykův pohár, který Oceláři získali díky mistrovskému tažení.

HC Frýdek-Místek

Spolupráce s třineckou organizací odstartovala v roce 2015 a od této chvíle šel hokej v městě nad řekou Ostravicí rapidně nahoru. Bleskový postup ze 2. ligy a následná rychlá adaptace na prvoligovou, plně profesionální soutěž toho byly logickým důsledkem.

Uplynulou sezonu ovlivnil nepříliš povedený start, po kterém trenérské duo Juřík-Malík vystřídala dvojice Wojnar-Daňo. Rysi se obdivuhodně zvedli a v závěru základní části doháněli velké bodové manko na příčky, které zaručovaly postup do play-off. V hektickém závěru nakonec vyřazovací část unikla o jeden jediný bod. Přesto byl uplynulý prvoligový ročník hodnocen převážně pozitivně.

V letošním přípravném období už svěřenci Vlastimila Wojnara a Jozefa Daňa stihli sehrát čtyři zápasy. Nejprve v závěru července zdolali v mini Werk aréně kazašský Kokšetau (3:2p), poté podlehli polskému Jastrzębie 1:4, následně zvítězili na ledě Havířova 3:0 a se stejným rivalem naposledy doma padli 2:3. Čtvrteční konfrontace s Oceláři bude zcela jistě vrcholem přípravy a je zřejmé, že frýdečtí mladíci, které doplňují ostřílení rutinéři jako Martynek, Mikulík, Daneček či Klimša, se budou chtít proti favorizovanému sokovi pořádně vytáhnout.

Minulé přípravné utkání:

13. srpna 2019: HC Frýdek-Místek - HC AZ Havířov 2010 2:3 (1:1, 0:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 6. Kaukič (Motloch), 52. Martynek (Flok, Hrachovský) – 14. Veselý (Dvořák), 29. Kotala (Maruna), 30. Veselý (Dvořák, Bochnak).
Sestava Frýdku-Místku v posledním zápase: Loubal – Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Kudla, Rufer, Adámek J., Flok – Przybyla, Mikulík, Martynek, Kaukič, Motloch, Stuchlík, Havránek, Kalus, Konečný.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí za sebou mají úvodní přípravný duel, ve kterém proti téměř kompletní Kometě Brno rozhodně obstáli a to navzdory skutečnosti, že trenérský štáb několika klíčovým hráčům daroval pro úvod přípravy volno (Bartošák, Krajíček, Roth, Kundrátek, Gernát, Adamský, Dravecký, Stránský, Vrána, Růžička). Mladá ocelářská ekipa však předváděla v úterý ve WERK ARENĚ velice slušný, útočně laděný hokej a nahlas si řekla o zvýšenou pozornost.

Jedním z výrazných hráčů byl David Kofroň, jenž v minulé sezoně oblékal dres Frýdku-Místku a letos hodlá zabojovat o svou šanci v extraligovém kádru. Šikovný útočník naposledy hrál ve formaci s Aronem Chmielewskim a Michalem Kovařčíkem: "Každý se chce prosadit a zůstat. Snažím se každý zápas si užít, ať už to vyjde, nebo ne. Můžu se prosadit hned, nebo také můžu přijít během sezony. To už záleží na mých výkonech. Já se mohu akorát snažit předvádět každý zápas maximum, dobře pracovat na tréninku a dokázat trenérům, že tady hrát můžu. Rozhodnutí už je pak na nich."

Minulé přípravné utkání:

13. srpna 2019: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 16. Chmielewski (Kofroň), 28. Chmielewski (Marcinko), 28. Novotný (Polanský), 36. Chmielewski (M. Kovařčík, D. Musil), 60. Adámek – 10. Jenyš (Mueller), 45. Holík (Mueller)..
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Kváča – D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Matyáš, Haman, Adámek – Kvasnica, Marcinko (C), Hrňa – Hrehorčák, Polanský (A), Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, Kofroň – Hladonik.

O zápase:

Onlajn přenos: onlajny.com
Termín utkání: čtvrtek, 15. dubna 2019, 18:00.
Místo utkání: hala Polárka, Frýdek-Místek, Na Příkopě 3726.

Prodej vstupenek:

Prodej probíhá ve středu 14. srpna, tedy den před utkáním. Pokladny se otevřou v 16 hodin a předprodej bude ukončen o tři hodiny později, tedy v 19 hodin. V den zápasu odstartuje prodej v 17 hodin. Cena jednotlivé vstupenky je 40 Kč.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary