Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Výborný hokej v parádní atmosféře, chválí Lukáš Krajíček

18.09.2010 · Lucie Hromádková, Martin Stebel
Premiérové extraligové střetnutí na brněnském ledě zvládli Oceláři na výbornou. Jihomoravského rivala zdolali těsně 3:2. Vítěznou brankou se prezentovala čerstvá posila zadních řad Lukáš Krajíček, jenž nám sdělil své pozápasové pocity.

Lukáši, blahopřejeme k povedenému startu v české extralize. Jaké dojmy ve vás zanechal zápas s Kometou?

Nevěděl jsem ze začátku, co mám od toho zápasu čekat. Ale bylo to dobré a jsem rád, že jsme vyhráli. Byla tu parádní atmosféra, je to něco trochu jiného, ale bylo to dobré. Jsem spokojený.

V dnešním utkání vás trenér často posílal na led. Jste spokojen se svým herním vytížením?

Trenér mi před zápasem řekl, že budu chodit se druhou a se čtvrtou obranou, ale trošku jsme se tam točili, takže to nebylo až tak hrozné. Říkám, cítil jsem se dobře na to, že jsem hrál první zápas. Potřeboval jsem se do toho dostat a to mi pomohlo. Kdybych hrál méně minut, bylo by to těžké, takhle to bylo OK. Snažil jsem se celý zápas hrát jednoduše, zvykám si na kluky, co jak dělají a jaké mají zvyky. Snad už to bude lepší a lepší. Absolvoval jsem tři tréninky a teď tedy i zápas. Kluky už znám jménem všechny. Půlku kluků jsem znal už předtím, takže v tom to bude jednoduší.

Pro hráče ze zámoří bývá složitější adaptace na širší evropský led...

Nevím, to je trošku jiná únava tady. V zámoří se to v lize mlátí a ztrácíme víc energie po rozích, tady se víc bruslí. Vyjde to nastejno, co se týče fyzičky. Co se týče přehledu, je to trochu jiné, hráči si tu jinak najíždí, musel jsem si to víc hlídat, všechno je ale o zvyku.

V brněnské hale je tradičně bouřlivější atmosféra. Jak jste ji dnes vnímal?

Je to paráda, Brno bylo vždycky hokejové město, takže i dnes super. Mají relativně novou halu, takže to bylo fakt dobré.

Ve třetí třetině musel kvůli zranění odstoupit Peter Hamerlík...

Pro žádného brankáře není jednoduché nastoupit nečekaně do zápasu, ale Tomáš se toho zhostil výborně, vzadu nás podržel. Také v oslabení měl výborné zákroky. Super, že máme tři body. Doufám, že Peter Hamerlík bude brzy v pořádku.

Je za váma teprve první střetnutí. Troufáte si přesto odhadovat sílu mužstva a ambice, které by letos mohl Třinec mít?

To je velice těžké říct na začátku sezony. Měli jsme dobrý start, hráči jsou kvalitní, je tady zkušený tým, ale i mladí hráči. Vyhrát jakoukouli ligu je ale i o štěstí, ale stoprocentně si myslím, že by tento tým měl hrát špičku tabulky.