Je to tady! Extraliga startuje a Oceláři jedou do Brna!

17.09.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Extraligový ročník 2010/11 startuje a Oceláři začnou pěkně ztuha. Prvním oponentem bude fanoušky podporovaná Kometa Brno. Na horké půdě brněnské haly Rondo se Oceláři představí v pátek od 18:00!

Tři, dva, jedna - startujeme! Tipsport extraliga s pořadovým číslem 16 pro třinecké Oceláře startuje! Třinečtí do ní vstupují, co by médii favorizovaný celek, s velkou pokorou. Ostatně poslední dva ročníky soutěže v zemi posledních mistrů světa pouze dokazují, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Ten první správný krok mohou Oceláři udělat na půdě loňského nováčka soutěže - horkém ledě Komety Brno. A bude to boj, oba soupeři mocně posilovali!

HC Kometa Brno

Neskutečně slabý začátek a velkolepá stíhací jízda v závěru soutěže - přesně tak se dá popsat minulá sezóna letos ambiciózní brněnské Komety. Ta si jako nováček soutěže dlouho zvykala na extraligové tempo a nebýt mohutného finiše v závěru části, mohlo být z jejího pohledu daleko hůře. Konečná jedenáctá příčka je víceméně šťastným koncem. Letos však náš první sok pomýšlí daleko výše a nutno podotknout, že pro to jeho vedení udělalo maximum. Poznal to také kádr Ocelářů, ze kterého do Brna zamířilo hned trio hokejistů - Tomáš Malec, Jozef Balej a Tomáš Pospíšil. A vzhledem k příchodům mistra světa Marka Kvapila a Richarda Stehlíka z Vítkovic, můžeme směle Brněnské označit za hodně nepříjemného soupeře. V přípravě to ovšem Jihomoravané nepotvrzovali. Z deseti odehraných zápasů totiž vyhráli jen tři a výkony nebyly rozhodně takové, jaké si nabitý celek představoval.

Poslední zápas Komety:
10. září: HC Kometa Brno – HC Mountfield 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Veselý (Stehlík, Mojžíš), 37. Mojžíš (Veselý, Hubáček), 54. Stehlík (Procházka) - 1. Gulaš, 21. L. Květoň (Gulaš), 52. Kašpařík (Ptáček).

Sestava Komety v posledním přípravném zápase: Hovi - Bičánek, Houdek, Mojžíš, Stehlík, Richter, Malec, Protivný, Zubíček - Erat, Dopita, Dlouhý - Veselý, Procházka, Hubáček - Kvapil, Hruška, Pospíšil - Svoboda Jaroslav, Huml, Svoboda Jakub - Brabenec

Varaďu čeká pikantní začátek sezóny. Hned v prvním zápase bude bourat své bývalé spoluhráče!

Z kabiny Ocelářů

Kabina Ocelářů je nabitá pozitivním dojmem. A není se čemu divit. V přípravě se Třinci nadmíru dařilo a hokejisté s dráčkem na prsou vyhrávali, co se dalo. Podle slov trenéra Marka je ovšem třeba zapomenout - v pátek odpoledne totiž začne vše od nuly. "Bude to těžký zápas, čekáme velký boj, " tuší Marek, který bude mít k dispozici, kromě zraněného Lefebvra, kompletní kádr. A to včetně Václava Varadi, který Třinec posílil právě z Komety Brno, a Lukáše Krajíčka, čerstvé posily ze zámoří. Start této persóny v třinecké obraně může ovlivnit pouze závada na trase přes oceán. Vedení Ocelářů totiž stále čeká na potvrzení transferkarty, přitom by se trenérům v zítřejším zápase určitě hodil. "Hrajeme venku a musíme dávat velký pozor na bránění. Budeme hrát pod tlakem diváků a přesilovek. Brno má kvalitní útočníky, které si musíme pohlídat," potrvrzuje trenér Pavel Marek.

Poslední zápas Ocelářů:
13. září: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Burger (Svačina), 36. Vrána (Ujčík, Klimek).

Sestava Třince v posledním přípravném zápase: Hamerlík (od 41. Duba) - Seman, Cartelli, Hudec, Kania, Vágner, Lojek, Kaďorek, Dóczy, Adamský, Peterek (C), Havel, Mičulka, Hampl, McGregor, Hegyi, Polák, Rufer, Czuy, Bajtek, Herman.

Duba nebo Hamerlík? Trenér Pavel Marek je zatím tajemný jak hrad v Karpatech. "V Brně vybereme gólmana s lepší aktuální formou," řekl redakci hcocelari.cz

Vzájemný zápas

Oceláři se s Kometou potkal již letos v létě. Bylo to v rámci Tipsport cupu, Třinec hrál s Brnem 10. srpna doma a zápas základní skupiny vyhrál 3:1. Ve čtyřech vzájemných zápasech loňské základní části O2 extraligy Oceláři třikrát vyhráli – v 5. kole téměř na den přesně před rokem (18. září) v brněnském Rondu 5:1, v 18. kole doma 4:3, následně přišla mikulášská porážka na jihu Moravy 4:2 a v posledním zápase Oceláři doma vyhráli nájezdy.

10. srpna: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: . Adamský (Květoň), 16. McGregor (Lefebvre), 60. Polák (Varaďa) - 20. Huml (Mojžíš).

O zápase

Dvaapadesátikolovou pouť svou šestnáctou extraligovou sezónou hokejisté Třince načnou v pátek 17. září 2010, hraje se v brněnském hokejovém svatostánku Rondo, utkání začíná v 18:00. Zápas můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu nebo na tv.hokej.cz.

Statistické okénko – HC Kometa Brno

Bilance v přípravě: 10 zápasů, 3-0-1-0-6, skóre 22:33
Bilance doma: 4 zápasy, 2-0-1-0-1, skóre 10:7
Aktuální série: remíza (na ty se v lize nehraje; předtím 3 prohry)
Nejlepší střelec: Radek Procházka 4
Hrál v dresu soupeře: Jiří Trvaj, Tomáš Houdek, Tomáš Malec, Jozef Balej, Tomáš Pospíšil, Jaroslav Svoboda.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v přípravě: 18 zápasů, 12-1-0-0-5, skóre 74:51
Bilance venku: 6 zápasů, 2-1-0-0-3, skóre 24:21 (nezapočítány zápasy na neutrální půdě)
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 14 (5+9)
Nejlepší střelec: Ladislav Kohn, Bryan McGregor po 6
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 9
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 11 (5+6)
Brankáři: Peter Hamerlík, 7 zápasů – 6 výher a 1 prohra, prům. 1,65 g/z
Martin Vojtek, 5 zápasů – 3 výhry a 2 prohry, prům. 3,23 g/z
Tomáš Duba, 6 zápasů – 5 výher a 1 prohra, prům. 3,54 g/z
Martin Štefl, 2 zápasy – 1 výhra a 1 prohra, prům. 3,50 g/z
Hrál v dresu soupeře: Martin Adamský, Jiří Polanský, Václav Varaďa.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno